Skocz do zawartości
gyniol

ŚLEPA RYBKA.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kupiłam dzisiaj nową rybkę (Gurami mozaikowy) i gdy włożyłam ją do akwarium okazało się że jest ślepa. Czy jest może sposób żeby karmić jakoś tą rybkę ? bo ona przepływa koło jedzenia i jest już strasznie chuda.

Bardzo proszę o pomoc,

i z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jakaś prowokacja? Z kąd wiesz że rybka jest ślepa? ,może nie je dlatego że nie jest głodna , a jak jest ślepa to idz wymień na zdrową.


60L + 25L sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że jest ślepa ponieważ dobija ciąge do czegoś, i te "wąsy" wyrastajace spod brzucha ma cigle wystawione do przodu ( chyba żeby wyczuć co jest przed nią )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak wyczuwa co jest przed nią to dlaczego ciągle do czegos dobija?


60L + 25L sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo jest ślepa. wszyscy tak stwierdzili w moim domu. poprosu prosze o jakieś drady czy da się ją karmić (może ktoś miał podobną sytuację) a nie kłócić się czy jest ślepa czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, mialem taka sytuacje. Problemem bylo zgaszone oswietlenie :tongues zapal lampke :googleye


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że powinieneś jej podłączyć kroplówkę i karmić dożylnie. Wystarczy roztwór glukozy :googleye a jak nie wyczuwasz żyły to niestety tylko dojelitowo. Życzę powodzenia :tongues


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gyniol,

Jeśli piszesz poważnie, no to niestety ślepoty nie naprawisz. Ryba albo przeżyje albo nie. Wszytko zależny od jej umiejętności :googleye

Jak chcesz to możesz fotke wstawić.

I na koniec mam nadzieje że zaraz nie napiszesz że trzymasz ją w akfa z nemo i hepatusem.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale bylo cos podobne. @skoczek pl pamietasz ? kiedys ktos pytal czy jak wpusci ocearisa do kuli ze zlota rybka to jej nie zje ;-) moze po prostu czegos nie wiemy... ;p


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było też o przełożeniu roślin ze słodkiego akwa i o słodkowodnym odpowiedniku nemo :googleye


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób jej sztuczne oddychanie , wsadz rurke od napowietrzacza do mordki , przyluz ucho miedzy pletwy i sprawdz czy oddycha , jak tam to znaczy że sie nie utopila.A i może zawiez ją do okulisty? wkoncu spec od oczu i sprawdzi czy jest slepa czy nie.


60L + 25L sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym zapisal do kliniki, na przeszczep galki ocznej, czasami dawcy sie znajduja.

A tak serio to podziwiam z jakim przejeciem piszesz, wkoncu zywe zwierze, co z tego, ze moglabys/moglbys kupic nowa sztuke za ok. 8zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.