Skocz do zawartości
inmar

Odpieniek na wymianę,albo ja !

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.Mam turboflotora 1000 jaki mi niektórzy polecali,ale od począdku mnie dobija to dziadostwo.Był jakiś czas spokój węc może nie jest najgorszy,ale kilka dni temu zaczął lać wodą nawet na maksymalnym otwarciu.Musiałem go przydusić i tak działał kilka dni i teraz od trzech dni nic nie odpienił,a jak go lekko otwarłem to znów lał.Nie mam pojęcia w czym problem.Żadnych zmian od miesiąca albo czterech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz zwezke veturiego czy ma 12mm srednicy po wewnetrznej


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ten odpieniacz jest zasilany w wodę ? jeżeli zasilanie w wodę jest przez pompę od pienienia to zobacz czy nie masz przytkanego wężyka od powietrza, wtedy idzie więcej wody w stosunku do powietrza i podnosi poziom.

Od razu mówię, że nie wiedziałem na oczy tego odpieniacza ale przerabiałem już podobny problem w odpieńkach gdzie obieg wody idzie razem z pienieniem


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja pompa jest za silna do niego więc przydusiłem rurkami włożonymi jedna w drugą bo inaczej leje wodą do kubka.Jest zanużony głęboko w pierwszej komorze i nie mam innego miejsca ani możliwości go podnieść.Sprawdzę jeszcze raz te rurki.

Właśnie rozebrałem wszystko i poskładałem,nic tam nie było.Jest zakrętkami regulacyjnymi przymknięty na maksa i prawie nie pieni.Wężyk do powietrza mam 8mm.Mam wrażenie jak by dostawał mało powietrza,w kolumnie nie jest za biało.Może coś z wodą mam od jakiegoś czasu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z tym odpieniaczem miałem podobne problemy , pomogło wywalenie tych pokręteł do regulacji przepływu wody , oraz obniżenie poziomu wody w sumpie do 11cm.

U mnie chodzi on na Eheimie 1250 z igiełką.

Ale w sumie do :) ten odpieniacz.


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany.Przytkany był wlot powietrza do pompy,ale raczej sprawa dziwna bo po pierwsze czyściłem wszystko dwa razy i nie pomogło a po drugie przetykając patyczkiem ten wlot nic tam nie było.Ale po tym zabiegu znów działa wszystko.Po wakacjach jednak sprawię sobie "konkretny" odpieniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to poznać budowę i obsługę sprzętu inaczej nie będzie działał na pełen gwizdek. To samo było z Beast 1200, gdzie sporo osób narzekało, a trzeba było systematycznie rozwiercać wiertłem 3 mm dyszkę w zwężce venturiego, bo zarastała osadami. To samo jest pewnie w twoim odpieniaczu. Dopasuj wiertło i systematycznie czyść to będziesz miał maksymalną wydajność bez przelewania. Im mniej powietrza dostarczysz, tym więcej wody przetłoczy pompa i więc w miarę zarastania dyszy pobierającej powietrze rośnie poziom wody w odpieniaczu. Jeżeli zastosowałeś za mocną pompę to zrób inastalację hydrauliczną z zaworem kulowym do regulacji przepływu wody i dopasuj sobie układ.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompę mam przyduszoną wężykami włożonymi jeden w drugi.Mam jeszcze inny problem,jak włączę ozonator to jego pompka tłoczy tyle powietrza,że wychodzi przez wlot do pompy.Rozwiązałem to w ten sposub,że mam trójnik na wężyku,ale minusem jest wydostawanie się części ozonu na zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów lał wodą,nie mam już siły do niego.Było dwa dni spokoju.Teraz jakoś wyregulowałem,ale oba pokrętła odkręcone na maxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten odpieniek jest niestabilny,z wyjętymi pokrętłami już był z dwa miesiące,potem musiałem je włozyć bo przestał odpieniać całkiem,potem znów lał wodą itd.Wczoraj wieczorem już odpieniał fajnie i dziś rano.Coś musi być nie tak z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem co Ci się z nim dzieje u mnie stoi obok sumpem juz ze dwa miesiące poza opróżnianiem kubka nawet go nie czyściłem. Oczywiście ma wyjęte zaworki. Może masz cos z pompą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a postawic na jakiejs podstawce nie mozesz?


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wisi na krawedzi sumpa, poziom wody 5cm ponizej krawedzi i nie mam z nim zadnych problemow. dzila stabilnie i bez zarzutu, mam obydwa zaworki: doply otwarty na maksa, odplyw przykrecony aby byla mokra piana.

a jak Ci przelewa to znaczy ze albo za malo powietrza - kombinuj ze zwezka - ja mialem fabrycznie za szeroka zwezke i nie zasysal powietrza. musialem w nia wsadzic kawalek weza, aby srednia wewnatrz miala 12mm - na zwezce - i zaczal ssac powietrze jak nalezy.

a jak zwezke masz 12mm po wewnetrzej i dalej Ci nie bierze powietrza to nie wiem...chyba ze bierze tyle co trzeba powietrza a przelewa to mozesz przedluzke zastosowac ktora jest w komplecie i wsadzic pod kubek


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może problemem jest jakieś niestabilne ze zmianami napięcia działanie? Pisałeś, że masz za mocną pompę. Może lepiej zastosuj proponowaną przez kolegów, albo oryginalną AM?


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam OR 250 a wcześniej miałem AM i dopiero były problemy.Najdziwniejsze,że co prawda były z nim problemy od samego począdku chyba,ale miał okresy,że pracował dobrze więc coś musiało się zmienić.Nie wiem czy wiecie,ale to ten odpieniacz który ma z boku kosze z złożem zraszanym.Ma to zdemontowane a pompa jest połączona z odpieńkiem rurką 20mm.W orginale było podobnie,tylko inna pompa a rurka o podobnym przekroju.Jak go miałem w ostatniej przegrodzie gdzie poziom niski to nie było takich problemów,ale to za DSB i odradzili.Szafka ma wewnątrz 68 cm i odpieńka mam na podstawce w sumpie tak,że jest pod samą górą szafki,wyżej się nie da.Myślę czy nie uciąć szybki i obniżyć poziom w sumpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to umieść go wyżej i po pticach Generalnie jak zuważyłem wiekszość pomp od odpieniaczy nie lubi zbyt duzego zanurzenia Mam Ati 250 i tez pompy umieszczam 2,5 cm pod powierzchnia wody wtedy najlepiej pracuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.