Skocz do zawartości
mufti

Aqua Reef Meter

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałem ,że jest już nowy firmware v.4.70 ? Kiedy będzię dostępny dla nas ?


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy firmware 4.70 będzie dostępny do 2 dni. Zawiera sporo poprawek, ale przede wszystkim jest to wersja obsługująca moduł ARX Zastosowano nową transmisję danych pomiędzy ARM, a ARX i PC. Tym samym usunięte będą niedogodności w zapisie, odczycie ustawień ARM plus obsługa reszty ustawień, w tym kalibracje, ustawienia czasu itd.. z poziomu PC.

Jednocześnie podjęta została próba poprawienia stabilności programu, aby skutecznie wyeliminować losowe resetowanie/załączanie wyjść sterujących.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dostępny nowy firmware 4.70 oraz aplikacja na PC 4.07.

Zasadniczą rzeczą, jaką ten firmware wprowadza, jest zmieniona całkowicie transmisja danych pomiędzy ARM a PC/ARX.

Firmware jest przygotowany do obsługi modułu ARX (Aqua Reef Extender), który będzie zaprezentowany za parę dni.

Przy okazji testuję poprawkę odnośnie losowego, sporadycznego resetowania/załączania milisekundowego wyjść...

www.aquareefmeter.com


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy fakt że mam system 64bit (Win 8.1 dokladniej) a program z tego co w tytule ma jest 32bitowy może stwarzać problem? U mnie po podaniu portow com program wisi... nie laczy. Probowalem na rozne sposoby i nic.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy program V4.07 współpracuje tylko z Firmware V4.70.

Należy najpierw władować nowy firmware za pomocą poprzedniego programu (V4.05 lub starszego), a następnie dopiero po tym można uruchomić nową aplikację V4.07.

Wersja 32/64 nie ma znaczenia. Mozna uruchomić z powodzeniem 32bit na 64bitowym systemie.

Osobiście używam tej wersji 32bit pod systeem Windows 8.1 Pro 64bit.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jasne. Program po restarcie kompakt ruszył. Cos nie tak z portami bylo, nie wiem co ale poszło w końcu na com3. Nie wiem dlaczego. Pozmienialem poprobowalem i bylo ciągle tak samo aż sie udalo.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po włożeniu kabla USB do portu, jeśli wykrywa się nowy port i instaluje, to po jego zainstalowaniu za pierwszym razem na tym porcie USB należy wyjąć kabel i włozyć ponownie. Wówczas to włącza się sprzętowa obsługa - ot taka cecha M$ Windows....

Zresetowanie komputera spowodowało praktycznie to samo, co wyjęcie kabla... :)

Możesz przetestować wczytywanie/zapis ustawień wyjść bez problemów oraz ustawienie z aplikacji daty i czasu. na razie tyle działa.

Na LCD będą na razie wyświetlać się wszystkie pomiary, łącznie z danymi z ARX, których na razie nie ma (wartości 0).

Dodatkowo dochodzi 8 dodatkowych ustawień wyjść dla ARX (widoczne z poziomu menu komputera ARM).

Edytowane przez mufti (wyświetl historię edycji)

420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie chodzilo o grzybek bluetootha pod usb. W kazdym razie smiga.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, nad sporadycznymi resetowaniami wyjść jeszcze pracuję. Niedługo będzie to poprawione całkowicie.

Póki co, to sporo czasu zajęło mi dostosowanie do nowego standardu transmisji danych (inny protokół), aby działało z modułem ARX.

Edit:

Przy okazji zażaegnane zostały problemy z wpisywaniem wartości parametrów w ustawieniach wyjść. Dla przykładu można już wpisać wartość temperatury typu "25.0", itp...

Edytowane przez mufti (wyświetl historię edycji)

420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki bedzie koszt modulu ARX? Wydaje mi się ze gdzies to bylo podane ale nie moge odszukac.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się jakoś wyłączyć w ARM wyświetlanie zerowych odczytów z niepodłączonego ARX?

A, ok, doczytałem.

Edytowane przez fotomoto (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potestowalem sobie trochę i to co zauwazylem:

1) fajnie można ustawic ratę i godzinę z pc;

2) a kalibracji temp jeszcze nie ma z poziomu pc?

3)przy zgrywaniu danych z ARM pokazuja się błędy, program na pc trzy pierwsze wejscia pokazuje ok a wszystkie następne oznacza jako T - temperatura mimo że sa inaczej ustawione. Jest to na zdjęciu. Czasem zczyta ok. Po kilkakrotnymy zgrywaniu jest taki błąd jak na zdjęciu.

4) Od południa resetowania nie zauwazylem :)

post-7193-1403544295,53_thumb.jpg

post-7193-1403544306,99_thumb.jpg

post-7193-1403544319,31_thumb.jpg

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez michu23 (wyświetl historię edycji)

120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek,czy można zmieniać nazwy urządzeń w ustawieniach?

Przy próbie wyskakuje takie okienko.

