Skocz do zawartości
chodi

Ciekawe szkiełko... :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Wczorajsza wizyta u goscia sprzedajacego wszystko co do tej pory uzbieral. Nie jeden sklep ma mniej sprzetu na stanie :-) Ale samo szklo .... cos niesamowitego :-)

Na zdjeciu kolega stancor :-)

3377-stancor.jpg


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nieźle, szkiełko rzeczywiście robi wrażenie,o kominie już nie wspominając, ale nie chce wiedzieć ile płaci za prąd ;) ,jakie wymiary ma "te małe szkiełko" ? ;)


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienia na większe, czy się poddał i likwiduje ?

Ładnie wykończone wszystko, szkoda jeśli to koniec ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

To niestety definitywny koniec. Ponad 15 lat. Ale powiem wam, ze ogladalem to wszystko z fascynacja i z przerazeniem. Akwarium ma nie cale 5 metrow dlugosci. Jest w nim troche ponad 3 tys litrow wody. W szafce sa trzy sumpy. Ciezko to opisywac - to trzeba zobaczyc :-) Nie znam powodow tego konca, ale wartosc tego wszystkiego przekroczylo wartosc domu i problemy z zona sie zaczely ;) a miesieczne koszty utrzymania przy obecnym kryzysie, ktory zaczal byc odczuwalny takze w sektorze naftowym wielkiej brytanii przerosly mozliwosci wlasciciela.

Sproboje wm mniej wiecej opisac ten systam w wielkim skrocie. Dzis udaje sie tam na nie wielkie zakupy wiec wrzuce wam kilka technicznych fotek i zdjec z czasow swietnosci zbiornika ;-)

A wiec w akwaruim sa trzy zrzuty wody do trzech sumpow. W pierwszym sumpie sa gabki, wata, bioballe i odpienicz deltec. A drugim takze odpieniacz deltec, lampa UV wielkosci mojego sumpa ;-) oraz ozonizer. W trzcim sumpie takze skimer delteca, oraz podpiety calcium reactor z pelnym systemem co2. Sumpy sa polaczone 2 calowymi rurami. Do pompowania wody do ziornika i miedzy sumpami uzyta sa pompy or6500 w ilosci sztuk 8 :-)

Na jednej scianie domy zbudowana jest budka, w ktorej stoi 250 litrowa beczka, podlaczona do filtra RO/DI w ktorej na bierzaco miesza sie solanka na podmiany + pompa or6500 do popmowania wody do akwarium. Wystarcza na 5 dni :-) Z drugiej strony domu - kolejna budka - kolejny or6500 i potezna chlodziarka.

W garazu lodowki na pokarm, zapasowe pompy, kolejne akwaria. Na moje oko - jakies pol tony sprzetu. Wanny z zywa skala. Odpieniacze, reaktory. Pudla i torby z oswietleniem. Lampy HQI, T8, T5 i ledy. Do wyboru do koloru.

W awkarium bylo ok 250 kg skaly i 45 rybek. Najmniejsza miala ok 25 cm. :-) Karmienie - reaktory papu z dozownikami dla korali - 5 paczek mrozonek dwa razy dziennie dla rybek :-)

Przeraza mnie wizja doprowadzenia do takiego stanu. Kada szafka w kuchni w polowie ma naczynia - w polowie testy do wody, zapasowe swiatlo, ksiazki i inne dodatki. W sumie troche sie nie dziwe ze zona sie wscieka - ale z drugiej strony jesli pietnascie lat z tym zyla - dlaczego w koncu sie to stalo ? Mysle ze naprawde o finanse poszlo. Jedzenie z hurtowni, sol na paletach rozladowywana widlakami :-)) cos niesamowitego.

