Skocz do zawartości
cyganus

Profilux REDOX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie jesli chodzi o Redox czy to prawda ze dobry pomiar w tym komputerze uzyskuje sie dopiero po 4 dniach.

Nabylem ostatnio ten komputer i pokazuje mi redox 220mv.Kolega powiedzial ze pomiar unormuje sie dopiero po 4 dniach.

Prosze o pomoc.


450l+160l sump, 2xhqi150w+2xt5 54w,APF600,cyrkulacja40000,reaktor deltec, i trochę szczęścia... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie redox szaleje w profiluxie od - 150 do + 350. Podobno może nawet dwa tygodnie się stabilizować.

Teraz będę robił doświadczenie i doprowadzam wężykiem powietrze z zewnątrz do odpieniacza zobaczymy co będzie pokazywał


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety ale w Profiluxie dlugo trwa stabilizacja pomiaru redox. Musisz sie uzbroic w cierpliwosc.


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę, to wina elektrody Redox. Jeśli jest nowa, to musi minimum z tydzień się moczyć.

Poprawność pomiaru łatwo sprawdzić na każdym kontrolerze w ten sposób, że należy zmierzyć fluidem testowym wartość potencjału - na przykład fluid 230mV. Następnie nalać zwykłej kranówy do szklanki i zmierzyć. Pomiar powinen wskazać od 300 do 350mV - takie są normy w uzdatnialniach wody.

Jeśli powyższe 2 wyniki są poprawne, to tylko wsadzić elektrodę do baniaka i sprawdzić pomiar za tydzień. Oczywiście po podmiance ORP leci w dół niemiłosiernie i potem pomału rośnie z parę dni nawet.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mufti :

Tak na prawdę, to wina elektrody Redox. Jeśli jest nowa, to musi minimum z tydzień się moczyć.

Poprawność pomiaru łatwo sprawdzić na każdym kontrolerze w ten sposób, że należy zmierzyć fluidem testowym wartość potencjału - na przykład fluid 230mV. Następnie nalać zwykłej kranówy do szklanki i zmierzyć. Pomiar powinen wskazać od 300 do 350mV - takie są normy w uzdatnialniach wody.

Jeśli powyższe 2 wyniki są poprawne, to tylko wsadzić elektrodę do baniaka i sprawdzić pomiar za tydzień. Oczywiście po podmiance ORP leci w dół niemiłosiernie i potem pomału rośnie z parę dni nawet.

Witaj

U mnie jest tak że po sprawdzeniu elektrody płynami elektroda po po włożeniu do baniaka pokazuje bardzo niski wynik i stoponiowo w ciągu kilku dni dochodzi do siebie. To samo się dzieje po czyszczeniu elektrody.

Po podmianie wcale nie musi lecieć niemiłosiernie wystarczy długo mieszać wodę. Z 470 spada do 410.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mierzyłeś w 600L, to jasna sprawa. To już bardzo stabilny baniak. Ja podałem przykład dla mojej 30L nano-rafki. Tutaj ORP jest niskie z oczywistych powodów. Ale poprzednio np. przy 100L baniaku miałem bez problemu 400-450 mV i po podmiance wahnięcia były nizeznaczne, rzędu 40-50 mV, ale jednak były.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wyprowadziłem wężyk z odpieniacza na zewnątrz budynku, podobno w ten sposób łatwo podnieść redox. Na razie nic się nie dzieje, pH oscyluje między 7,9 a 8,2 a redox szaleje. U mnie profilux pokazuje jakieś dziwne wartości, chyba znów muszę go wykalibrować. Jak czyścicie swoje elektrody, może to jest przyczyną dziwnych pomiarów (elektroda chula już 2-3 tygodnie)

Pozdro


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zamoczysz we fluidzie testowym, to pokazuje stabilnie ?


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.