Skocz do zawartości
inmar

Pozbycie się PO4

Rekomendowane odpowiedzi

Od samego począdku mam sporo PO4,ale stabilne ok. 1 do 0,5 mg/l sprawdzane salifiertem.Oszczędnie już karmię i tylko mrożonkami płukanymi,częste podmiany,często zmieniane absorbęty fosforanów i nic się nie zmienia.Sprawdzając solankę do podmiany ma 0.Zastanawiam się czy nie mam używanej skały.Co jeszcze można zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestan mierzyc salifertem, akurat w przypadku PO4 to nie jest doby test. Merck, albo niestety drogi elektroniczny Hanna


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salifert w takim przypadku moze byc jezeli wskazuje ci poziom fosforanow w akwarium a w wodzie na dolewki masz 0.Bo gdy salifert pokaze 0 w akwarium lepiej juz kupic cos pozadnego i sprawdzic prawdziwa rzeczywista zawartosc tych zwiazkow w akwarium.

To moze byc duzym problemem jezeli skala byla z dzialajacego zbiornika i nagromadzila duze ilosci fosforanow czy zwiazku azotow.Bo bedzie tak sobie puszczac nie wiadomo ile i jak dlugo przy nizszym ph ponizej 8,3. Najlepiej wymienic czesc skaly lub calosc na dobrej jakosci. A co z DSB jak dlugo juz dziala moze ono jest przyczyna tego wszystkiego?

Jak dlugo dziala zbiornik?

Pozdrawiam


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała była ze sklepu niby nowa,ale teraz to ja myślę,że mogła być z działającego zbiornika.Dowodem na to może być brak jakichkolwiek plag przy starcie,żadnych glonów i nic mi ze skały nie wyszło i nie wyrosło.Była chyba jałowa.Wiem,że test akurat na fosforany tej firmy jest słaby,ale jeśli na Ro czy solance pokazuje zero to coś tam mówi prawdę.DSB założyłem razem z zbiornikiem czyli całe osiem miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.