Skocz do zawartości
bonsai666

[S] Akwarium fluorescencyjne

Rekomendowane odpowiedzi

Zajmuje się akwarystyką morską od 10 lat (oczywiście hobbistycznie w domu ).Po rocznej przerwie postanowiłem stworzyć idealny basenik i włożyć w niego całą swoją wiedzę zdobytą przez ten okres eliminując błędy , które popełniałem . I to mi się udało . Akwarium jest piękne , tętni kolorami i zdrowiem , a gdy gaśnie dzienne oświetlenie i zapalaja się nocne diody led zaczyna się zapierająca dech gra barw fluorescencyjnego akwarium - efekt jest niesamowity. Niestety po 5 miesiącach jestem zmuszony go sprzedać . Szkło opti white 60x30x35 z życiem plus osprzęt i preparaty. 40 bezkręgowców w większości Lps-fluo,rozgwiazdy ,jeżowiec , krewetki , kraby , liliowiec ,ślimaki , 2 rybki,algi czerwone,20kg żywego piachu - DSB , 10kg żywej skały , odpieniacz Deltec MCE 600, filtr JBL i80 , koralia , oświetlenie dzienne - lampa GLO , oświetlenie nocne - diody led, niemiecki panel chłodzący aluminiowy z 3 wiatrakami i regulowaną mocą, spławik do mierzenia zasolenia TM-high precision hydrometer ,skrobak Tetra, ROWAphose , preparaty KZ i Kent , inne drobiazgi. Sprzedam okazyjnie - to co posiadam kupiłem za 12000zł , a sprzedaje za 5000zł. Akwarium w początkowej fazie (miało 2 miesiące) można obejrzeć w galerii Nano Reef.pl pod bonsai666. Do tego co widać na zdjęciach doszedł odpieniacz Deltec MCE 600 i inne bezkręgowce . Akwarium w tej chwili wygląda dużo ciekawiej w porównaniu do zdjęć ,które widać w galerii ( zdjęcia były robione telefonem) .Nie sprzedaje na sztuki tylko całość ewentualnie całe życie . Wszystko jest w idealnym stanie ,nie ma niepożądanych glonów, woda ma super parametry ,a zwierzęta czują się doskonale . basenik jest bardzo zadbany. Cały efekt akwarium pojawia się, gdy gaśnie oświetlenie dzienne ,a zapala się nocne . Zainteresowanych zapraszam do obejrzenia akwarium na żywo w Radomiu . Tel. 666 938 589.


Piko 25L - Fluval EDGE , DSB, Lps i miękasy -fluo, cyrkulacja koralia nano , oświetlenie LED, sól TM , Rowa phos , Purigen , Chemi-pupe itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12000 podziwiam :) to chyba interes życia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marioromario proszę nie nabijać się z kolegi ! :)

@bonsai666 - W takim razie powiedz ile chcesz za samo życie ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to nie kolko dyskusyjen, nie interesuje Panow kupno, nie podoba sie cena, trudno. Nastepne wpisy tego typu, "zasmiecajace" watek usune bez ostrzezenia.


