Skocz do zawartości
dragon_x

Konikarium w głównym zbiorniku.

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym poruszyć następującą kwestię.

Mianowicie, czy jest możliwe prowadzenie konikarium w głównym zbiorniku, w którym obsada koralowa ograniczona bylaby do miekasów, glonow, i 2-3 rybek?

Gdzies widziałem kiedyś tak prowadzony zbiornik ale przekopałem formum i nie znalazlem nic na ten temat.

Moja żona marzy o konikach stad pytanie, bo nie za bardzo jest miejsce na osobny zbiornik...

Bardzo proszę o jakieś info na ten temat,

W kwestii obsady konikowej, myslalem o dwoch rybkach (konikach)

dzieki z góry za odpowiedź i pozdrawiam


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież przy koralach mamy dużą cyrkulacje a przy konikach nie

Nie widzę możliwości jak to pogodzić...


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dwa błazny, i miekkie, myslalem nad przesdzieleniem skala zbiornika na dwie czesci, przy czym w tej drugiej bylaby duzo mniejsza cyrkulacja...

co ciekawe jakis czas temu widzialem zbiornik na jakims formu, ale niestety chyba nie na tym, gdzie byly korale, ryby , i koniki... gosc nawet pisal, ze plywaja po calym zbironiku a w jednym krancu tak ulozyl skale i jakies glony chyba (nie pamietam niestety ) zeby mialy czego sie chwytac....

wiec chyba jest to mozliwe???

narazie to kwestia przemyslen...

ale skoro jednej osobie sie udalo to chyba sie da???


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno niektóre korale mogą poparzyć pławikoniki gdy te będą się chciały o nie zaczepić.


Etap 1: Chłonięcie wiedzy i wstępne przemyślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem o tym ale to glownie LPSy, sa najbardziej parzace, spsy mniem a juz prawie w ogole miekkie a tylko takie mam i przewiduje w akwa miec


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy naprawdę nikt nie jest w stanie coś doradzić, pomóc...???

Przecież są na forum osoby z doświadczeniem w kwestii konikariów...


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

looknij tu http://www.saseahorse.com/careindex.html

świetna strona o konikach


POZDRAWIAM WAS!

2 Roślinne 100 l > Marsilea Hirsuta, Lilaeopsis New Zeland, Utricularia graminifolia, Glossostigma, hemianthus cuba, Hemianthus micranthemoides

Morskie 200 l

5 morskich kotników dla larw po 20 l każdy, koników morskich jak psów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam przymierzam się do założenia akwarium specjalnie dla koników. Będzie ono połączone z resztą zbiorników...

ale narazie nie mam kasy >> jeden konik kosztuje 350 zł albo i więcej zależnie od gatunku...

zresztą mam "małą" inwazję fitoplanktonu i dopóki nie pozbędę się jej to nie ma szans na koniki... może fito zejdzie jak mi się zoo w zbiorniku rozwinie ale...


POZDRAWIAM WAS!

2 Roślinne 100 l > Marsilea Hirsuta, Lilaeopsis New Zeland, Utricularia graminifolia, Glossostigma, hemianthus cuba, Hemianthus micranthemoides

Morskie 200 l

5 morskich kotników dla larw po 20 l każdy, koników morskich jak psów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniki to specyficzne ryby i jesli chcemy je trzymac należy zapewnić im odpowiednie warunki, moim skromnym zdaniem nie powinno się trzymać koników z innymi rybami chyba że beda to mandaryny, iglicznie, babki lub jakaś mała skrzydliczka .

Przy konikach potrzebujemy bardzo dobrej filtracji gdzyż koniki powinniśmy karmić przynajmniej dwa razy dzienie a i tak przy karmieniu sporo pokarmu sie marnuje ( osobiście myśle że z kostki lasonogów koniki nie wyłapią nawet 1/4 )i wiadomo że taki pokarm bardzo psuje wode . Można nauczyć jesc koniki z korytka le to troszke dziwne i nie naturalne.

