Skocz do zawartości
SkoczekPL

Bałtyk - wędkowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że i ty zachorowałeś na morskie wędkowanie - kto raz spróbuje i poczuje blusa to już chyba do końca życia. Ja z głupich żartów wypłynąłem jak byłem na wakacjach - a teraz ciągnie mnie co roku. Polecam każdemu. No i kuter PASSAT we władku.

LIZARD - pisz się na ADMIRAŁA, tam ci i wypożyczą sprzęt i pokażą jak sie łowi dorsze


Mini-rafka 100 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No staram się jak mogę być często ale kawałek drogi ..... 550 km :D Ale warto. Też każdemu polecam jako odskocznię od codziennego marazmu.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widze moją paskudną gębę na zdjęciach - dzięki za wstawkę SKOCZEK :D

Wiem że masz daleko nad morze - znam Lubelszczyznę - akurat pochodzę z Kraśnika ale od pięciu lat przyszło mi mieszkać w Krośnie Odrzańskim- w sumie też mam kawałek. Ale warto !!!!!!!!!


Mini-rafka 100 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja z racji miejsca zamieszkania nad Bałtykiem bywam rzadko, choć dorsze z kutra to dla mnie nie nowość.

Za to pare ładnych okazów ryb słodkowodnych na swoim koncie już zapisałem - poniżej mój naj :D

3865-sum.jpg

Pozdr,

tomko

ps. Przepraszam za przedwojenne zdjęcie :D


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że mam blisko czasami wypływam na dorsze z kutra. (Darłowo, Kołobrzeg) Fajna zabawa a i ryba baaardzo smaczna jak ktoś dobrze zrobić.

Na kutrze zawsze są ludzie z południa Polski, którzy często przejeżdżają wiele kilometrów żeby powędkować.

Niestety Bałtyk u nas mocno przetrzepany sieciami i duże sztuki ciężko upolować. Ale powiem Wam, że te "małe" patelniaki są najsmaczniejsze. Mięsko chrupiące, ości malutko.

Niestety, czasami są dni, że nic nie bierze, a czasami co rzut to siedzi :googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżam wątek pytaniem:

Jakie trzeba mieć uprawnienia żeby móc łowić ryby z brzegu w Bałtyku ?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie idzie się do Kapitanatu Portu w danej miejscowości (tzn tak jest na pewno we Władysławowie, nie wiem jak jest tam gdzie tych portów nie ma :clowning ) i tam się wykupuje pozwolenie.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#344538 SkoczekPL :

Przeważnie idzie się do Kapitanatu Portu w danej miejscowości (tzn tak jest na pewno we Władysławowie, nie wiem jak jest tam gdzie tych portów nie ma :clowning ) i tam się wykupuje pozwolenie.

aha i to sie wykupuje pozwolenie na 1osobe max 2 wedki czy sa jakies inne zasady? Bardzo jestem ciekaw jak to w Polsce sie praktykuje. dzieki za odp. Pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby łowić w morzu w majestacie prawa, trzeba wykupić odpowiednią licencję w Urzędzie Morskim lub bosmanacie czy kapitanacie portu. Obejmuje ona nie tylko otwarte morze, ale także porty oraz Zalewy Wiślany i Szczeciński, a także niektóre jeziora mierzejowe.

W pasie przybrzeżnym (do kilometra w głąb Bałtyku) wolno łowić nawet z najprostszego pontoniku i innych jednostek pływających. Chcąc łowić na polskich wodach terytorialnych poza pasem przybrzeżnym (do 12 mil morskich), należy mieć łódź z tzw. morską kartą bezpieczeństwa lub wędkować z jednostek, które taką kartę posiadają, na przykład z kutrów i innych obiektów pływających wyspecjalizowanych w wędkarskich rejsach po Bałtyku.

O szczegółowe przepisy należy pytać w Urzędach Morskich.

Urząd Morski w Szczecinie 70-207, pl. Batorego 4; 91/4339598 91/4339598 , fax 4344656, sekretariat@ums.gov.pl, www.ums.gov.pl

Urząd Morski w Słupsku 76-200, ul. Sienkiewicza 18, 59/8428406 59/8428406 , 8423834, sekretariat@umsl.gov.pl, www.umsl.gov.pl

Urząd Morski w Gdyni 81-338, ul. Chrzanowskiego 10, 58/6206911 58/6206911 , 6201831, fax 6206743, umgdy@umgdy.gov.pl, www.umgdy.gov.pl

Koszty - były takie:

- na okres jednego miesiąca - 16 zł

- na okres roku - 49 zł, wydawane rencistom, emerytom, młodzieży szkolnej do lat 24 lat - 31 zł.

Chyba było też pozwolenie na jeden dzień ale jak się chciało połowić 2-3 dni będąc na wakacjach to bardziej opłacało się wykupić na miesiąc.

Okres obowiązywania pozwolenia liczy się od momentu wyrobienia, np. na rok wykupujemy 10.05.2010 to pozwolenie jest ważne do 10.05.2011


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:kapelusz śliczne dzięki!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.