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przeciwieństwie do kolegi MARIOROMARIO nie traktuję swojego akwarium jako interes .Kolega pewnie wszystko co posiada dostał gratis lub nakupował szczepki koralowców za symboliczną złotówkę ,by po kilku latach podzielić je i zrobić interes życia.Ja nie żałowałem na swoje akwarium by osiągnęło efekt przeze mnie zamierzony. Zacznę wyliczankę ile mnie to kosztowało , a nie są to wygórowane ceny ,bo egzemplarze korali są spore , rzadkie i selekcjonowane pod względem ubarwienia i efektu fluorescencji(wszystkie mają żywe kolory ,a przy nocnym świetle led pięknie świecą ). Osprzęt: odpieniacz deltek mce 600 + tłumik- 1100zł ,akwarium opti white - 415zł, spławik Tropic Marin (high precision hydrometer) - 130zł, lampa hagen glo +świetlówki kz -400zł,2x nocne diody led 2x250zł =500zł, JBL i80- 180zł, koralia -100zł, Chłodzenie- panel aluminiowy z 3 wiatrakami(Bess electronics)niemiecki- 200zł, Rowa phos 1L -220zł,skrobak tetra -70zł, preparaty kz + kent -400zł,odpieniacz sera ps 130 -180zł,pokarmy -60zł . AKWARIUM bez życia wyszło 4000zł .Takie ceny poszczególnych w/w rzeczy obowiązują w większości sklepów .Ceny reszty życia też są normalne : żywa skała 10kg -10x50zł=500zł , 20kg żywego piachu pink -2x130zł= 260zł, liliowiec-100zł,krewetki lysmata amboinensys 2x65zł = 130zł, debelius -75zł, favia red/green (około 120 czerwonych oczek z zielonymi obrzeżami)- 200zł,blastomussa wellsi czerwona z zielonymi środkami (8 polipów)- 250zł,czerwony robak kokosowy (protula) -200zł ,tubastrea (pomarańczowa 30 polipów)- 200zł,caulastrea zielona(17 główek) -200zł,euphyllia 2 sztuki- 2x125 =250zł, fungia orange(6cm)- 150zł, lobophyllia różowo zielona (17cm) -250zł,trachyphyllia red/green(15cm)-250zł ,catalaphyllia jardinei (12cm -zielone fluo)-170zł ,scolymia red/green ultraneon (rzadka 16cm) -500zł,wellsophyllia gren (12cm)-350zł,rozgwiazda pomarańczowa - 100zł, rozgwiazda monilis pomarańczowo fioletowa(rzadka) -180zł,jeżowiec diadema - 60zł,ślimaki 8 sztuk ; strombus ,babilonia i inne kopiące w podłożu -200zł,2 sztuki sinulari green fluo 2x150zł = 300zł,6 grzybowieńców red fluo - 200zł,2 sztuki kraba limbia z ukwiałami na szczypcach 2x60zł =120zł , duncanopsamia axifuga 30 polipów (rzadka z Australii)- 1200zł ,zoantus czerwone fluo(duża skała z ponad 200sztuk zoa) -220zł, zoantus pomarańczowe fluo(20 zoa +rzadki lps na skałce)- 120zł ,zoantus różowe fluo(30 dużych zoa) -150zł,zoantus - 30zł, zoantus żółty - 100zł ,clavularia ultra green(spora kolonia 17cm) - 160zł , zielony sps -200zł ,różowy tależ lps (rzadki) -360zł ,duża alga czerwona na kawałku skały - 2 gatunki (30cm) -250zł,skała z grzybowieńcami brązowymi w czerwone kropki(8sztuk na skale) -100zł,nemateleotris decora -100zł,amphiprion ocellaris -40zł i kilka innych żyjątek .Jak , by nie liczyć wychodzi za życie 8000zł i nie są to wygórowane ceny. Tak więc ,żeby nie było , że chcę zarabiać opisałem co posiadam i ile zapłaciłem (są to normalne ceny a odmiany są wyjątkowo barwne). Za życie wychodzi 8000zł + 4000zł reszta =12000zł dałem za całość,a ja chcę za wszystko tylko 5000zł .Muszę się pozbyć akwarium z przyczyn ode mnie niezależnych . Jak ktoś poważny jest zainteresowany to proszę o kontakt.


Piko 25L - Fluval EDGE , DSB, Lps i miękasy -fluo, cyrkulacja koralia nano , oświetlenie LED, sól TM , Rowa phos , Purigen , Chemi-pupe itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za życie chcę 3500zł a za resztę 1500zł . Razem za całość 5000zł


Piko 25L - Fluval EDGE , DSB, Lps i miękasy -fluo, cyrkulacja koralia nano , oświetlenie LED, sól TM , Rowa phos , Purigen , Chemi-pupe itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa super cena 4500zł . Zależy mi na czasie .


Piko 25L - Fluval EDGE , DSB, Lps i miękasy -fluo, cyrkulacja koralia nano , oświetlenie LED, sól TM , Rowa phos , Purigen , Chemi-pupe itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko 4500zł za piękny kawałek rafy .


Piko 25L - Fluval EDGE , DSB, Lps i miękasy -fluo, cyrkulacja koralia nano , oświetlenie LED, sól TM , Rowa phos , Purigen , Chemi-pupe itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak akwarium wyglądało jak miało 2 miesiące , teraz ma 5 miesięcy i wygląda dużo ciekawiej . Jak wcześniej wspominałem zmieniłem odpieniacz na Deltec-a MCE 600 i doszło kilka koralowców. Jak ktoś jest chętny kupić moje akwarium to zapraszam do Radomia . Trzeba zobaczyć na żywo , bo to zdjęcie akwarium w początkowej fazie , ani żadne inne nie odda w pełni jego uroku .


Piko 25L - Fluval EDGE , DSB, Lps i miękasy -fluo, cyrkulacja koralia nano , oświetlenie LED, sól TM , Rowa phos , Purigen , Chemi-pupe itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest zainteresowany kupnem to zapraszam do obejrzenia na żywo w Radomiu. Tel. 666 938 589 .


Piko 25L - Fluval EDGE , DSB, Lps i miękasy -fluo, cyrkulacja koralia nano , oświetlenie LED, sól TM , Rowa phos , Purigen , Chemi-pupe itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jakbys sprzedawal na czesci to poszloby to szybciej. Mi sie akwarium bardzo podoba, czyste, zadbane, nie jeden by takie chial miec.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieaktualne , sprzedane w całości.


Piko 25L - Fluval EDGE , DSB, Lps i miękasy -fluo, cyrkulacja koralia nano , oświetlenie LED, sól TM , Rowa phos , Purigen , Chemi-pupe itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.