Skocz do zawartości
symek

Gdzie kupić żywą skałę ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie gdzie kupić żywą skałę ?

Mam zamiar kupić około 10kg do akwa 54l.

Wystarczy czy za dużo?

Z Allegro ?

Bo na Opolszczyźnie chyba niema sklepu z takimi rzeczami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamow sobie ze sklepu nano-ref jest naprawde swietna napewno bedziesz zadowolony a na allegro nigdy nic nie wiadomo


120L + sump 58L 2x koralia 3 midiflator aquamedic 15kg LR baniak i 5kg LR w sumpie = moj wlasny ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam Acroporę w Warszawie, sklep rewelacja, będziesz zadowolony!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci polecę ReefShop. Na konstrukcje weź sobie z 6-7 kilo tej skałki po 25 zeta, fajna czysta bez zbednych badziewi i ewentualnie ze 2 - 3 kilo lepszej porośniętej np zoantusami, jak zadzwonisz napewno Ci coś ciekawego wybiorą zwłaszcza że była dostawa. Ja osobiście kupiłem 15 kg, właśnie tej skałki po 25 i naprawdę fajnie wygląda, jest fajnie porowata.

I wg mnie 10 kg będzie w sam raz.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chcesz mieć w baniaku ładne spsy zamiast porośniętego makroglonami 'holendra' i zoanthusy na kazdym kawałku radzę wziąść Deep Water Rock zamiast papua/nowa gwinea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam papua u siebie i teraz wlasnie sie zabieram za wyrywanie tych makroglonow bo mi miejsca na korale brakuje. zonathusy moga byc jak rosna na pionowej plaszczyznie gdzie i tak ciezko bedzie cos dolozyc.


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można jakieś zdjęcie jak wygląda akwarium z tą papuą?


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witul, ale trzeba pamiętać o tym ze z czasem zoanthusy porosną całą skałę na której się znajdują, wtedy już tylko wymiana skały wchodzi w grę, zoa ze skał nie usuniesz bo są trujące. Zapewne jeszcze niejedna osoba która kupi skałę papua nowa gwinea będzie miała problemy z pozbyciem się z niej makroglonów :( ...to że skała jest bardzo bogata w zycie tego nie neguję, dobra do zbiorników FO i nie-sps'owych,

...tak jeszcze na myśl mi przyszło, że najlepsze zastosowanie tej skały to w refugium :( zapewne doskonale usuwa no3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ta skała z reefshop za 25zł jest OK? Jak to jest z przesyłką takiej skały ile kosztuje mniej więcej wysyłka tak 6-10kg ? Pytam ponieważ nie znalazłem jakichś konkretnych informacji na reefshop albo za słabo szukam ... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry że się podłączę ale co sądzicie o piasku na kilogramy 9zl/kg? Lepszy ten po 139zl?


zlikwidowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ spajdi slabo szukales :(

"Minimalna ilość zamówienia to 2kg.

Koszt wysyłki przesyłką konduktorską: 1box (do 20kg) - 30zł, 2 boxy (powyżej 20kg) - 60zł." cyt. Reef-shop


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam was.wlasnie wczoraj przejzalem fotki nowej skaly pana przemka, i siadlem na d*pie z wrazenia.jest fantastyczna.i jako staly czytelnik forum wierze ze ta skala to naprawde ta ze zdjec.i to nie jest "marketing".ja tez jej chce 10 kg.tylko jest jedno ale.-mieszkam we francji.tutaj u oficjalnych sprzedawcow takiej nie widzialem, a do poloficjalnych handlarzy raczej nie mam zaufania.wiec mam prosbe .czy ktos moze mi podsunac pomysl jak zorganizowac przesylke w czasie(zeby nie powybijac "zycia")i w oczywiscie mozliwie najnizszej cenie.do polski przyjezdzam dopiero na jesien a cos 10 kg zywej skaly w bagazy w samolocie nie bardzo mi pasi bo za kazdym razem jak lece celnicy cos mi konfiskuja lub kaza wyrzucac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam skałę z Papui od Przemka sześć miesięcy, i po makroglonach praktycznie nie ma śladu, chociaż na początku rzeczywiście była dżungla. Chyba im czegoś brakuje w stabilizującym się zbiorniku, poza tym zostały po prostu zjedzone (kraby, jeżowiec Diadema i z tego co zauważyłem wieloszczety też je lubią). Trochę szkoda, bo niektóre były ładne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj przejżałem fotki z nowej dostawy od Przemka skała z Papui jest super kupię ją na pewno


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.