Skocz do zawartości
domat

Przeloty nibco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dzisiaj zakupiłem przeloty nibco i mam tutaj pytanie gdyż one nie skręcają się ze sobą do końca tzn pozostaje trochę gwintu lecz już dalej bardzo ciężko idzie, jak wy to rozwiązywaliście? czy należy to na siłę kręcić czy może jest jakiś inny sposób


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic na siłę, ale pilnikiem, papierem ściernym, czy czymś podobnym i owszem :D

Nie ma rady, musisz "zredukować" troche stożkowego gwintu w męskiej części przelotu


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co mają się zejść do końca?

Przecież zostaje jeszcze grubość szyby w dnie:)

A ten stożek , to chwila pracy pilnikiem , lub tokarką:D


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn o co dokładnie chodzi aby obciąć kawałek gwintu w tych przelotach czy jak? bo ja szczeże tam żadnego stożka nie widzę:D


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nibco są stożkowe, czemu nie kupiłeś "szarej" hydrauliki? Jak policzysz wszystko to wcale tak dużo nie zaoszczędziłeś, a masz robotę do zrobienia z tym gwintem :D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn jakiej "Szarej"? chodzi ci o VDL stosowane specjalnie w akwarystyce? jak liczyłem to wychodzi to duuuużo drożej

oraz jak trzeba spiłować ten gwint?


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

domat Właściwie jak chciałeś zaoszczędzić, to trzeba było po prostu wkleić silikonem lub SOUDAL ALL CLEBER mufkę, albo jeszcze lepiej rurę i po kłopocie. Sam tak zrobiłem wcześniej z braku miejsca na nakrętki i gwinty, ledwie rura się zmieściła i wszystko śmigało jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale dalej nie dostrzegłem jak to spiłować chodzi o to aby zmniejszyć gwint poprzez jego spiłowanie czy skrucić cały gwint?


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@domat, nic nie skracaj tylko weź tę część przelotu, która ma gwint na zewnątrz i spiłuj trochę gwint u nasady (tak aby rowki gwintu były płytsze), czyli tą część od strony "kołnierza", w którą wkleisz potem rurę. Stożek nie jest wielki ale uwierz, że jest - zresztą dlatego masz problem ze skręceniem tego na maksa. Nie musisz go całkiem spiłować, wystarczy go przytrzeć (najlepiej sprawdzaj co chwila czy już wystarczy). Jak uwzględnisz grubość szyby, to będziesz miał mniej piłowania :D


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i o takie coś mi chodziło:) dzięki Hubert teraz już wszystko zrozumiałem.

Pozdrawiam


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie do klejenia instalacji, czy to można wykonywać tym klejem specjalnym do klejenia rurek PCV czy należy użyć jakiś inny? oraz części które znajdują się pod wodą w kominie również można w taki sposób kleić?


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kleiłem klejem z zestawu (jakiś amerykański klej, niestety nazwy nie pamiętam), również łącza zanurzone. Wydedukowałem to sobie w ten sposób, że skoro klej jest do instalacji wody pitnej, więc po wyschnięciu nie może wydzielać żadnego syfu. Dodatkową jego zaletą jest to, że w miarę szybko schnie.

Z drugiej strony są osoby, które łącza "fartuch - rura" mażą silikonem. Silikon kiepsko trzyma się PCV ale łącza na wcisk uszczelni.


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok i jeszcze jedno moje pytanie, czym wyczyścić te wszystkie złączki z tego kleju który zostaje po oderwaniu naklejek z kodem "castoramy"(tak ręcznie jest to nie do oczyszczenia ? boję się co kolwiek robić jakimiś substancjami żeby czasem potem po zalaniu nie zaczęły pojawiać się jakieś dziwne parametry:)


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuć je do miski z wodą i daj im parę minut potem ładnie szczoteczką schodzi :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli klej do PCV nie ma prawa reagować ze słoną wodą mogę kleić bez obaw również połączenia na stałe zanurzone pod wodą?


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.