Skocz do zawartości
zako

Żarnik 150W 14KK

Rekomendowane odpowiedzi

Po ostatnim foto kolor jest taki jak u mnie na świetlówkach 10000k chyba dosyć mocno przekłamują żarniki bo do koloru 15000k to chyba im daleko bliżej żarówki osram domowego użytku.Ostatnio oglądałem w necie żarniki geisenmanna to chrome coral o barwie 14,5000 świeci zdecydowanie chłodniej i chyba więcej ma wspólnego z tą barwą - co prawda to tylko fotki a one lubią kłamać, z tego co widzę to na tle wielu innych wali chłodniej i potwierdza to większa ilość fotek w necie.

Masz tam trochę zielono podejrzewam że żarnik w paru % chętnie temu pomaga.

Co do wybarwienia a bardziej jego braku nie dziwie się.

Kolega Jodla też miał kilka różnych żarników w tym arcadia i blv 14000k i też jest padaczka jeśli chodzi o wybarwienie i niebieskie widmo a przy tej temperaturze nieco więcej się wymaga.

Teraz już wiem że nie bez powodu ludzie w krajach bardziej rozwiniętych wydaja na żarniki 400-800zl a efekt tego widać.

Szukając też pewnych moich odpowiedzi co do żarników 20000k doszedłem do wniosku że cały potencjal hqi idzie w piach i w baniaku jest ciemno pomijam to że światło jest droższe i o polowe mniej żywotne można iść z torbami takie wysokie parametry lepiej dołozyć w postaci 4-6 T5 bo 2 to będzie mało - chyba ze ktoś lubi biało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty masz żarnik 14000k i swoim aparatem masz pole do manewru.Jeśli twoje zdjęcia nie są rzeczywiste to przy okazji/next sesji zrób rzeczywiste ewentualnie pododawaj balansy bieli itp.Ciekaw jestem i przyda mi się ta wiedza na przyszłość przy podejmowaniu kosztownych decyzji.

Wiem że najlepiej na własnej skórze się przekonać ale dobre żarniki nie kosztują tyle co T5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.