Skocz do zawartości
gottrek

Skała Aquamedic vs Reefshop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Męczyłem Was już ostatnio pytaniami :p, o zakup skały i jej transport (dziękuję za wszystkie odpowiedzi) i chyba została już tylko jedna kwestia.

Gdzie kupić skałę dziką z Indonezji w Reefshopie czy Aquamedicu? Ja mogłem tylko sprawdzić ceny. Reefshop ma skałę po 37zl/kg a Aquamedic 38zl/kg. Wysyłka kurierem w Reefshopie 30zl a Aquamedicu 20zl. Tyle się dowiedziałem. Cenowe kryterium raczej nie wyłania faworyta. Co więc z resztą? Z jakością?

Nie znalazłem na necie jednoznacznej odpowiedzi.

Jakie macie w tej kwestii doświadczenia?

Maciek


240L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz @gottrek :-) poniekad to forum istneje by chwalic reefshop i jego produkty :-) wiec w obawie przed... mozesz innej odpowiedzi nie otrzymac :p


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodi :

No wiesz @gottrek :-) poniekad to forum istneje by chwalic reefshop i jego produkty :-) wiec w obawie przed... mozesz innej odpowiedzi nie otrzymac :)

Mam nadzieję, że gromy na mnie się nie posypią :p kupowałem już rzeczy w Reefshopie i byłem bardzo zadowolony.

W medicu jeszcze nic nie kupowałem, a zakup wysyłkowy skały to już wogóle mój pierwszy raz :p


240L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staram się być wyważony także w chwaleniu Reefshopu, tym bardziej że nie jestem tam stałym klientem ale... skoro jesteś zadowolony z zakupów tam, ceny są podobne, nie możesz wybrać sam w żadnym z miejsc, więc pytanie po co kombinować? Kup tam gdzie już kupowałeś, przecież to Twoje sprawdzone miejsce...


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodi :

No wiesz @gottrek :-) poniekad to forum istneje by chwalic reefshop i jego produkty :-) wiec w obawie przed... mozesz innej odpowiedzi nie otrzymac :p

Co ty za głupoty wypisujesz?

Jeśli twierdzisz że to forum istnieje tylko po to - to w jakim celu tu zaglądasz? Zapraszam od razu do sklepu - mogę ci linka na priwa wysłać jeśli do tej pory na forum nie znalazłeś.

Posty z negatywnymi opiniami na temat RS nie były nigdy usuwane z tego forum - właśnie m.in po to aby nie było takich chorych podejrzeń. Brak słów..


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przemek :

Posty z negatywnymi opiniami na temat RS nie były nigdy usuwane z tego forum - właśnie m.in po to aby nie było takich chorych podejrzeń. Brak słów..

Posty krytyczne owszem nie były usuwane, ale wzmianki o innych sklepach z zasady i regulaminu tak.

A tu takie niewygodne pytanie czy konkurencja ma lepszą skałę...

Jeszcze kilka lat temu skała z Aquamedica to było coś, co nie miało żadnej konkurencji. Może wynikało to z tego że konkurencja najczęściej kupował tam skałe i sprzedawała drożej.

Teraz wielu sprzedawców sprowadza skałę osobiście.

Co do kupowania- najlepiej wybrać się samemu.Przy koszcie skały bilet kolejowy do Trójmiasta czy dojazd samochodem to nie taki straszny wydatek. Jednym pasują płaskie kawałki,inni wola kolumnowe, inni mocno zarośnięte glonami wapiennymi i orgamizmami,jescze inni uważają ze skała ma być czysta- sprzedawca Ci nie dogodzi :p


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie. Naprawdę nie chciałem, żeby OP na mnie nakrzyczał. :/ po prostu tak można interpretować punkt 17 i 18 regulaminu forum. A było trochę zgrzytów na forum w tej kwestii.

Przemku, czy jeżeli ktoś dałby odpowiedź, że w sklepie aquamedic skala jest tańsza, lepsza i w ogóle o niebo bardziej super niż w reefshop to post nie zostałby usunięty?


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niechcący rozpętałem małą burzę :p

Powinnienem napisać, że chodzi mi o różnice oferowanych skał przez obie firmy.

Myślę, że zrobię tak jak pisze jacekkudla. Jestem zadowolony z Reefshopu to po co kombinować. Kupię tam.

Poza tym z tego co piszecie to wnioskuję, że jakiś zasadniczych różnic nie ma. Skała to twór natury i pewnie i w jednej i drugiej firmie można znaleźć lepsze i gorsze kawałki (albo raczej każdy znajdzie coś dla siebie).


240L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gottrek , kup trochę skały od jednej i od drugiej firmy wszyscy beda zadowoleni :p, a Ty bedziesz miał porównanie która lepsza:tongues

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przemku' date=' czy jeżeli ktoś dałby odpowiedź, że w sklepie aquamedic skala jest tańsza, lepsza i w ogóle o niebo bardziej super niż w reefshop to post nie zostałby usunięty?[/quote']pozwolę sobie odpowiedzieć w imieniu Przemka. Chodi, zapewniam Cię że nie zostałby usunięty... Ale nie to było pytaniem autora topicu. Gottrek, na Twoim miejscu nie zastanawiałbym się tylko wsiadłbym w co tańszy środek transportu i pojechał wziąć w łapę, obejrzeć i dopiero kupił, skała jak mało co powionna być wybierana na żywca.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
seb :

skała jak mało co powionna być wybierana na żywca.

Pozdrawiam

seb

O tak zdecydowanie popieram, wybór skały to tak jak wybór mieszkania, jak sobie wybierzesz tak się wyśpisz :p

Sam przekonałem się jak to jest zdać się na gust sprzedawcy, pozostaje albo pluć sobie w brodę, albo wywalić tak z 30%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Wam w zupełności, że skałę najlepiej obejrzeć samemu. Jednak potrzebuję jej tylko 3kg i trochę mam daleko, bo do Gdyni mam około 550km a do Poznania 250km. Myślę więc, że jednak zaryzykuję i kupię kurierem. Jakbym zakładał nowy, duży zbiornik i potrzebował jej więcej to wypad do Gdyni pociągiem by się opłacał.

Druga sprawa to jest taka, że w moim lokalnym zoologu mogę kupić skałę. Jest jej jednak malutko i wybór prawie żadnen. Poza tym jak pokazałem na forum zdjęcia tej skałki co już kupiłem w tym sklepie to ktoś napisał, że wygląda jak zwykłe kamole i pożytku może z niej nie być dużego. Chce więc teraz coś kupić w renomowanej firmie i samemu sprawdzić jaka będzie różnica.


240L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie 3kg i 550 czy nawet 250km zmienia całkowicie obraz tego problemu.

To w takim razie powinieneś dać wskazówki jaką formę potrzebujesz i zdać się na Przemka przy wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz kupić 5 kg i niepasujące Ci 2 kg oddać do owego zoologicznego, taniej to będzie niż 2x250km do poznania...


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.