Skocz do zawartości
MarcinP

MiniFlotor czy wiecej ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc !

Mam problem z odpieniaczem - moj zbiornik - 120L, chodzi na MiniFlotorze, jednak wydaje mi sie on malo odpowiedni z dwoch powodow:

1. Jest montowany wewnętrznie - co w tak malym zbiorniczku zabiera zbyt duzo miejsca

2. Wydaje mi sie ze jest za malo wydajny - trzeba przyznac ze mam do niego w tej chwili dosc mala pompke i nie wyrzuca zbyt duzo syfu. podejrzewam ze to wlasnie przez jego niska wydajnosc moje akwarium poroslo glonami..

Zastanawialem sie nad odpieniaczem zewnętrznym, jednak nie wiem na ktory sie zdecydowac.. moze weipro sa-2011... Czy do odpieniaczy zewnetrznych potrzebna jest pompa pracujaca w akwarium + napowietrzacz? Boje sie tez ze taki odpieniacz wiszacy na sciance akwarium moze sie przepelnic i zaleje mi podloge...

Pomozcie wybrac odpieniacz

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka to pompka i jak czesto wymieniasz kostki?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach jeszcze pompa - byla wystarczajaca, bo przy nastawieniu jej na maxymalny przelot - z odpieniacza az sie przelewalo, ale troche sie zepsula i jest wyraznie za slaba, przy czym glony pojawily sie na dlugo przed tym

Dlatego zastanawiam sie czy kupic nowa pompe do miniflotora, czy moze zmienic odpieniacz na wiekszy - zewnetrzny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze alez dziwne pytania zadajecie.

Jeli uwazasz ze Ci zajmuje miejsce w zbiorniku i jest niewystarczajacy - to kup zewnetrzny.

Z tego co wiem, i to jeszcze po akwarium slodkowodnym, to zywotnosc kostki lipowej wynosi miesiac.

A informacje o tym to co jest potrzebne do odpieniaczy zewnetrznych znajdziesz od chocby w sklepach internetowych.

MarcinP :

Ach jeszcze pompa - byla wystarczajaca, bo przy nastawieniu jej na maxymalny przelot - z odpieniacza az sie przelewalo, ale troche sie zepsula i jest wyraznie za slaba

No to jak jest za slaba to chyba trzeba bylo by kupic nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko odwrotne . Czyli jaki odpieniacz wewnętrzny do 100L ? Najlepiej taki abym nie musiał wymianiać kostek .


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marqo :

A ja mam pytanko odwrotne . Czyli jaki odpieniacz wewnętrzny do 100L ? Najlepiej taki abym nie musiał wymianiać kostek .

Moze Tunze?

Sam odpieniacz albo reefpack


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AdamB :
Marqo :

A ja mam pytanko odwrotne . Czyli jaki odpieniacz wewnętrzny do 100L ? Najlepiej taki abym nie musiał wymianiać kostek .

Moze Tunze?

Sam odpieniacz albo reefpack

Jaki model ? Kwota 500zł za odpieniacz do takiego akwa nie przemawia do mnie .


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie 570 zl za reefpack 200:

http://www.reefshop.pl/eshop/filtracja-i-cyrkulacja_zestawy-filtracyjne.html

Wydaje mi se, ze wiekszosc odpieniaczy zaopatrzonych we wlasna pompe bedzie mniej wiecej w podobnej cenie. Wiec chyba wybor masz miedzy mini-, midiflotorami i podobnym na kostke za ok 200 zl lub Turboflotor czy Tunze DOC Skimmer 9002 za ok 500 zl


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze zdecyduje sie na odpieniacz zewnetrzny.

Chcialbym miec mozliwosc wepchania do niego wegla itp, tak zeby przejal funkcje kaskady z mojego akwarium.

Zastanawiam sie nad :

1. Red Sea Prizm (czy tam da sie cos wlozyc?)

2. Deltec MCE-300 (Czy jakis uzytkownik tego odpieniacza moze podac wymiary jednostki ktora wystaje poza zbiornik? Producent podaje 17,5, jednak wydaje mi sie to za duzo..)

3. Odpieniacz Octopus BH-100R taki jak tu: http://allegro.pl/item653975430_odpieniacz_refugium_octopus_bh_100r_warszawa.html - nigdzie nie moge znalezc opisu ani wymiarow tego urzadzenia.. Czy jest jakis posiadacz?

Wlasciwie chyba idealny bylby red sea prizm. Nie wiem tylko czy bede w stanie wlozyc do niego wegiel aktywny itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marqo :

Jaki model ? Kwota 500zł za odpieniacz do takiego akwa nie przemawia do mnie .

kup sobie uzywany, ktos ostatnio wystawal ten odpieniek z reefpacka na allegro.

ostatnio ktos z forum przedawal MCE 300 za 150 zl.

Ja kupilem Biostara za 200zl

Trzeba szukac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spraw sobie Deltec mce 600. Ja mam basen 65 litrów i sprawuje się w nim super .Deltec mce 300 jest niezbyt udany i gruby. Wszystkie odpieniacze , które wymieniłeś i nie tylko te przetestowałem u siebie i z żadnego nie byłem zadowolony , a niektóre nawet mnie denerwowały. Może nie jest najtańszym ,ale używany kupisz w rozsądnej cenie .Plus tego masz w nim miejsce na wkład węglowy , ROWAphos itp... Nigdy ci się nie przeleje bo ma rurkę odprowadzającą przelewające się zanieczyszczenia z powrotem w obieg odpieniacza ,a sam jest bardzo szczelny . POLECAM Z doświadczenia!!!


Piko 25L - Fluval EDGE , DSB, Lps i miękasy -fluo, cyrkulacja koralia nano , oświetlenie LED, sól TM , Rowa phos , Purigen , Chemi-pupe itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.