Skocz do zawartości
rafal07013

[K] Profilux controler

Rekomendowane odpowiedzi

Czy moze mi ktos pomoc znalezc - pokazac - podpowiedziec gdzie moge kupic nowy zestaw Profilux za dobra cene? Z gory dziekuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep jedyny i właściwy tu do reklamowania chyba nie ma w ofercie tego sprzętu, pozostaje wyszukiwarka niestety. Nikt nie powinien tu robić kryptoreklamy niestety, takie zasady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze sklepow reklamujacych sie tu mozesz zobaczyc na strone acropory i erybki - oba sklepy maja w ofercie Profiluxa


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że to nie temat do targowiska. Przenoszę :bump1

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o kryptoreklamy - do pewnych rzeczy nie mam dostepu, do ktorych Ty masz. wiec zamiast spedzac godziny aby szukac i szukac, wole zapytac wprost. jest jeden przedstawiciel w Kanadzie, ktory sprzedaje i widze, ze chce wiecej niz inni w niemczech. problem w tym, ze nie spikam po niemiecku. wiec jezeli ktos moglby pomoc poradzic - bylbym wdzieczny. mysle, ze znajde sposob aby sie zrewanzowac.

tomajk :

Sklep jedyny i właściwy tu do reklamowania chyba nie ma w ofercie tego sprzętu, pozostaje wyszukiwarka niestety. Nikt nie powinien tu robić kryptoreklamy niestety, takie zasady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz prywatne wiadomosci


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że nie bardzo jest jak ci pomoc, choć przecież PMki są, ale to też takie trochę za plecami szemranie :bump1

Tak czy siak znajdziesz pewnie dostawcę, ja od siebie polecam ci kupić jednak tu w kraju, dostaniesz spolszczenie, instrukcję w rodzimym języku, do tego dochodzi gwarancja. Graty nawalają, nawet najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za kilka PMow - postaram sie na kazdy odpisac i skontaktowac. jedyny problem jaki mam to chcialbym aby byl na 110V - wiece jezeli ma ktos mozliwosc sprowadzenia dla mnie z niemiec na takie zasilanie - byloby wspaniale. Aczkolwiek i to mozna przeskoczyc. jest jeden dystrybutor w Kanadzie i naprawde nie chce mowic za ile sprzedaje. a po zapoznaniu sie z mozliwosciami Profilux bije na glowe Reefkeeper Elite czy nowy Apex.

tomajk :

Chodziło mi o to, że nie bardzo jest jak ci pomoc, choć przecież PMki są, ale to też takie trochę za plecami szemranie :bump1

Tak czy siak znajdziesz pewnie dostawcę, ja od siebie polecam ci kupić jednak tu w kraju, dostaniesz spolszczenie, instrukcję w rodzimym języku, do tego dochodzi gwarancja. Graty nawalają, nawet najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toś ty z zagramanicy, :bump1 było gadać tak od razu :)

To u was tam na kontynencie hamerykańskim nie macie sprzęta ? Pewnie łatwiej jest kupić elektronikę na 110V niż na 230, powód prosty, większość jest produkowana na rynek USA a tam wszystko po połowie, nawet napięcie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzet akwarystyczny w usa sie nie umywa do tego co jest w europie. spojrz na kontrolery --- profilux vs reefkeeper elite czy nowy apex. to jest dzien i noc. jestem na etapie planowania nowego systemu i czlowiek chce wybrac najlepsze rzeczy jakie moze. pompy - reeflow hammerhead x 2 - jedna na closed loop, druga na sump. jedna kupilem wczoraj, druga w przyszlym tygodniu. zona zabilaby mnie gdyby wiedziala ceny. nie jestem przekonany ktory skimmer wiec czlowiek jeszcze sie zastanawia. sump mam juz w garazu. 80 galonow. gdybys zobaczyl reakcje zony na jak to zobaczyla.

tomajk :

Toś ty z zagramanicy, :bump1 było gadać tak od razu :)

