Skocz do zawartości
Ruda

Warszawa - kogo polecacie do założenia akwarium?

Rekomendowane odpowiedzi

KIDULT :

interes mam w tym taki, ze chce wywolac bunt przeciwko drożyźnie, spekulacji i wyzyskowi na rynku akwarystyki morskiej ;)

No tak swoje niezadowolenie można okazać, tyle że bunt w Warszawie u Czarnej niczego nie zmieni, bo trzeba by to zrobić na całym świecie, nasi sprzedawcy i tak często oferują sprzęt taniej niż zagraniczne hurtownie, więc do nich pretensji mieć nie można.

Takie wysokie ceny będą dopóki morszczyzna jest tematem dla nielicznych, na masówkę za szybko raczej nie ma co liczyć, no i pewnie większość tych niewspółmiernie drogich klamotów jest produkowana nie w CHLR tylko gdzieś w USA czy EU.

Problem jest chyba nie w cenie, tylko w naszych krajowych zarobkach, gdybyśmy tą samą kasę tylko w EURO zarabiali, nie byłoby tematu, pewnie ty sam nie zwracałbyś uwagi na cenę, a z powątpiewaniem patrzył na pompkę za "20zł" a kupiłbyś za 130 bo to i tak nie byłaby wielka kasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale chciałbym powiedzieć w obronie sprzętu z chin że mieszam w sumpie od jakiegoś czasu pompą jvp 202a i jestem z niej tak zadowolony że zastanawiam się nad szerszym zastosowaniem ;) dwie głowice, więc strumień szeroki. Wg producenta 12 tys litrów a w praktyce raczej nie wiele mniej bo woda chce uciec z sumpa. Uchwyt magnetyczny i to taki, że przy szybie 8mm nie ma szans go ręką odkleic. Osie ceramiczne. Do tego gruby kabel z uziemieniem (!). Niezwykle cicha jak na chiński produkt. Cena 27f czyli na dziś 128 zł. Czyli tyle ile maleńka koralia.

Przeważnie jestem sceptykiem do tanich wynalazków zza wielkiego muru. Ale działanie i jakość wykonania tego konkretnego modelu naprawdę szokuje.

I myślę, że zanim ktokolwiek wrzuci wszystkie tanie pompy do jednego wora powinien spotkać się z tym produktem sam na sam ;)

Chociaż na kilka dni. I wtedy wystawić opinię. Bo gwarantuje wam, że każdy będzie w szoku


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.