Skocz do zawartości
dany

Konie

Rekomendowane odpowiedzi

Moja córka nudzi mnie o akwarium z koniami, najbardziej podobaja sie jej te u Przema za ponad 300zł, ale czego nie robi sie dla dzieci:)

Jednak nie wiem do konca o co chodzi tzn wiem, mala cyrkulacja glony żeby sie mogły złapać, kawałek skały.

Ale jak z odpienianiem, bakteriami?

Czy akwa z końmi tez powinno dojrzewać tak jak zwykłe i dopiero wrzucic konie? Czy moze ceramike tu pytanie do kolegów z ceramika:)

Ogolnie co i jak bo już mnie mierdoli 3 miesiace, akwa w planie 50x50x50.

Jaki sprzet polecacie czy sump musi byc jakie odpieniacz itd.


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dany przejdz sie z cora na starowislna do francuzow to sie zachwycisz konikami, maja odmiane reidi cos pieknego. U nich jest zbiornik z gieta szyba atmana moze cos kolo 100 l i sztucznymi roslinkami a wyglada to niesamowicie sa duze i male osobniki, czarne, czerwone itp. Odpieniacz nie jest wymagany, karmia zywa artemia. W akwarium maja 2 kawalki zywej skaly i wode przelana z dojzalego juz zbiornika.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie na sąsiednim forum baniaczek Rafała(THCSKIBA)z koniami, jest podobnych wymiarów i z bardzo fajnymi rozwiązaniami technicznymi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś znalazłem na naszym forum zestawienie korali i zwierząt które mogą być w jednym baniaku z pławikonikami, niestety nie mogę teraz tego odszukać. Jak by ktoś mógł podesłać jakiegoś linka lub napisać co można chodować w konikarium.


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np. iglicznie - nie lubią dużego ruchu wody ;)


ponad 300 litrów solanki ........

100*50*55h + 60*40*40 sump

Skimz Oval SV203DC

Kessil AP700 + T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#276315 sebkar :

np. iglicznie - nie lubią dużego ruchu wody ;)

Dzięki. A jakie korale nie parzą? Aby koniki mogły się ich łapać.


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kaktus Korale nie zagrażają koniką a wręcz odwrotnie!!!! koniki potrafią wykończyc nawet sarko wiec najlepiej do zbiornika z konikami nadają się martwe szkielety niektórych gatunków gorgoni.

@Piotr1 Zbiornik dla koniów bez odpieniacza????


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#203530 balon :

Zobacz sobie na sąsiednim forum baniaczek Rafała(THCSKIBA)z koniami, jest podobnych wymiarów i z bardzo fajnymi rozwiązaniami technicznymi....

Można prosić linka?


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

google twoim przyjacielem ;)

http://www.seahorse.org/library/articles/tankmates/tankmates.shtml

-z koniami nie trzymaj krewetek bo stracisz je. Moje konie atakują krewetki które są wielkości połowy konika...

-Koni lepiej nie trzymaj z żywą skałą bo często wyrasta na niej apitasia a po poparzeniu apitasią pleśniawka gotowa i koń do piachu...

-Podobnie nie trzymaj ich z jakimikolwiek parzącymi koralowcami.

-Odpadają koralowce w stylu lps, sps, gorgonie, ukwiały,

-Nie trzymaj ich z rybami które znacznie lepiej od nich pobierają pokarm bo konie nigdy się nie najedzą, zresztą one i tak są wiecznie głodne i non stop by jadły...

-W konikarium możesz mieć makroglony, trawę morską, xenię, grzybki, zoa itd. Ze zwierzaków przydają się pustelniki i rozgwiazdy piaskowe do czyszczenia dna z resztek.

koniki morskie to bardzo fajne zwierzaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.