To u was tam na kontynencie hamerykańskim nie macie sprzęta ? Pewnie łatwiej jest kupić elektronikę na 110V niż na 230, powód prosty, większość jest produkowana na rynek USA a tam wszystko po połowie, nawet napięcie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy akurat Profilux jest taki cacy. Wybrałem go, ale to raczej wynik kompromisu między funkcjonalnością, jakością i ceną. Jak już zagłębisz się trochę bardziej w temat sam zauważysz, że wiele jest głosów niezadowolenia. Wiadomo że zadowoleni raczej siedzą cicho, albo skupiają się na tym z czego są nie zadowoleni a o działającym sprzęcie po prostu zapominają. Warto się też przyjrzeć sterownikowi AM, czy IKS, ten ostatni podobno ma doskonałe pomiary a porównaniu z innymi oczywiście.

PS. Zapomniałbym o czym to miałem napisać :bump1 a o tym, że Profilux to świetna jednostka sterująca, tylko czym tak naprawdę musi sterować ? Pompa obiegowa - non stop, cyrkulacja ? chyba łatwiej to zrobić na specjalizowanym kontrolerze, no tak OŚWIETLENIE, żeby nie uwalić żarówek nie korzystasz z funkcji 1-10V do tego przygotowanych, lecisz na listwie -włącz- wyłącz. Taki numer to zrobią zwykle zegary za parę groszy, a i ustawić pewnie byłoby łatwiej. Więc tak naprawdę po dobrym zastanowieniu się to jest kombajn do wszystkiego, a zarazem do niczego. ALE ALE no wygląda, świeci i fokle jest ładny, taki REPREZENTACYJNY :) Ale zaraz będzie że znowu narzekam, hehe, no ja go mam, a że żony, samochodu i czegoś tam jeszcze tak szybko nie zmieniam, więc ten wysoko specjalistyczny budzik będzie u mnie pracował, aż mnie nie wku....wi, albo się zepsuje. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej mnie interesowal Profilux pod kontem Balling method (z doserem) aby tego recznie codzien nie robic niz powiedzmy martwic sie o swiatla.

moglbys podeslac links na AM czy IKS?

tomajk :

No nie wiem czy akurat Profilux jest taki cacy. Wybrałem go, ale to raczej wynik kompromisu między funkcjonalnością, jakością i ceną. Jak już zagłębisz się trochę bardziej w temat sam zauważysz, że wiele jest głosów niezadowolenia. Wiadomo że zadowoleni raczej siedzą cicho, albo skupiają się na tym z czego są nie zadowoleni a o działającym sprzęcie po prostu zapominają. Warto się też przyjrzeć sterownikowi AM, czy IKS, ten ostatni podobno ma doskonałe pomiary a porównaniu z innymi oczywiście.

PS. Zapomniałbym o czym to miałem napisać :bump1 a o tym, że Profilux to świetna jednostka sterująca, tylko czym tak naprawdę musi sterować ? Pompa obiegowa - non stop, cyrkulacja ? chyba łatwiej to zrobić na specjalizowanym kontrolerze, no tak OŚWIETLENIE, żeby nie uwalić żarówek nie korzystasz z funkcji 1-10V do tego przygotowanych, lecisz na listwie -włącz- wyłącz. Taki numer to zrobią zwykle zegary za parę groszy, a i ustawić pewnie byłoby łatwiej. Więc tak naprawdę po dobrym zastanowieniu się to jest kombajn do wszystkiego, a zarazem do niczego. ALE ALE no wygląda, świeci i fokle jest ładny, taki REPREZENTACYJNY :) Ale zaraz będzie że znowu narzekam, hehe, no ja go mam, a że żony, samochodu i czegoś tam jeszcze tak szybko nie zmieniam, więc ten wysoko specjalistyczny budzik będzie u mnie pracował, aż mnie nie wku....wi, albo się zepsuje. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tomajk :

No nie wiem czy akurat Profilux jest taki cacy. Wybrałem go, ale to raczej wynik kompromisu między funkcjonalnością, jakością i ceną. Jak już zagłębisz się trochę bardziej w temat sam zauważysz, że wiele jest głosów niezadowolenia. Wiadomo że zadowoleni raczej siedzą cicho, albo skupiają się na tym z czego są nie zadowoleni a o działającym sprzęcie po prostu zapominają. Warto się też przyjrzeć sterownikowi AM, czy IKS, ten ostatni podobno ma doskonałe pomiary a porównaniu z innymi oczywiście.

