Skocz do zawartości
piter32

zeostart2

Rekomendowane odpowiedzi

Zeostar2 to pożywka dla bakterii denitr.

Zacznij dozować od 1/3 zalecanej dawki ,dwa razy dziennie.


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,nie chce zakladac kolejnego tematu na ten temat wiec sie podepne.Mam pytanie co do dozowania tego preparatu,moje akwarium ma 28golonow i zastanawiam sie ile lac aby nie zaszkodzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrniew, niech to dobrze zrozumiem...

1 kropla na 120 litrów ?

Wg. producenta (2 ml per 250 gallons/1000 L daily) powinno sie dawac 2ml na 1000l

Wiec 0,2ml na 100l

Ja dawkuje na swoje 136l + sump 60l 0,1ml 2 razy dziennie. ( strzykawka od testów saliferta :-) )

Czyli za dużo? Możesz to potwierdzić? Jeśli tak to ile lać w ml?

Jaki jest efekt przedawkowania ZS2?


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zbiornik biologicznie jest juz gotowy tz pracuje stabilnie kilka miesięcy to nie potrzebujesz tak dużo dozować bo powstanie filma bakteryjny. Jesli pojawią się pęcheżyki powietrza na skałach wraz z brązowym natotem to oznacza że zeostart jest przedawkowany i bakterie chcąc przetrwac zjadają się wzajemnie.

Producent zawsze podaje dawkowanie przyblizone, bo kazdy ma inna obsadę i musi poszczególne dawki dopasowac do swojego zbiornika.

Ja na swoje 2000 l w obiegu podaję 2 krople rano i 2 krople wieczorem zeostartu.

Jesli system pracuje kilka miesięcy a PO4 nie może zejsć do zera to trzeba ograniczyć zeostart i wtedy PO zanika totalnie , a oto nam chodzi .

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... dzisiaj zerkne ....

Akwa chodzi, jak pewnie wiesz, ponad rok.

Leje wiecej bo myslalem ze pomoze zbic NO3.

PO4 mam niskie ale NO3 mi sie trzyma 25-50 :-(

To niestety zasługa non photo w sumpie, które dzisiaj trafiają do "swojego" akwa.

Czyli zwalczyc to NO3 raczej podmianami ?


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przy swoich 800 litrach daje 2 korple 1 rano i 1 wieczorem, przy 3 kroplach miałem silny rozrost bakterii na skałach i innych przedmiotach w akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prozbe do starych wyjadaczy, mysle ze przyda sie wszystkim. Czy moglibyscie przedstawic jak wygladaja skutki przedawkowania produktow KZ? Tak jak przy ZS2 pojawia sie ten brazowy nalot i pecherzyki powietrza. Mysle, ze moze sie przydac przy ustalaniu dawek i fajniegdyby bylo to zebrane w jednym, przypietym temacie.

pozdrawiam.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o przedawkowanie innych preparatów to przy przedawkowaniu :

zeobak - zielony i brazowy film bakteryjny

K-balance - ciemnienie korali oraz utrata tkanki na tipach

AAHC , SP , Xtra i inne preparaty na kolor - ciemnienie korali oraz nalot na skałach

jod- cjano i nalot na piachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesli do tej pory stosowalem wodke a chcialbym przejsc na zeostart2 to musze stopniowo zchodzic z dawkami wodki i dopiero zaczac zeo czy przerwac wodke i odrazu zeo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pietrucha :

A jesli do tej pory stosowalem wodke a chcialbym przejsc na zeostart2 to musze stopniowo zchodzic z dawkami wodki i dopiero zaczac zeo czy przerwac wodke i odrazu zeo.

Odrazu przechodzisz na zeo , nie musisz stopniowo , bo obie metody działają podobnie poprzez dokarmianie bakterii związkami węgla.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podawałem dłuższy czas wódkę i właśnie zamówiłem zeostart2.Dlaczego trzeba podawać po zgaszeniu światła i dlaczego trzeba podawać rano i wieczorem,można dać za jednym razem ?

Ogólnie zastanawiam się co jeszcze z KZ warto podawać.Teraz podaję rano 0,5ml wódki i 3x w tygodniu po jednej kropli jodu.Coraz bardziej interesuje mnie ZEOvit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję ZEOstart2 od kilku miesięcy bardzo rygorystycznie 0,1ml i wydaje mi się żeNO3 zbija super ale PO4 o wiele gorzej.


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pare pytan mam do was doswiatrzonych w tym

temacie.

Jaki jest wplyw zeobac I z2 ma na glony w filtrze glonowym

Bakterie ktore sa w zeobac sa bakteriami pod wodnymi

czy tez moga sie rozwijac w filtrze mokrym(deszczowym)?

Jak one sie zachowoja z zywymi skalami?

Jaki czs zajmoje jesli wlozy sie do tenku skaly

martwe(zrobia je zywe)?

Slicznie dziekuje za odpowiedzi.Od miesiaca je dodaje

do mojego tenku I nie mam pojecia jak caly wyniki bedzie

z tego experymetu.Dodam jeszcz ze moj tenk jest dosyc

stary(10 lat) I bakterie sa zadomowione dosyc dobze.

480 L tenk 240L filtr glonowy 50Kg zywych

skal w tenku glonowym 30 Kg zywego piasku

40 Kg nowej martwej skaly z fuji vortech 40 pompa

1400 L/G pompa glowna.Dawkowanie zeobac dwa razy w tygodniu

po cztery krople z1ML Z2 pokarmu do bakteri

Oswietlenie 380W.Ph 8.35


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zs2 to nie są bakterie tylko związki węgla będące pożywką dla nich , podając powinno się uzupełniać bakterie . Zielsko nie będzie miało za bardzo co jeść , jak nie padnie to przestanie rosnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie glony w refugium padly od kad zaczolem podawac zeostart2,wiec zrezygnowalem z nich calkowicie.No3 mam 0.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeprasza ale nazwy sie mnie poknocily

Poprawilem moje pytania

Dzieki za pomoc I dobre opinnie

:)Slawek Krzyzanowski


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie przedawkowałem zeostart2,pokazały się bąble.Postanowiłem zrobić przerwę ok. jednego tygodnia.Potem będę podawał raz dziennie po jednej kropli.Na mój baniak dawałem wpierw 2x0,2ml,potem 1x0,2 i tym przedawkowałem.NO3 u mnie zero,ale ostatni test PO4 salifiertem pokazał ok.0,25.Może inaczej radzicie ?

Test hanny zamówiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.