Skocz do zawartości
Felipe

Felipe [500L]

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyślałem, że jednak upublicznię mój kącik wytchnienia, chociaż miałem tego nie robić, ale z drugiej strony "przy mnóstwie doradców osiąga się cel".

Po za tym sam czerpię ze zbiorników forumowiczów, więc może i mój temat komuś będzie pomocny.

Zbiornik założyłem na przełomie kwietnia i maja 2016 roku. Zwierzaki w większości przełożyłem z poprzedniego 220L akwarium opisanego tutaj: http://nano-reef.pl/...morze-filipowe/

Założenie jest takie: moja rafa ma być:

1) Ładna i kolorowa

2) Bezpieczna dla budżetu domowego

Akwarium 130x70x55h

Sump 70x60x45h

Odpieniacz Deltec 1455

Obieg Jebao 8000

Cyrkulacja Jebao RW-15 + 2x JVP 101(za skałkami)

Grzałka 300W

Oświetlenie 2x Led 165W

Filtracja biologiczna 20kg żywej skały z poprzedniego akwarium + 15kg suchej skały + 4,5L siporaxu

Kilka fotek z okresu zakładania i przekładki:

na sucho

hydraulika

zalewanie

Po przekładce tak to wyglądało:

przekładka

Potem miałem wypadek i przez trzy miesiące nie wkładałem rąk do zbiornika, dzięki czemu na spokojnie sobie dojrzał:

Black Sea

Dzisiaj wydląda trochę podobnie, mam kilka kwesti do rozwiązania ale o tym potem ;)

Edytowane przez Felipe (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niżej lampy bo oświetlają wszystko tylko nie akwarium. Akwarium ma być jasnym punktem a poza nim nastrojowy mrok. Oczywiście możesz moc zmniejszyć co by koralowców nie popalić.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że lampy powinny być niżej, ale na razie z tej wysokości pozwalają oświetlić całe akwarium. Planuję zmianę oświetlenia, więc coś się z ledami będzie działo... W lampach mam soczewki skupiające 120 stopni, które chciałem usunąć ale nie udało mi się.. Jakby były po przyklejane.. Dzięki temu lampa by lepiej oświetlała powierzchnię dna i mógłbym ją niżej podwiesić.

Aktualnie prawdopodobnie przedawkowałem mikroelementy i aminokwasy dlatego walczę z glonami i drobnym cyjano. Również pojawiły się na piasku okrzemki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki i zycze powodzenia.

Bede obserwowal.

Pozdrawiam


Akwarium wystartowalo

120x60x50 + sump.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem, że dam znak życia :) Akwarium działa. Ciągle, ale powoli się przeobraża. Staram się je prowadzić jak najmniej kłopotliwie. Przez dłuższy czas walczyłem z okrzemkami i cyjano. Zmieniłem też oświetlenie. Zamiast chińskich ledów świecą DIY 6x54W T5 zamierzam jeszcze dołożyć trochę ledów dla lepszego efektu wizualnego.

Próbowałem zrobić jakieś przyzwoite zdjęcie,ale nie wychodzi, więc daję co mam...

large_akwa.jpg

Edytowane przez Felipe (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie brakuje blików, że chcesz dołożyć LED? Mi osobiście bardziej podobają się akwaria pod LED, ale pod T5 podobno lepiej rosną korale. Ogólnie ładne akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2017 o 15:08, kanio10 napisał:

Pierwszy raz trafiłem na temat i nie żałuję :-) akwariumpierwsza liga:-)

Dzięki :) staram się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Mhhm miękasy będę śledził :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe zbliżenie na jednego z miękasów :)

large.sarco.jpg.da6ae6cb592fd10e940d0d6f138643c8.jpg

Tak przy okazji... W zbiorniku mam niewykrywalne NO3 i PO4 (mierzone fotometrem). Miękkie nie mają chyba przez to super przyrostów, ale ładnie się prezentują :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Piękny zbiornik. Powiedz mi jak nazywa się ta sinularia brązowa obok zielonej. Drugie pytanie - jak zachowuje się kometka w stosunku do innych bezkręgowców jak masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny zbiornik.Pisałeś kiedyś o modyfikacji światła.Jak to finalnie się zakończyło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, zielony mintaj napisał:

:clapping

Dziękuję :)

11 godzin temu, laszek napisał:

Piękny zbiornik. Powiedz mi jak nazywa się ta sinularia brązowa obok zielonej. Drugie pytanie - jak zachowuje się kometka w stosunku do innych bezkręgowców jak masz?

Ta brązowa to wg mojej wiedzy cladiella, natomiast z kometką nie mam żadnych problemów. Krewetkami się nie interesuje, ślimaków też nie rusza.

2 godziny temu, Sebastiano napisał:

Bardzo fajny zbiornik.Pisałeś kiedyś o modyfikacji światła.Jak to finalnie się zakończyło?

Chińskie ledy zmieniłem na T5 6x54W i miałem dokładać jeszcze trochę ledów 3W ale na razie mi się nie chce, więc świeci jak jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jakby ktoś chciał cladiellę tak o połowę mniejszą (możliwe że taka wielkość) jak na zdjęciu u kolegi to mam do wydania za 20zł plus koszt wysyłki ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, fresz33 napisał:

Jakby ktoś chciał cladiellę tak o połowę mniejszą (możliwe że taka wielkość) jak na zdjęciu u kolegi to mam do wydania za 20zł plus koszt wysyłki ;) 

Priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.