ARM


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Kalibracji z poziomu PC jeszcze nie ma, ale będzie.

2. Zgrywanie danych będzie mocno rozbudowane, począwszy od tego, że każdy zmierzonych parametrów będzie miał również swoją osobną zakładkę.

3. Nazwy urządzeń będą edytowane bez błędów - poprawka przy okazji innych, które robię.

4. Resetowanie jeszcze jest, ale właśnie testuję u siebie poprawkę. Dzisiaj po południu (bo piszę w nocy) powinienem dać nowy firmware z tą poprawką...


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostępna jest trochę poprawiona wersja programu V4.08 w wersji 32bit i 64bit.

Dostępny jest również ciut nowszy firmware V4.71 zawierający:

- możliwość wyłączenia naprzemiennie wyświetlanych pomiarów na LCD (włączenie/wyłączenie przyciskiem ESC - wyświetleni daty i godziny)

- wprowadzona poprawka do przetestowania eliminująca losowe, sporadyczne resetowanie wyjść

www.aquareefmeter.com

Edytowane przez mufti (wyświetl historię edycji)

420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wprowadzona poprawka do przetestowania eliminująca losowe, sporadyczne resetowanie wyjść

nic nie zmieniła :thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem też. Testuję na kilku komputerach. Przy weekendzie spróbuję oczywiście coś zmodyfikować w programie, ale póki co mam kupę programowania pod ARX...

Dodam, że szykuję aplikację na kilka platform (Win32, Win64, OS X, Android), stąd trochę pracy z tym jest, ale efekt końcowy może być fajny.

Edytowane przez mufti (wyświetl historię edycji)

420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie aktualizacja spowodowała to że pomiar temp wyglądal tak - 24,7 potem 24,8, potem 0,00 i 40,0. I tak bylo 12h podczas gdy bylem w pracy. Po zaladowaniu bylo ok, potem coś się stalo. Nie wiem co jest przyczyna ale w starszej wersji 4.07 32 bit jest wszystko ok... tylko że teraz mam 3 termometry w akwa zeby być pewnym.

Jeszcze takie pytanie technicze ktory z którym softem na pc i arm będzie dzialal poprawnie? Bo może tu tkwi problem. Teraz mam wszystko najnowsze co jest dostepne. I jeszcze pytanko co ile zczytuje dane temp. Bo jest zakladka Measure periods z wyborem sekundowym ale czyta u mnie co jakieś 30sek, wcześniej chyba było inaczej czy mi się wydaje?


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.08 nie różni się niczym od 4.07, a jedynie 4.08 jest równolegle skompilowane dla 32bit i 64bit.

Zaobserwowane dziwne wskazania, to jeszcze drobne błąedy w odczycie danych przez aplikację na PC. Jak będę w domu, to zerknę na kod. Chodzi o zabezpieczenie ramki danych.

Transmisja działa w protokole Modbus. Potrzeba poprawić sprecyzowanie rozpoznania ramki danych... I takie tam...

Czas odczytu jest orientacyjny. Poprzednio byłó równe 1-5-10sek itd. ale po zmianie protokołu transmisji pozmieniał się czas odczytu danych z powodu koniecznego timeout przy odczycie ramek zapytań modbus.

Jeszcze to wymaga dopracowania. Nie mniej najnowszy soft i firmware są prawidłowe dla siebie.

Edytowane przez mufti (wyświetl historię edycji)

420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo przy 4.08 po czasie mam blad taki:

post-7193-1403777094,09_thumb.jpg


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zapierdziela aż miło, jedynie jedna rzecz mnie dziwi, dlatego zapytam: jak podpinam się via USB zaczyna mi spadać odczyt pH, po odłączeniu kabla pH wraca na swoje "miejsce". Mam założone terminatory 50Ohm, wyniki pomiarów są bardzo stabilne - a taki przypadek zaobserwowałem na firmware 4.07 oraz 4.08.


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ma nic wspólnego ze sprzętem. Przecież podłączenie kabla USB nie ma związku z działaniem aplikacji. Zmiana była istotna, ale w protokole transmisji, a nie w obliczeniach. Nie wiem, dlaczego akurat wyższa wersja programu miałaby obniżać pH... Sorki, jestem teraz za głupi chyba...

Co do tego portu COM4: jeśli odpalono wersję 64bit zamiast 32bit, to należy na nowo ustawić właściwy port COM w ustawieniach programu, ponieważ osobny uruchomiony plik (być może w nowej lokalicaji na dysku) tworzy nowy plik ustawień *.INI


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników ARM (i w przyszłości ARX rzecz jasna):

Czy przydałaby się wersja aplikacji na urządzenia z systemem Android (np. telefony komórkowe) oraz iOS (np. IPhone czy iPad)?

Aktualnie szykuję na razie aplikację uniwersalną na platformy Win32/Win64 (jak dotychczas) oraz MAC OS X (komputery Apple).

Edytowane przez mufti (wyświetl historię edycji)

420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za. Na androida. Dla mnie przydatna bardzo.


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.