Skocz do zawartości
baz

Chemiclean Na CyjanoBakterie

Rekomendowane odpowiedzi

Ło , ło , ło to ja znalaz !

http://archiv.korallenriff.de/06_chemieclean.html

To nieco wyjaśnia z czego ten produkt jest zrobiony.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do opisu toooo ... użyłem przycisku tłumacz i po sprawie ,polecam !


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar , chyba mamy podobny problem jak czytamy tłumaczenia :)


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed użyciem tego specyfiku należy usunąć węgiel i inne absorbeny a co z biopeletkami,nie zaszkoszi im ta chemia ??? ktoś robił kuracje mając peletki w systemie ??


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert przesyłka dotarła ,walczysz już ???


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarła !Dzięki WWIIEELLKKIIEE ! Wczoraj wieczorem podałem produkt,chwile temu wpadłem do chaty i od razu łeb do szyby akwa i ... i nic się nie zmieniło.Czekam do jutra wieczorem i wymieniam 20% wody.Odpieniacz chodzi ze zdjętym kubkiem czyli napowietrza wode.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jednym dniu u mnie nie było efektów,dopiero w drugim dniu,ale zostawiłem na trzeci dzień i podmieniłem 70 litrów wody.Na razie jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem jebitne cyjano, ktore sie u mnie zaczelo tak, ze wstawilem nowego korala i na drugi dzien wokol podstawki byla juz obwoluta bordowa, a na drugi dzien mialem to na calym baniaku, na skalach i na piachu. bordowo szare gluty. na weekend mialem wyjazd, rybki nie dostaly jesc 2 dni z rzedu, nie bylo tez zeostart2. po powrocie sie zorientowalem, ze po cyjano nie ma sladu. wiec nie wiem czy kiedykolwiek bym spanikowal na tyle, zeby sobie wsadzic do systemu cos co nazywa sie "chemi****"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kidult skoro nigdy nie stosowałeś to po kiego .... się w ogóle wypowiadasz,dla Ciebie super sposobem jest głodzenie ryb a dla innych chemiclean,polecam ten środek, u mnie cyjano zeszło w całości po 3 dobach,nie zauważyłem oznak stresu u zwierzaków pozdrawiam Grzegorz


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wypowiadam sie po to, aby zaszczepic moze jakas nutke niepewnosci wsrod osob, ktorych panika jest zrodlem utrzymania producentow wielu "suplementow" i ze najlepszy i najtanszym srodkiem jest cierpliwosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja ma też od miesiąca całe akwarium w cyjano ale dalej czekam na cud podobno ma nastąpić. Ostatnio jak byłem na Podhalańskiej po szczepki to też mi radzono abym nic nie wlewał a oni to raczej wiedzą co gadają bo wkońcu ta zabawka o nazwie Red Skim to ich dzieło o akwariach nie wspomnę więc dalej czekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stara doktryna mowi ze najlepszym sposobem w walce z cyjano jest zaprzestanie karmienia (lub ogranicznia do miniumum) suplementacji, a nawet podmianek. Cierpliwie zostawic baniak, bez zmian i stworzyc konkurencje zywieniowa ktora doprowadzi plage do samozaklady.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Grzesio to się nie sprawdziło.Miesiąc bez podmiany,małe karmienie,zaprzestanie lania ballinga i Grotecha ABCM.

Dopiero jednak chemiclean pomógł,ale wiadomo różne zbiorniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie dwa dni mineło i chyba pomogło ale mam "mleko" w akwa ! to normalne przy chemi clanie ?teraz podmieniam 20% wody i co dalej , węgiel + odpieniacz i tak zostawić ? ale odpieniacz ciągle warjuje !


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godz. po podmianie a odpienek dalej jak szalony , nie ma mowy o założeniu kubka ! chyba by "dekiel urwało"


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar, podpuściłeś mnie :waving z tym deklem to jednak miałem racje,chwilke temu próbowałem, chyba zostawie niech przelewa piane a spróbuje założyć jutro rano,no może przed snem tzn. ok. północy.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przydusiłeś mocno powietrze ? Ja tak też miałem,dekiel skakał,ale koledzy kazali przykręcić i to pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie moge przykręcić powietrza bo przerobiłem wirnik (PSK 250) tak że pobiera 1100 L powietrza/godz. ale teraz gdy dławie powietrze to pompa staje (zaczyna terkotać) dodam że przepływ wody mam na full otwarty.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.