PS. Zapomniałbym o czym to miałem napisać :bump1 a o tym, że Profilux to świetna jednostka sterująca, tylko czym tak naprawdę musi sterować ? Pompa obiegowa - non stop, cyrkulacja ? chyba łatwiej to zrobić na specjalizowanym kontrolerze, no tak OŚWIETLENIE, żeby nie uwalić żarówek nie korzystasz z funkcji 1-10V do tego przygotowanych, lecisz na listwie -włącz- wyłącz. Taki numer to zrobią zwykle zegary za parę groszy, a i ustawić pewnie byłoby łatwiej. Więc tak naprawdę po dobrym zastanowieniu się to jest kombajn do wszystkiego, a zarazem do niczego. ALE ALE no wygląda, świeci i fokle jest ładny, taki REPREZENTACYJNY :) Ale zaraz będzie że znowu narzekam, hehe, no ja go mam, a że żony, samochodu i czegoś tam jeszcze tak szybko nie zmieniam, więc ten wysoko specjalistyczny budzik będzie u mnie pracował, aż mnie nie wku....wi, albo się zepsuje. :)

Witaj

Jakie są w Twoim przypadku wady komputera Profilux ? Mam prośbę o rozwinięcie tematu o nie używaniu 1-10V.

Pozdrawiam:)


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
guliwer777 :

Witaj

Jakie są w Twoim przypadku wady komputera Profilux ? Mam prośbę o rozwinięcie tematu o nie używaniu 1-10V.

Pozdrawiam:)

1-10V tak jak pisałem, żeby nie wymieniać świetlówek co miesiąc albo prawie co miesiąc.

Masz ściemniane stateczniki ? jak się spisują ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Mam ściemniane stateczniki i znam sporo zbiorników w których Profilux steruje oświetleniem 1-10V, w części z nich sam to oświetlenie ustawiałem i nigdy się nie spotkałem z tym żeby Profilux "psuł" świetlówki. Może to wina lipnych świetlówek. Mój Profilux przerobił już dużo świetlówek zmienianych standardowo co 6 miesięcy i nigdy żadnych niemiłych niespodzianek nie było.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomajk a mierzenie lub sterowanie:

1. PH

2. REDOX

3. Zasolenie

4. Grzałki

5. wiatraczki czyli chłodzenie

6. poziom wody czyli dolewka??

Tego już Profilux nie zrobi? :bump1

JAcek


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Ja rowniez uzywam sciemnialnego oswietlenia sterowanym przez profiluxa, dziala znakomicie swietloki ATI stateczniki HUCO do ktorych mam dostep. Steruje mi rowniez chlodzeniem, dolewka, reaktorem, mierzy PH, Redox, Temp.


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tomajk :

Podpowiedz jakiej marki masz zastosowane te stateczniki, czy GHL ?

