Skocz do zawartości
Magdalena7

Pterapogon- płeć

Rekomendowane odpowiedzi

Jak rozpoznać płeć pterapogona? Nadmienię, że nie posiadam drugiego więc metody porównawcze ( typu dłuższa płetwa itd) są nieskuteczne. Chcialabym dokupić mu ( jej) osobnika płci przeciwnej.


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samiec ma bardziej kanciasty pysk :-)


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no ale jak rozpoznać czy mój to ten bardziej kanciasty czy ten mniej?:)


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej daj im jesc:

jak będzie jadł to samiec

a jak będzie jadła to samica


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie da się tak prosto :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...a jak dokupię tej samej płci to mogą pewnie się sprzeczać...może lepiej niech mój pozostanie na zawsze samotny....


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kup np. 3szt.:) Fajnie się prezentują w takiej grupce


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to niestety nie możliwe w 126 l:)


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Kiedyś udało mi się kupić parkę pterapogonów którą wybrałem po godzinnej obserwacji z grupy pływającej w sklepie...

pewnie bardziej to był "fart" aniżeli świadomy wybór,ale starałem się wybierać sztuki które odmiennie się zachowywały...np:jednego z grupy która trzymała się razem a drugiego z osobników które pływały troszkę z dala...

Teraz po "wypadku" starałem się dokupić samicę i wybrałem sztukę która była w grupie...no i niestety "zonk"...po wpuszczeniu do baniaka mój samiec od razu tamtemu pokazał ,że jest to jego baniak...przegonił go w sam róg akwarium i plinował aby tamten się nie wychylał wskazując że jedyna droga ucieczki jest górą...

Musiałem go odłowić i pływa sobie teraz w innej części mojego kompleksu...

Więc potrzebuję już dwie samice...

Podejmę jeszcze próbę i kupię osobnika który w sklepie trzyma się na obrzeżach stadka lub pływa poza nim...

Jak już sprawdzę reakcję mojego samca na nowego osobnika to dam znać...oczywiście nie będzie można powiedzieć że jest to pewna metoda wyboru płci i pewnie wszystko będzie przypadkiem,ale zobaczymy...najwyżej będę miał trzy samce...:)


tel.kon. 503-344-343 520 l słodkiego i odpalone solniczki...144x60x30,2 x 80x40x45,70kg LR,30kg LS,Tunze 6025,6045,6060,6100 ,VorTech MP40w,sea clone 100,Apf600,2x150W+2x54W,2x(3x24 W),trochę bajerów na profilux'ie...w planach 600 l i 450 l na jednym stelażu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie...

Przez przypadek trafiłem na swój post,bo zapomniałem o nim...

Szukałem na forum linka do obfitego video-wykładu Kolegi Qbab'a...

Wracając...

Kolejną sztukę dokupiłem w AM,wybierając całkiem przypadkowo i ...

Tym razem nie wpuszczałem do starego akwarium w którym królował samiec-wdowiec,tylko korzystając z przenosin i długo trwałej przeprowadzki,wpuściłem je(starego i nowego osobnika) na nowe lokum...

Początkowo delikatnie się sprzeczały/ganiały,aby po niedługim czasie pływać razem,spokojnie...

Po ok. 1-1,5 miesiąca samica(mniejszy osobnik z racji wieku) zaczęła podrygiwać i kusić samca-wdowca...

Początkowo nie był zainteresowany ale po ok.2 tygodniach uległ...

Typowo przestał spożywać cowieczorne posiłki,tylko z żalem obserwował jak mu smakowite kąski pływają/unoszą się przed nosem...

Teraz leci mu już chyba trzeci tydzień inkubowania ikry,więc niedługo wypuści maluchy...

Na pierwszy posiłek zakupię u Kolegi Thcskiba jakieś żywe żarcie...

Poprzednim razem odsysałem je z baniaka wężem o średnicy(chyba)12/16 mm albo tym większym 16/22 mm,młode po wypuszczeniu przez ojca mają ok. 10 mm...

Odsysanie z pośród korali i skałek odbyło się bez strat (19 szt.),wszystkie wylądowały w kotniku siatkowym(taki był pod ręką)...

Kotnik siatkowy szybko zarasta "glonami" przez co słabnie cyrkulacja,więc można zastosować inny o trochę większych otworkach/oczkach...

Brak drobnego pokarmu,a najlepiej żywego,zmusił mnie do karmienia mrożoną wrotką i drobnym suchym dla narybku...o dziwo jadły...

W kotniku "wykotłowały" się trzy sztuki...więc całe towarzystwo po ok.półtora tygodnia przeniosłem do jednej z komór sumpa,w którym przepływ był na poziomie ok.900 l/h(sump-164x22x40cm-trzy komory)...

Prawdopodobnie przeżyły by wszystkie maluchy gdybym nie zapomniał po karmieniu włączyć pompy(na noc) i tak niestety przydusiłem młodzież...uratowały/przeżyły tylko dwa maluchy i pływają sobie teraz z tym pierwszym zakupionym "chyba samcem"...

Troszkę się ganiają ,ale to odrobinkę...

Rodzeństwo rosło nie równo i teraz jedno jest większe od drugiego prawie dwa razy...

Jutro ze starego kompa zgram fotki maluchów i zrobię zdjęcia dorosłego już rodzeństwa i wstawię do postu...

Pozdrawiam...


tel.kon. 503-344-343 520 l słodkiego i odpalone solniczki...144x60x30,2 x 80x40x45,70kg LR,30kg LS,Tunze 6025,6045,6060,6100 ,VorTech MP40w,sea clone 100,Apf600,2x150W+2x54W,2x(3x24 W),trochę bajerów na profilux'ie...w planach 600 l i 450 l na jednym stelażu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.