Skocz do zawartości
Gość musashimm

Karmienie ryb

Rekomendowane odpowiedzi

Gość musashimm

witam,

czy możecie trochę opisać jak u Was wygląda karmienie ryb.

np. czy wyłączacie pompy(automatycznie ręcznie),

co robicie z mrożonką (prosto do akwa, rozpuszczacie w wodzie) a co z innymi pokarmami

ile razy karmicie

i ile mniej więcej to Wam zajmuje czasu.

Zakupiłem pierwsze zwierzaki i coś myślę, że całą procedurkę karmienia z Waszą pomocą mógłbym trochę usprawnić.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosteczka* , dwie* , trzy* , cztery* ląduje w kubeczku. Zalewasz wodą RO. Potem po 5-10 minutach jak już się rozpuści przelewasz to na sitko , przepłukujesz dodatkowo wodą RO w ilości 1-2L . Papkę podajesz do wody odpowiedni wcześniej wyłączając pompy . Dodatkowo papkę na sitku możesz skropić witaminami , czosnkiem czy innymi preparatami tak by deczko wciągnęła to w siebie by ryby zjadły to co chcesz im podać a nie by to tylko sobie pływało w wodzie :D

Jak masz jakiś kontroler to pompy wyłączysz poprzez wciśnięcie przycisku jak nie , a masz np.5 pomp, to powodzenia :D - każdą z osobna wyłączasz poprzez wyciągnięcie wtyczki z gniazdka :D A potem , po 3-10 minutach musisz pamiętać o ich włączeniu :D

* niepotrzebne skreślić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, kostki na sitko rozpuśćić(samorozpuszczenie-i przeplukać np. RO, albo wodą ciepłą przpłukać), odczekać aż odcieknie w zależności od ilości ryb wlać całość albo małymi porcjami na pesetą wrzucać(ja ze strzykawki daje bo i tak potem korale karmie) i już nietrzeba pomp wyłanczać jedyny problem to niezadużo naraz wrzucać coby ryby potrafiły wszystko w kilka chwil zjeść

Pozdro Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupuję w sklepie świeże krewetki kawałek jakiegoś fileta w domu wrzucam do gara dodaję spiruliny w płatkach trochę vibowitu i wody wszystko miksuję blenderem i zamrażam w plastikowych woreczkach do robienia kostek lodu... Potem codziennie wyciągam dwie kostki z zamrażalki i karmię...

błazenki i krewetki żrą jak szalone i są całkiem ładnie ubarwione.


POZDRAWIAM WAS!

2 Roślinne 100 l > Marsilea Hirsuta, Lilaeopsis New Zeland, Utricularia graminifolia, Glossostigma, hemianthus cuba, Hemianthus micranthemoides

Morskie 200 l

5 morskich kotników dla larw po 20 l każdy, koników morskich jak psów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robię tak, kostka mrożonki rano druga wieczorem, pomp nie wyłączam i tak znika to w ciągu 1,5 minuty. Jak coś do sumpa wpadnie to dobrze bo tam jest też sporo życia. Nigdy nie bawiłem się w wyłączanie pomp, na początku rozpuszczoną mrożonkę mieszałem z wodą z akwarium i porcjami wlewałem do baniaka, teraz mi się nie chce i wlewam wszystko na raz. Ryby są żarłoczne jak piranie a czują się świetnie bo regularnie przystępują do tarła.

Pozdrawiam


400L + sump. Light 460W HQI + T5 + PC, Cyrk. 13k l/h, Jagger 300W, pienidło Turboflotor 3000 Blue na OR 3500 igiełka , obieg OR 3500, sól PREIS + Balling + bakterie, 10 kg LR + Ceramika + 44 kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja karmię tak jak Neno tylko nie wyłączam pomp no bo niby po co ? Niektóre ryby znacznie chętniej latają za ruszającą się szamą niż za opadającą na dno.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba i ja popatrzę na to widowisko :D Bo często zapominam ponownie włączyć pomp :D i zbiornik hula na tej podłączonej pod multicontroler aż do następnego karmienia.

Edit : Po pierwszym karmieniu - zazwyczaj pokarm znikał po max 2-3 minutach , wychodziły do niego krewetki , wypełzały ślimaki , ogólnie miało się wrażenie , że nic się nie marnuje . Efekt bez wyłączania dwóch z 3 pomp - pokarm latał przez 10-15 minut , ryby stały w miejscu próbując złapać to co lata ( widocznie skubane inteligentne bestie uznały , że po co latać jak samo wpada do ust :D ) . Dowiedziałem się tylko , że mam dobrze ustawioną cyrkulacje bo zanim cokolwiek opadło na dno to trochę polatało po baniaku :D Za chwile próba nr dwa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu. A jakim pokarmem tzn. czym artemią, spiruliną .... karmicie, jakie macie menu dla swoich pociech.

pozdro Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka,a ja do kieliszeczka wlewam wody z akwarium czekam az sie rozmrozi i wlewam,wczesniej jednak wyłaczam pompy a jak rybki zjedza to co pływa to pompy zostaja ponownie wlaczone i polowanie zaczyna sie od nowa bo do gory unosi sie to co opadlo na dno.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
brzydzi :

Podłączę się do tematu. A jakim pokarmem tzn. czym artemią, spiruliną .... karmicie, jakie macie menu dla swoich pociech.