Witaj

Stateczniki mam chyba Osram ale głowy nie dam. Świetlówki ATI, KZ, AM.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzyłbym ślepo wskazaniom "pomiarow" Profiluxa. Uprzedzam pytania - nie mam Profiluxa, dlaczego? Wlaśnie chyba dlatego ze pozostawia wiele do życzenia w kwestii pomiarów. Znajomy (osoba godna zaufania w kwestiach technicznych) zrobił prosty test - trzy nowe profiluxy, elektrody skalibrowne na tych samych płynach, pomiary jednocześnie w jednym zbiorniku, efekt - mocno rozbierzne wszystkie wskazania... Nie pamiętam o ile, sprawa miała miejsce jakiś rok temu, ale wyniki rózniły się na tyle że dla mnie osobiście skreśliło to Profiluxa jako urządzenie pomiarowe, podobno w AT Controlu AM takie zjawisko nie występuje, nie wiem, do takich miarodajnych testów jak w przypadku Profiluxa nie dotarlem. A co do reszty funkcji takich jak sterowanie oświetleniem, grzaniem czy chłodzeniem to ja załatwiłem sprawę kilkadziesiąt razy taniej i moim zdaniem wygodniej w razie jakiejś awarii, uważam że lepiej mieć kilka niezależnych od siebie "obwodów" niz wszystko w jednej puszce, bo w przypadku awarii i wysłania urządzenia do reklamacji kończy się na tym że i tak musimy kupić zegary do sterowania oswietleniem i regulatory do sterowania temperaturą. Żeby nie było domysłów to nie jestem związany zawodowo ani w żaden inny sposób z dystrybutorem Profiluxa ani AM, nie piszę tego też jako "jedynie słusznej" prawdy i nie traktujcie moich wnioskow jako wytycznych. Sam chciałbym mieć Profiluxa ze względu chociażby na zajefajny wyświetlacz no i to super gadżet :bump1 ale biorąc pod uwagę funkcjonalność to wolalbym mieć osobne sprzęty do mierzenia parametrów wody i sterowania podstawowymi funkcjami życiowymi zbiornika.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
seb :

Nie wierzyłbym ślepo wskazaniom "pomiarow" Profiluxa. Uprzedzam pytania - nie mam Profiluxa, dlaczego? Wlaśnie chyba dlatego ze pozostawia wiele do życzenia w kwestii pomiarów. Znajomy (osoba godna zaufania w kwestiach technicznych) zrobił prosty test - trzy nowe profiluxy, elektrody skalibrowne na tych samych płynach, pomiary jednocześnie w jednym zbiorniku, efekt - mocno rozbierzne wszystkie wskazania... Nie pamiętam o ile, sprawa miała miejsce jakiś rok temu, ale wyniki rózniły się na tyle że dla mnie osobiście skreśliło to Profiluxa jako urządzenie pomiarowe, podobno w AT Controlu AM takie zjawisko nie występuje, nie wiem, do takich miarodajnych testów jak w przypadku Profiluxa nie dotarlem. A co do reszty funkcji takich jak sterowanie oświetleniem, grzaniem czy chłodzeniem to ja załatwiłem sprawę kilkadziesiąt razy taniej i moim zdaniem wygodniej w razie jakiejś awarii, uważam że lepiej mieć kilka niezależnych od siebie "obwodów" niz wszystko w jednej puszce, bo w przypadku awarii i wysłania urządzenia do reklamacji kończy się na tym że i tak musimy kupić zegary do sterowania oswietleniem i regulatory do sterowania temperaturą. Żeby nie było domysłów to nie jestem związany zawodowo ani w żaden inny sposób z dystrybutorem Profiluxa ani AM, nie piszę tego też jako "jedynie słusznej" prawdy i nie traktujcie moich wnioskow jako wytycznych. Sam chciałbym mieć Profiluxa ze względu chociażby na zajefajny wyświetlacz no i to super gadżet :bump1 ale biorąc pod uwagę funkcjonalność to wolalbym mieć osobne sprzęty do mierzenia parametrów wody i sterowania podstawowymi funkcjami życiowymi zbiornika.

Pozdrawiam

seb

Trochę upraszczasz z tym oświetleniem. Jakie urządzenie w tak rozbudowany sposób steruje oświetleniem jak Profilux, chodzi mi o ściemniane świetlówki przede wszystkim.

Co do porównania Profiluxów to właśnie dokładne liczy były by odzwierciedleniem, poza tym każdorazowe użycie płynów powoduje rozjechanie ich parametrów.

Ja nie uważam że Profilux jest idealny ale ja mam już któregoś z kolei bo się pojawiały nowe wersje i jestem z niego bardzo zadowolony. tomajk dobrze napisał że najczęściej piszą Ci którzy są niezadowoleni dlatego ja dla równowagi napiszę, że jestem bardzo zadowolony :)

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seb

przypuszczam ze tymi zegarami to niemozesz sterowac statecznikami sciemnialnym takze to wogule inna bajka. Niestety Stateczniki sciemnialne jak wiesz potrzebuja sterowania napieciem 1-10V. A odnosnie pomiarow to nie jest tak zle mam dla porownania skalara i prfiluxa i oba uzadzenia pokazuja podobnie.