I tak na przyklad. Jesli przyjmiemy funta po 5 zł. Pompy OR6500 - 225 zł. Reaktory agua medic - 200 zł. Oswietlenia power compact 55w plus nowa swietlowka - 250 zl. komputer ORP, sonda, fluid kalobracyjny i ozonizer - 300 zl. Lampy led, 2x22w z zasilaczem (biala i niebieska) - 400 zl. Zywa skala - ok 20 zl za kilo. Pompy cyrkulacyjne 10000 l/h- 150 zl. Oraz pompy cyrkulacyjne, ktore teraz sa hitem w uk ale nie pamietam nazwy ;/ maja 10 tys l/h ale do zbiornika wkladasie tylko wirnik. Na magnes przez szybe łapie sie kabel z elektromagnesem. Nie wiem jak to dziala ale fajne jest - po 400zl za pompe. Funt teraz jest dosc drogi ale ceny i tak zachecaja :-)

pozdrawiam serdecznie i zycze nam wszystkim, zebysmy tak nie skonczyli... :-)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15Lat zabawy może się już znudzić, pewnie i koszty skoro mowa o kryzysie tez mają znaczenie. Choć przyznam ze 3000L to nie jest znowu aż tak wiele, byle jaki sklep akwarystyczny ma dużo więcej wody w obiegu a przecież my tu zarabiamy tyle samo, tylko że w złotówkach ;) Pokaż koniecznie fotki z czasów świetności baniaczka ;)

Szkoda że mam daleko, widać ze okazja na zakupy wyborna, ale cóż trzeba wspierać rodzimą przedsiębiorczość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodi może kupisz mi coś a ja Ci oddam pieniądze i pokryje koszt wysyłki do Polski:D


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszkę według mnie dziwną politykę sprzętową koleś prowadził moim zdaniem. Teraz przyszło mu za to płacić zawyżone koszty utrzymania zbiornika.

Nie rozumiem 8x6500 OR daje nam wydajność 65tys l/h i pobór mocy 920W

Można było osiągnąć to samo czterema RD 12000 przy poborze mocy 436W

Po co 3 odpieniacze, jak można obsłużyć jednym dużym np. KZ - L i znowu pobór mocy spada o 1/3.

Ale generalnie akwarium tej wielkości piękna sprawa, tylko trzeba mieć duuuużo kasy i jeszcze więcej wolnego czasu. Może sobie taki fundnę na emeryturze ;) tylko musiałbym już chyba zacząć odkładać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie sprzęt to tak jakoś dobrany, jakby 4 maluchami orać pole zamiast jednym ciągnikiem ;) Ale nie znamy przyczyn takiego usprzętowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze powod jest taki,ze akwarium bylo zakladane 15 lat temu i poprostu tylko taki sprzet byl dostepny.Za kilkanascie lat technika pojdzie do przodu i to co teraz uzywamy,bedzie przestarzale.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodi :

Oraz pompy cyrkulacyjne, ktore teraz sa hitem w uk ale nie pamietam nazwy ;/ maja 10 tys l/h ale do zbiornika wkladasie tylko wirnik. Na magnes przez szybe łapie sie kabel z elektromagnesem. Nie wiem jak to dziala ale fajne jest - po 400zl za pompe.

http://ecotechmarine.com/products/vortech-mp10/

Czy to może takie pompy?


Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałam w któryms sklepie internetowym- na pewno z silnikiem na zewnątrz nie wiem jaki modek ale cena ponad 1600 zł.

wWięc coś mi sie mi chce wierzyć ze tam tyle sprzet tańszy...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1600zl kosztuje model MP-40,A MP-10 jest napewno sporo tanszy.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Peniek :

1600zl kosztuje model MP-40,A MP-10 jest napewno sporo tanszy.

MP-10 kosztuje ~ 200$. Ale mnie bardziej interesowało, czy jakaś inna firma "wypuściła" podobny produkt? Może z mniejsza ilością bajerów i trochę tańszy.


Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zainteresowani by byli ? :-) Faktycznie zle zrozumialem bo 400 zl chce facet za maree :/ Ale mimo wszystko. Jedna juz wysylam do polski. 950 zł za sztuke. Nowiutkie - nie wyciagniete z pudelka. Mam jeszcze dwie :-)

3377-vortech.jpg

3377-vortech1.jpg

Naprawde fajna sprawa :-)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godnie z obietnicą :-)

3377-akwarium freda.jpg


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.