Z pokarmów suchych Spirulina Super Forte 36% (Tropical) , Cyclop Eazzy (Argent) , Nano Reef Fish Food (Ocean Nutrition) , Ultra Wakame Vegetable Food ( Fauna Marine ) , Green Marine Algae ( Ocean Nutrition ) , Marine Flakes ( O.S.I.). Od razu zaznaczam , że traktuje je jako uzupełnienie mrożonek i podaję gdy nie mam czasu bawić się w rozmrażanie lub gdy danego dnia karmi ktoś za mnie .

Z mrożonek : Solowiec , Lasonogi , Moina , Oczlik , Kryl drobny ,Plankton czerowny i zielony , Wrotka , Ikra morska , Ikra i kilka innych ale już nie pamiętam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

suche

spirulina, glony nori + 3 inne rodzaje glonow, platki ocean ( 2 rodzaje), cyklop ( 2 rodzaje), kryl

mokre :D

mielone blenderem owoce morza w tym grenadier

duzo roznych mrozonek: plankton, ikra, mieso krewetek i inne

karmienie

- kilka razy dziennie w małych ilościach

- głownie pokarma suchy

- mrozonki rozmrazam w pojemniku w wodzie z akwarium i calosc wraca, nie plucze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podłączam się do starego tematu, jak często należy karmić błazenki - Amphiprion ocellaris ?

Posiadam w tej chwili 2 maluszki + ukwiał Heteractis magnifica (lub H. Malu), dzieciaki siedzą w ukwiale, niechetnie go opuszczają. Jeden jest ciekawski i bardziej energiczny drugi - "powolniak" :)

Sprzedawca w sklepie twierdzi, że karmi ryby 6x dziennie... wydaje mi się to lekką przesadą (każdy chyba ma pracę itd..)

Pozdrawiam

Głosiu


Było...300l + 34kg LR - Euphyllia, Zoa, Capnella, Xenia, Sinularia sp.

Jest 500l + sump 45kg LR ...i coś tam pływa :)

Pozdrawiam

Głosiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 99% to mrożonki,nie katrinex.Mam ich 5-6 rodzajów i zmieniam,mieszam w różnych konfiguracjach.Do tego tygodnia rozmrażałem w RO potem sitko i podawanie w kilkunastu porcjach.Na moje akwa to 4 małe kostki rano i wieczorem.Ostatnio to zmieniłem tak na próbę po tym jak doświadczony kolega z WYNIKAMI powiedział,że ten syfek z płukania strasznie służy koralom.

Ps.Raz w tygodniu moczę tą mrożonkę 30 min. w witaminach dla niemowląt z krojonym na cieńkie plasterki czosnku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca w sklepie twierdzi, że karmi ryby 6x dziennie... wydaje mi się to lekką przesadą (każdy chyba ma pracę itd..)

No a to przecież chyba jego praca ;)

Im młodsze osobniki tym częściej trzeba karmić (szybki metabolizm związany ze wzrostem i mało "tłuszczyku), a z dorosłymi nie popadajmy w paranoje, bo między karmieniami też coś sobie zawsze znajdą w akwarium (kiełże, mysis, oczliki) ja po to podaje fito żeby utrzymać jak największą populację w akwa tego żywego pokarmu.

Edytowane przez Aleksander (wyświetl historię edycji)

731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Ale ciekawe dla wielu nowych jest. Też z zainteresowaniem przeczytałem. U siebie zaobserwowałem że jak mrożonki rozpuszczam w RO to się unoszą przy powierzchni i nie tona a jak w wodzie z akwarium to tona i dlatego tak jak kolega wyżej tez wody z akwarium używam i strzykawką z wężykiem karmię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak mrożonka nasiaknie woda ro i potem ryba to zje to się odwodni, bo zgodnie z regułą ciśnienie musi się wyrównać! Pozatym np ludzie jak piją wodę destylowana to też się odwadniają! Więc chyba lepiej plukać w wodzie z akwa!

Pozdrawiam!

wysłane z telefonu.


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Tak się wydaje, ze woda ze zbiornika nie zaszkodzi a łatwiej kostki rozpuści jako ciepła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja testowalem juz kilka sposobów i obecnie do plastikowej menzurki z dziubkiem sypie szczypte spiruliny, wrzuczam 6 kostek mrozonki (każda inna) i wszystko zalewam 100ml fitoplanktonu. Jak sie rozpusci to leje nad pompą cyrkulacyjną, żeby ładnie po akwa latało i każdy miał szansę złapać coś dla siebie.

To czego nikt nie zje trafia do odpieniacza


4219_4223.png

Morskie 252 l +160 sump

+ Słodkie 300l -basen do pływania dla Agamy błotnej w 2m^3 terrarium =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mrożonki płuczę na sitku pod wodą z kranu , odciekam i podaję przy włączonych pompach, jak raz wyłączyłem to ryby wcale nie chciały jeść.

A suche kruszę w ręku bezpośrednio do wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.