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

guliwerku kochany, pojęcia nie mam jak profilux sciemnia i rozjaśnia i być może upraszczam, napisałem przecież że "moim zdaniem". :bump1 poza tym z tym ściemnianiem i rozjaśnianiem to nie chodzi przacież o to że stosujemy to dla samego efektu ściemniania i rozjaśniania bo tak świetlówki się dobrze czują, tylko o to zeby zwierzaki nie stresowały się gwałtownym zapalaniem się i gaśnięciem oświetlenia. U siebie rozwiązałem to tak że mam trzy zegary, każdy z nich steruje trzema rurami, zapalają je w odstępach co 5 minut, gaszą również. Nie jest to na pewno rozjaśnianie płynne od zera do bohatera :) jak w profiluxie, ale szoku dla zwierzaków nie ma - najlepiej widac to po rybach i po ich reakcji na zapalanie/gaśnięcie kolejnych partii światła. I nie piszę dlatego że jestem niezadowolony, bo zeby byc zadowolonym lub nie trzeba mieć dany sprzęt, a ja go nie mam, piszę tylko dlaczego go nie kupiłem. Dla mnie powód był wystarczający, dla kogoś innego mogło być ok, zresztą napisałem że chciałbym go mieć dla samego gadżetu, tyle ze jak na gadżet trochę drogi jest :) więc nie bijmy piany - Ci którzy posiadają są zadowoleni i o to przede wszystkim chodzi, ja jak znam życie pewnie też go kiedyś nabedę, będę się wkur..ał że drogi, ze w sumie po jaką cholerę itp. itd. ale pewnie kiedyś kupię - tak to już z nami jest, sami to pewnie doskonale wiecie:strutin

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tych rozbieżnych pomiarach również słyszałem (podobno o jedną dziesiątą były różnice) budziło to moje wątpliwości, ale właśnie wtedy myślałem, że ładnie sobie WSZYSTKO podepnę do komputerka, polskie menu na laptopie i będzie SUUPER a pomiar to ech tam pomiar. No i za każdym razem gdy patrzę na PH czy ORP zastanawiam się czy aby na pewno jest tak jak pokazuje, do tego elektroda GHL jest tylko plastikowa, szklanej niestety nie robią.

No i nie musiałem długo czekać żeby się przekonać, że wcale na jednym sprzęcie sterującym nie jest tak fajnie, bo - ostatnio było jakieś solidne przepięcie w sieci z powodu awarii, a ja akurat dzień wcześniej odłączyłem UPSa żeby dać do modernizacji i poszedł zasilacz do profka, zanim zakupiłem drugi parę godzin to trwało, więc miotałem się z rozdzielaczami i na krótko podłączyłem wszystkie graty.

Nie twierdzę, że Profilux jest zły, nie że AM czy inne są super, po prostu tak jak seb uważam że bezpieczniej jest mieć pomiar na jednym sprzęcie, sterowanie na drugim, nie koniecznie wszystko tak komputerowo.

No i znowu wyjdzie, że narzekać tylko potrafię :bump1 dlatego powtarzam, sprzęcik fajny i oby działał jak najdłużej, ale ja teraz to chyba bym rozdzielił funkcje sterownicze, tak dla bezpieczeństwa.

U mnie światło jest podzielone na 4 i po kolei włącza listwa, ale to kosztowało powiedzmy około 1000zł a to samo załatwią 4 zegary po 50zł (wypasione) oczywiście żadnego ściemniania nie będzie ale nie wszystko na raz więc nie tak strasznie.

Ja już mieszać w tym temacie nie będę, bo i tak koledze nie pomogłem znaleźć sklepu z Profiluxem, ale dodam, ze tam jest zwykłe stabilizowane napięcie na wejściu 12V (potrzeba dość mocnego tak 1,5A albo lepiej 2A)więc bez problemu dostaniesz zasilacz, parę groszy więc nie ma zmartwienia co do napięcia czy 110 czy 230V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.