Skocz do zawartości
arsik

Samodzielnme wiercenie otworów

Rekomendowane odpowiedzi

można wywiercić samodzielnie tylko musisz zrobić taki weałek z plasteliny dookołoa miejsca w którym chcesz wiercić i wlać tam wody, potem wiercisz baaaaardzo wolno.

lepiej jednak jedź z akwa do szklarza i zapłać mu 30zł bo tyle biorą, będziesz miał bez ryzyka fachowy otworek.


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze gdy wiertarka jest stołowa, albo przynajmniej w uchwycie, każde majtnięcie może sprawę załatwić tym bardziej, że szyba dość cienka i nacisk musi być mały a prowadzenie precyzyjne, ale oczywiście da się wykonać, reszta to tak jak pisał LUK4344

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiercę takimi własnie koronkami, nigdy nie miałem problemu nawet w 12mm szybie potrzebna jest tylko frezarka tak ręczna zęby równo szlo,chyba ze masz wprawę to może być wkrętarka i woda do chłodzenia.Przyjedz do Krakowa to ci wywierce gratis:goofy

co do tej plasteliny to niewypał, wiertło się ślizgć po szybie,lepiej wywiercić tym wiertlem otwór w pcv podkleić taśmą dwustronna i przykleić do szyby,nie zapomnij przykleić od spodu taśmą


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żaden problem :bump1 zwykła wiertarka ręczna i da się "z ręki" tylko bardzo ostrożnie i na bardzo wolnych obrotach + mocne chłodzenie + mocne nerwy :)

po 2 otworze w 12mm już nie miałem obaw :) najgorszy jest tylko początek i sama końcówka (zacząć i potem żeby nie odprysło na końcu)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz śmiało inwestować w ten sprzęt- sprawdzone i skuteczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry efekt tez daje jak wywiercisz zgrubnie otwor w jakims kwalku szkla i przykleisz go 'na wode' do szyby wlasciwej. Pomoze utrzymac wstepnie rowne prowadzenie.


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecę to

. Warte obejrzenia przed samodzielnym wierceniem :bump1

Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym potrenowal na jakis skrawkach szyb, z tego co widac na filmach na youtube i z tego co pisali koledzy wczesniej juz w innych postach to nie takie trudne. Trzymamy kciuki :-)


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Wiertło już kupione. Teraz czekam na paczkę i zabieram się do roboty. Ale najpierw potrenuję na jakimś kawałku szyby ;-)

Dziękuję wszystkim za porady ;-)

Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wywierciłem ;-) Jak na razie w kawałku szkła 2 otwory na 2 próby ;-) A zrobiłem tak... W spienionym PCV 10mm wywierciłem dziurę właśnie tym wiertłem do szkła (tylko trzeba uważać, bo potem bardzo trudno jest wyjąć ten kawałek PCV z wiertła). Następne taśma dwustronna na PVC i przyłożyłem to do szyby. Potem jednostronną taśmą przykleiłem ten kawałek PCV do szkła. Na szkło pod spód mocna taśma (srebrna), ale i tak jest chyba odczuwalny brak statywu, bo dolna krawędź jest i tak lekko wyszczerbiona. Zatem pytanie ktory statyw wybrac?

http://www.allegro.pl/search.php?string=statyw+do+wiertarki&order=p&change_view=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
j@cek :

ja wiercę takimi własnie koronkami, nigdy nie miałem problemu nawet w 12mm szybie potrzebna jest tylko frezarka tak ręczna zęby równo szlo,chyba ze masz wprawę to może być wkrętarka i woda do chłodzenia.Przyjedz do Krakowa to ci wywierce gratis:goofy

co do tej plasteliny to niewypał, wiertło się ślizgć po szybie,lepiej wywiercić tym wiertlem otwór w pcv podkleić taśmą dwustronna i przykleić do szyby,nie zapomnij przykleić od spodu taśmą

widzę ze robisz podobnie jak pisałem,ja wybrał bym do tego ten.

http://www.allegro.pl/item669076017_stojak_wywierc_w_rurce_kulce_statyw_do_wiertarki.html

Poz.

Jacek


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Jacku, zastosowałem Twój sposób z lekką modyfikacją ;-) Jeszcze gdy tylko uda mi się wyeliminowac te wyszczerbienia to będzie super ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tym statywie będzie ok,tylko wierć wolno i cały czas woda,minimalne odpryski to nie problem,chyba każdy je ma


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.