Skocz do zawartości
grafit

pompa Sea Evolution - opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś może coś powiedzieć na temat Sea Evolution - ultracicha pompa obiegowa?

Szukam dobrej i cichej pompy, czy może kupić coś droższego typu red dragon?


Akwarium 185x65x60

Sump 225 l

170 kg żywej skały i 90 kg piachu

Zalane 1.04.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Cie stać,to bierz RD.Pracuja calkowicie bezglosnie.Zreszta moj Atman tez:strutin


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam juz drugiego eheima i musze sprawdzac czy woda wylatuje bo jest nieslyszalny:) Glosniej juz chodzi statecznik z hqi elektroniczny:D


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najmocniejszego eheima znalazłem 5000 l/h, natomiast atmana 4000 l/h, a potrzebuję 7 - 8 tys, mam w obiegu 800 l wody, więc spróbuję z SE, chyba ze jeszcze coś znajdę

dzięki za informację,


Akwarium 185x65x60

Sump 225 l

170 kg żywej skały i 90 kg piachu

Zalane 1.04.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci taka mocna pompa? Wystarczy ze przemieli tyle samo co odpieniacz, lub minimalnie wiecej.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompe tez musisz dopasowac do dlugosci grzebienia i srednicy splywu,bo sie moze okazac ze splyw nie da rady tyle wody przepuscic,a nic na ten temat nie napisales.Mysle ze pompa o wydajnosci 5x pojemnosc zbiornika/h to wystarczy spokojnie.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i zaczynają sie schody, ostatnio doradzono mi aby pompa główna miała wydjaność ok. 10 x wiekszą niż ilość wody w obiegu, tak więc myślałem mając 800 l, że potrzebował będę ok. 8 tys. l/h. W tej chwili mam pompę Aqua shut fontannową o wydajności 3500 l/h i bure glony cyjano na dnie i skałach spowodowane prawdopodobniwe słabym obiegiem. W akwarium znajdują sie jescze cztery falowniki 2 x 3000l/h i 2 x 4000l/h oraz dwie pompy z tyłu za skałami po 2500 l/h.

Z kolei masz rację Peniek, ponieważ sam już się zastanawiałem nad tym czy spływ o średnicy 32 mm przepuści mi tyle wody, bo może się okazać, że kupię mocną i drogą pompę, którą potem będę musiał dławić. Więc chyba tak będzie 5 x pojemnośc tj. pompa około 4000l/h, tylko moją i tak muszę wymienić, ponieważ jest strasznie głośna, rzeczywiście nadaje się tylko do fontanny do oczka.

Mam jeszcze pytanie odnośnie odpieniacza, mam Weipro 1000 i też z tego co tutaj wyczytałem na forum jak również usłyszałem od morszczaków nie jest to zbyt rewelacyjny sprzęt, czy w tej kwestii możecie mi coś doradzić, co kupić?

Też stoję przed podjęciem decyzji czy wymieniać pompę też bardzo głośną czy kupić lepiej nowy odpieniacz z cichą pompą zabudowaną w nim?

Mam dosyć dużą osadę ryb, a może nie, tak myślę że dużą, są to:

duże ryby

P. imperator w trakcie przebarwiania, Naso lituratus 15 cm, Z. xanthurum 12 cm, flavescens 12 cm, veliferum 10 cm, gomphosus 15 - 17 cm, gymnomurena ok. 40 cm, P.hepatus ok 15 cm, 2x A.clarki ok 7 - 8 cm, 2 x Labroides, Centropyga 8 - 10 cm, Coris 7 cm

i chciałem dokupić jeszcze 5 Anthiasów

co wy na to?


Akwarium 185x65x60

Sump 225 l

170 kg żywej skały i 90 kg piachu

Zalane 1.04.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

splyw 32 nie pomiesci 8tys, jest ok tak do 3-4tys max.

Moze latwiej bedzie dolozyc silniejsze pompy cyrkulacyjne w akwa niz powiekszac pompe glowna? Ja mam w 3x mniejszym akwa 4x 4.5tys jako cyrkulacje.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I stad problem z glonami,za slaba cyrkulacja i odpieniacz,mocniejsza obiegowka nic nie zmieni.A odpieniacz to bym Ci doradzal K-Z revolution S albo Delteka z najnowszej serii.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego najnowszej?

pozdr

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygladaja na bardzo solidny sprzet,no i cena nie jest wygorowana.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za informację :kapelusz


Akwarium 185x65x60

Sump 225 l

170 kg żywej skały i 90 kg piachu

Zalane 1.04.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.