Skocz do zawartości
Engell1

Automatyczna dolewka bezpośrednio z Osmozy ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem już sprzęt tj. automatyczną dolewke AquaMedic z dwoma sensorami + wentyl magnetyczny.

Chcę aby woda osmotyczna bezpośrednio szla do akwarium ale w instrukcji przeczytalem uwage, ze moze sie zdarzyc, ze woda moze sie przelac a akwarium jezeli z jakis przyczyn czujnik mialby niezadzialac lub wentyl lub lub lub . . .

Czy ktos z Was ma tak podlaczona podlewke i czy nie boicie sie ?

Poleca sie aby miec pojemnik z odplywem ale to jest nierealne bo musialbym miec ten pojemnik w wannie . . .

pozdr.


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup zawór z odcięciem przy braku prądu, co więcej możesz ją podłączyć pod zegar żeby się włączała na konkretny czas.


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiekszosc ma normalnie podlaczona dolewke, jedynie co moze zwiekszyc bezpieczenstwo to 2 czujniki ustawione tak, zeby dowolny z nich odcinal pompke (a nie zeby dzialaly jako dolny i gorny ogranicznik poziomu), ale jak sie zablokuja oba to i tak moze sie wlac za duzo wody.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak i wielu innych użytkowników miałem do czynienia z tą dolewką i z reguły działała dobrze, ale zdażyło się, że czujnik nie zadziałał. U mnie akurat spowodowane było to tym, że na jeden czujnik wszedł ślimak i skutecznie go obciążył i spowodował, że woda się lała. Pech chciał, że drugi czujnik zaciął się... Robiłem to w czasach, kiedy nie dawano standardowo 2 czujników, tylko sam sobie drugi dołożyłem.

Potem zastosowałem wyłącznik czasowy dolewki. I ustawiłem czas dolewek w porze wieczornej. Ustawiłem go tak, że np. 5 minut dolewania nie przeleje akwarium, a zapewni dopełnienie czujnikiem. I to jest jedno z rozsądnych, sprawdzonych przeze mnie rozwiązań.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym wyłącznikiem czasowym to super pomysł - nie wpadłem na to.

A mam wyłacznik jeszcze ze starego Malawi :-)

dzieki i pozdrawiam


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak zywica? ile razy szybciej sie zuzywa?


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie uzywam DI


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam auto dolewke ale DIY i sie z tego bardzo ciesze, aktualnie zabezpieczenie mam na 2 czujnikach.

Jak lejesz bezposrednio z RO to nie potrzebna ci zadna AM dolewka tylko zawor i uklad logiczny do sterowania na 2 czujnikach.

1 z czujnikow mam zamontowany 4 cm wyzej niz pierwszy i wisi w powietrzu ( wiec nic na niego nie wejdzie , nie zasoli sie itp ) i on chroni przed zawieszeniem sie pierwszego....


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zeby nic nie wchodziło na czujnik zamontować go w sumpie. jesli chodzi o dolewkę bezpośrednią to dobrze mieć TDS przepływowy zeby sprawdzać jakość tej wody.


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam inny problem a mianowicie kobitka w sklepie slusznie zwrocila mi uwage, ze woda jest taka zimna ze sie skrapla na wezu odprowadzajacym wode Ro do akwa wiec jak sobie poradzic z 13 metrami weza . . . Juz raz zalalem kuchnie i nie chce znowu moczyc paneli . . .

Jakos mi sie odechcialo robienie tej dolewki :-(


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś otulina powinna pomóc ale nie wiem czy są w takim rozmiarze.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy jaka masz wode wejsciowa, mi tam sie nic nie skrapla na 4 metrach


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 z czujnikow mam zamontowany 4 cm wyzej niz pierwszy i wisi w powietrzu ( wiec nic na niego nie wejdzie , nie zasoli sie itp ) i on chroni przed zawieszeniem sie pierwszego....

świetny pomysł - a jaki układ logiczny stosujesz?

Widziałem w hurtowni elektrycznej czujnik przelania (zalania) - ok 70 zł

sam czujnik to dwie blaszki - przy zwarciu przez wode uruchamia pompę - gdyby odwrócić prace przez przekaźnik można by go chyba zastosować


Start 03.08.2009 - Zbiornik 600 l, sump 200 i prawie wszystkie potrzebne rzeczy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam niczego metalowego maczac w wodzie. Morska woda potrafi namowic do korodowania anodowane aluminium i stal nierdzewna :-) Odnosnie wezy to sa specjalne do filtrow rurki w ksztalcie 'kabla koncentrycznego'. Woda jest doprowadzana wewnetrzna rurka a powrot odbywa sie jaky jej otuliną. Na poczatku i koncu montuja sie specjalna koncowke wyprowadzajaca dwa standardowej wielkosci przewody do ro. Rozejrzyj sie za czyms takim.

pozdrawiam


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Ja mam od ponad roku dolewkę TUNZE Osmolator Universal 3155 i nie miałem z nią żadnych problemów a kupiłem jako używaną...

Jeden czujnik mechaniczny ustawiłem podobnie jak kolega @smithpl natomiast drugi w zestawie był czujnikiem optycznym więc ślimaki mu nie groźne...

Szkoda tylko że te optyczne są takie drogie :bump1


tel.kon. 503-344-343 520 l słodkiego i odpalone solniczki...144x60x30,2 x 80x40x45,70kg LR,30kg LS,Tunze 6025,6045,6060,6100 ,VorTech MP40w,sea clone 100,Apf600,2x150W+2x54W,2x(3x24 W),trochę bajerów na profilux'ie...w planach 600 l i 450 l na jednym stelażu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam... znow swojego DIY :-) jeden na zwarcie drugi na rozwarcie, i do tego zawor


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, bede kombinowal . . .


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.