Skocz do zawartości
inmar

snorklingu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę o doradzenie w kwestii sprzętu do snorklingi i miejsca jego zakupu.Nurkowałem ostatnio wiele lat temu i co prawda mam płetwy w miarę dobre i okulary,ale fajka to taka najzwyklejsza.Będę w sierpniu w Egipcie i mam zamiar połowę czasu spędzić w wodzie.Powiem szczerze,w tej chwili nie mam bladego pojęcia o nurkowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mi doradzono płetwy i fajkę Mares, maskę Technisub i jestem zadowolony.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowalem w decathlonie komplet triborda. Maska, rurka z zaworem, pletwy i to wszystko w pokrowcu. Udalo sie wniesc do samolotu jako dodatkowy bagaz podreczny.

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam. Ja też kupowałem maske i rurke w kraju. Dla dziewczyny kupilismy w Egipcie za 15$, bez transportu. Płetwy moim zdaniem zbędne. W ich miejsce kup sobie takie gumowe buty, z zakrytą piętą, żeby morskie życie nie pokaleczyło ci nóg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem jeszcze tak ze bylem w egipcie 2 razy w sharm i w hurghadzie. W hurghadzie pozyczalem maske, rurke i pletwy (nie polecam, zuzycie straszne). Wydaje mi sie ze pletwy sa bardzo przydatne, zwlaszcza jak na jakas wycieczke pojedziesz i przewodnik bedzie machcal pletwami a ty bez nich 3x szybciej:). W sharm sa rafy przy hotelach (zazwyczaj) i spedzasz mnostwo czasu w wodzie i plywasz wzdluz urwiska rafowego 50m dlugosci, w te i na zad:) - wydaje mi sie ze pletwy sa przydatne. Ale to juz sam ocen.

A przy brzegu to mozna w sandalach zapodawac:) i ogladac przedszkole morskie.

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ktora czesc lecisz jesli mozna spytac?


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupowałem w egipcie chyba za 10 dolarów (rurka i maska), masz do wyboru do koloru i nie ma sensu dźwigać z polski, co to płetw to sam osobiście nie mam, ale pływałem w płetwach i różnica jest ogromna więc warto je mieć a w egipcie też zapłacisz za nie grosze.

p.s.

zazdroszcze, ale i mam nadzieje że też mi się uda na jesień skoczyć do egiptu;)


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bedziesz korzystal raczej z wycieczek fakultatywnych w celu snoreklingu wiec chyba jednak warto na miejscu sobie jakis niedrogi sprzecik kupic. Jak by hotel mial rafe to mozna by sie pokusic o cos lepszego bo wtedy pewnie codziennie bys głowe w solance moczyl:). Polecam wycieczke na Giftu z przystankami na snorekling - warto.

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęcia satelitarnego wynika że przy tym hotelu nie ma rafy, tak więc tak jak proponuje mój przdmówca - Giftun


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opisie hotelu tez nic nie pisza o rafie:(. Szkoda. Niestety w hurghadzie ciesko o rafe przy hotelu.


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do zdjęć satelitarnych to polecam program google earth - do ściągnięcia z sieci, w kilka minut można zobaczyć dowolne miejsca na świecie i nie tylko zdjęcia satelitarne bo ludzie zamiszczają tam swoje własne fotki SUPER!!!


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mapach google tez mozna poogladac i to bez sciagania:), to dla leniwych.

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wiedziałem, że wybierzesz Egipt :bump1, co do porad w sprawie snoorkingu, to weź sobie jakąś ciaśniejszą koszulkę do pływania (albo kup specjalną do snorkingu), ja po dwóch dniach miałem kompletnie spalone plecy.

pzdr


450L, sump 180L, APF600, 8x54W, 2xTunze 6085, 1xKoralia 4600, NJ4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

załuż sobie zwykłą koszulkę i będzie ok. ale jest to sprawa niezbędna, w egipcie jest nieprawdopodobnie ostre słońce, ja będąc w kwietniu raz nie posmarowałem się filtrem bo stwierdziliśmy z żoną że jest pochmurno i się nie opalimy wystarczyły trzy godziny leżenia w "cieniu", wieczorem 39 gorączka i delirka - w hotelowej aptece za zwykłe wapno na udar słoneczny zapłaciłem 20 USD.:banghead


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak ze koszulka bardzo sie przyda ale raczej przymala bo wtedy wygodniej sie plywa. A co do slonca to przez 2 tygodnie posmarowalem sie moze ze 4 razy (i to dlatego ze mnie narzeczona zmolestowala) i w ostatnie dni plywalem w koszulce bo zaczalem sie bac ze faktycznie moze mi sie cos stac. Tylko ze kazdy ma inna skore, a poza tym ja juz dosyc znacznie opalony pojechalem a wtedy skora tez inaczej reaguje. Patrzac teraz na to co napisalem to sobie tak mysle ze nastepnym razem bez kremu nie lece:).

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmowy przez komórkę są sakramencko drogie- minuta oscyluje pomiędzy 10 a 13 zł brutto w zależności od operatora krajowego oraz egipskiego. Sms ok 2 zł. Najtaniej połączenie wychodzi chyba w Orange najdrożej w Erze.Z egipskich operatorów najdroższy jest Vodafone. Pamiętaj również ,że płacisz za połączenia przychodzące-coś ok. 4 zł za minutę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dwa tygodnie i spełni się marzenie.Sprzęt do nurkowania jeszcze nie kupiony bo nie umiem się zdecydować czy kupić na allegro zestaw za jakieś 150 zł czy dołożyć i kupić za 350-400 zł już coś konkretniejszego.

Mam jeszcze inne pytania.Jak z bezpieczeństwem dobytku,można w pokoju zostawić laptopa,komórke,cyfrówkę czy z wszystkim trzeba latać do sejfu ?Jak odbywają się nurkowania z łodzi,wiem,że jest jakiś krótki kurs nurkowania i potem heja.Trzeba mieć badania lekarskie czy tylko podpisuje się jakiś papierek,że na swoją odpowiedzialność ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już 2 rok używam bardzo cienkiej, krótkiej pianki i zawsze się super sprawdza, nie spalisz się w tym a w razie jakiegoś zahaczenia zawsze lepiej ochroni niż zwykła koszulka. Ja wybrałem się do specjalistycznego sklepu dla nurków, powiedziałem gdzie zamierzam i jak nurkować i dobrał mi sprzedawca sprzęt, którego używam już kilka sezonów i jest bez problemowy. Polecam Ci zrobić podobnie- nie ma nic bardziej denerwującego niż cieknąca, czy parująca maska na urlopie.

W zdecydowanej większości hoteli masz za darmo, lub możliwość wykupienia zamka czy też sejfu w pokoju i najlepiej tak zrobić, jak Ci na miejscu coś zginie to przepadnie, a sejf to groszowe sprawy w porównaniu z ceną laptopa czy lustrzanki:). Jak chcesz z butlą nurkować, a nie masz PADI to musisz przejść jakieś szkolenie dodatkowo płatne, ja nie mam więc zawsze taki kurs przechodzę i dostaję po prostu kartkę na której muszę zaznaczyć co mi dolega:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o pojechaniu do takiego sklepu,ale u mnie takiego nie ma,musiał bym daleko jechać,ale pewnie warto.Mieszkam w Jastrzębiu,śląskie,może ktoś wie gdzie taki sklep najbliżej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.