Skocz do zawartości
ozim

AKWARIUM PROBLEM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Piszę bo mam kilka chyba dosyć poważnych problemów z akwa. Wydaje mi się że wszystko zaczęło się od cjano/dino bo chyba miałem obydwa na raz. Ostatnio też pojawiły się dziwne glony zielone. Po zabawach z cyrkulacją dodaniu węgla, rowy i wymianie świetlówek i żarników dino ustąpiło cjano chyba trochę też. Parametry Ca, Mg w dopuszczalnych normach, pH 7,9-8,1; redox szaleje bo profilux pokazywał od -150 do + 250. Po doprowadzeniu wężyka z powietrzem z zewnątrz budynku do odpieniacza redox "ustabilizował" się w przedziale od + 70 do + 250. Elektroda po włożeniu do płynu kalibracyjnego pokazuje bez żadnych wariacji 220. Podmiany co dwa tygodnie 10 %, sól Kenta.

Generalnie korale się pompują ale ostatnio goniopora rano się trochę pompuje, po zapaleniu hqi się chowa.

Podłączyłem więc UV na noc.

Dzisiaj rano powalił mnie wygląd miękasa który jakby został zakryty cały grubym kożuchem cjano. Po otrzepaniu z tego czegoś wyglądał tak:

5f6fab81fbdb94adm.jpg

f67df3194e6aabcbm.jpg

72d0d751b8791494m.jpg

060d5dea7b635e98m.jpg

Sorry za jakość fotek ale na szybko robione telefonem.

Na dzień dzisiejszy planuję zrobić dużą podmianę, zapodam też bakterie. A wszystko to oczywiście dzieje się przed wyjazdem na urlop.

Może macie jakieś pomysły co może być skopane.


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Kiedy wymiweniałeć prefiltry i membrane w RO???

2. Jaki jest poziom PO4???


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korale dzisiaj w gorszej kondycji więc walka trwa nadal.

Żywicę wymieniam średnio co dwa miesiące, membrana śmiga niecały miesiąc.

PO4 nie mierzę bo chyba nawet salifertem nie ma sensu a nie znam we Wrocławiu nikogo z miernikiem hanny.

Obawiam się że profilux dobrze pokazuje redox więc chyba mam coś w akwa co mi totalnie zżera tlen. Pisałem o tym że pojawił się dziwny zielony glon. W nim widać bąble powietrza. Może to jest przyczyną. Dzisiaj 10 % podmiany bo więcej nie dam rady, jutro kolejna podmiana i spróbuję z ozonem bo myślę że to jest przyczyna.


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się wsztrzymał z podmianami i ograniczył do minimum karmienie.

W niedzielę przez parę godzin będę we Wrocku,jak chcesz to mogę wziąć z sobą mierniki PO4 i NO3

pozdrawiam


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz: kH - 8,4

bigwalker: w sobotę wyjeżdżam na urlop więc gdybyśmy mogli się spotkać dzień wcześniej to byłbym wdzięczny. Jeżeli nie to wielkie dzięki za chęci a jak następnym razem będziesz we Wrocku to daj znać może spykniemy się na pyszne naleśniki (pewnie domyślasz się gdzie) albo u mnie na coś bardziej tuczącego :bump1


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem będę we Wrocku tylko przejazdem(też w drodze na urlop:) )

Jak przyjadę następnym razem to się odezwę.

pozdrawiam i do zobaczenia


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK bigwalker jesteśmy umówieni.

Tu fota trochę lepszej rozdzielczości:

acfb6d5e2cefd740m.jpg

Wąchałem korala i nie śmierdzi sam nie wiem co mam robić, chyba nic z niego nie będzie.

pozdro


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ponieważ opadają mi już ręce i sam totalnie nie wiem o co chodzi piszę jak sytuacja wygląda. Parametry mierzone salifertem: NO2-0; NO3-0; NH4-0; kH-8,4; pH-7,9-8,1 w zależności od pory dnia; Mg-1290; Ca też w normie; redox - 150. W akwa zrobiłem podmianę 10% bo tylko tyle miałem wody, ozon podłączony wczoraj na godzinę podbił redox. Dzisiaj kolejna podmiana może się uda 20%. Jedna euphylia myślę że już chyba odeszła - wczoraj była jeszcze lekko napompowana dzisiaj widać szkielet, druga walczy. Ogólnie korale przytłumione. Lobophylia i physogyra chyba też nie dadzą rady. Po rybach nic nie widać, normalnie jedzą, hepatus bez kropek. Już powoli przygotowuję się do zbiornika fish only. Straszny jest widok padających w oczach korali. W sobotę wyjeżdżam na urlop to zastanawiam się czy będę jeszcze miał do czego wrócić. Na szczęście koledzy z Wrocławia zaoferowali pomoc przy akwa.

Swoją drogą może ktoś z doświadczonych akwarystów może coś jeszcze poradzić bo mi już pomysły się skończyły a korale dalej padają.

Pozdrawiam

ozim


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.