Skocz do zawartości
Tomasz Młot - Kwidzyn

rowa phos w MCE600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam delteca mce600 wiszącego na tylnej ścianie w moim 200l baniaku. Ostatnio mam kłopoty z glonami: zielonymi na szybie i brązowymi n apiasku i nawet z cjano na niektórych skałkach. Wymieniłem świetlówki na nowe, podmieniłem wodę (na tds dolewki 0,00). Dzisiaj zrobię badania jeszcze NO3.

Ale mam taką myśl żeby rowe phos dołożyć do odpienka do tej komory z tyłu. Pytanie ile dać, w co włożyć i jak żeby to miało sens i odpowiednio działało?

pozdro

tomek


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem właśnie badania wody:

KH - 8,0

Ca - 410z

Mg - 1320

NO3 - 15

temp. 27,5

w sumie nie tak źle, nie licząć NO3. Ale nie wiem skąd ta plaga glonów. Co robić. Mam cjano na skałach, brązowe glonisko na piasku i zielone jak cholera szyby.

Ostatnie zacząłem podawać ABC. Padły mi też ślimaki w ciągu kilku tygodni kilkanaście turbo, które powyrzucałem z baniaka. Nie wiem już od czego. orale i ryby zdrowe.


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, jak często podmieniasz wodę i czy robisz to regularnie, odpieniek ustawiony bardziej na sucho czy na mokro? Bardzo wysokie NO3, gdzieś musi tkwić przyczyna... BTW, tydzień byczyłem się w Klasztorku, rzut beretem od Ciebie, może byśmy coś przy dobrym trunku uradzili:reading

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny baniak i rowy wsypuje dwie łyżki stołowe. Miałem bardzo dużo zielonych glonów nitkowatych absorber pomógł. Strasznie wysokie masz NO3, może przestaw odpieniacz na mokro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie no3 okolo 20, cyjano ledwo widac na piasku (delikatna brazowa mgielka), na skalach nie ma, szyby czyszcze co 3 dni, podmianki co 2 tygodnie 10%, i co o tym myslec?


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy baniak inny, u mnie cjano rządzi niestety. Zastosowałem antireda AM i wczoraj odciągnąłęm wszystko ze skały, ale już rano na piasku widze to gówno. Parametry sie poprawiły NO3 pomiędzy 5 a 10.

Nie wiem już co myśleć może to wina piasku? Moze trzeba go wyrzucić i przy przeprowadzce dać nowy ale naprawdę minimalną ilość z 1 max 2 work?

seb jak będziesz w pbliżu napisz na priv podam Ci nr komórki i się spotkamy. Nie ma to jak konsultacje akwarystyczne


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.