Korale w konikarium to już zupełna pomyłka, wiadomo jak korale reaguja na jaki kolwiek dotyk a koniki czepiają się wszystkiego w zbiorniku a jesli nawet pływają to i tak szurają ogonkami po skale czy koralach .

To wszystko to moje zdanie potwierdzone odrobiną doświadczenia.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert K - dziekuję za rzeczową odpowiedź. szkoda ze nie moge znalezc tego watku kolesia, ktory zrobil konikarium w zbiorniku głównym. ale masz rację we wszystkim, jedno mnie zastanawia, jak nauczyc jesc koniki z korytka i jak to wyglada?? masz w tej chwili konikarium?? ja mam dwa blazenki w tej chwili, które szaleja po calym zbiorniku. mysle o konikach glownie ze wzgledu na zone, ktora marzy o konikach morskich. ale chyba na razie zrezygnujemy z pomyslu.

plan na przyszlosc, jak kupimy wieksze mieszkanie jest taki, ze bedzie moja rafka, moze ciut wieksza niz teraz a obok identyczne konikarium, na dole sump i obieg polaczony, takie cos mysle ze zda egzamin???


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako korytko możemy użyć jakiejkolwiek miseczki czy pojemniczka ( ja próbowałem takich po lodach Carte Dor) ale moje koniki wolały jakby to nie zabrzmiało dziwnie polować na pokarm a pozatym jak nauczą się jeść z takiego korytka to bedą przy nim siedziały a jak dla mnie cała przyjemnosc z posiadania koników czy jakich kolwiek ryb jest obserwowanie ich zachowań w warunkach zblizonych do natury.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert jest to ciekawe, ze mozna koniki nauczyc jest z wyznaczonego miejsca, ale faktycznie nie wyobrazam sobie zeby siedzialy ciagle w jednym miejscu czekajac na jedzonko...

tak jak pisalem wczesniej projekt konikarium poczeka. wymyslilem juz jak to zrobic. np zbiornik 200 x 40 x 40, podzielony na dwa szklana przegroda i kominem gdzie bylby wspolny splyw i dwa powroty do kazdego z wydzielonych zbiornikow,. w jednym bylaby rafka w drugiej upragnione przez zone koniki....

oczywiscie ponizej duzy sump..

co o tym myslisz?


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko było by ok ale czy taki zbiornik bedzie wygladał dobrze ???? funkconować bedzie i może to być naprawde fajne rozwiązanie a co bedzie jak koniki się żonie znudzą, padną(koniki żyją około 4 lat) lub co kolwiek złego się stanie (oczywiscie tego nie zycze)ale czy nie prościej założyć sobie sporą rafke a na koniki mieć 100 litrów które zawsze w przyszłosci może zostać nam na jakiś zbiorniczek kwarantanowy, ja tak miałem i uważam że to dobre rozwiazanie gdyż można spokojnie utrzymac takie konikarium na podmiankach wody z głównego zbiornika co zmiejsza koszty posiadania dwóch zbiorników

ps. u mnie koniki przez pierwszy rok pływały i cieszyły się zdrówkiem w Boyu 80 a dziś mamy do dyspozycji akwa Reef Max z prostą filtracją w ktorym można by spokojnie parke konikow trzymać.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w oceanarium w edynburgu koniki są w akwarium z makroglonami. Te habazie są niewykle piękne a ich ilość i różnorodność sprawia, że dzielnie zastępują korale. Choć na skałach buja się i xenia :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert K- masz racje, jak sie nad tym zastanowic, z drugiej strony, zawsze mozna wyciać przegrode (tak mi sie przynajmniej wydaje) i calosc zbiornika bylaby dostepna dla rafki. co do wygladu, to oczywsscie myslalem nad technicznym rozwiazaniem problemu a nie estetycznym.

pytanie czy na dwoch zbiornikach da sie sensownie zrobic obieg polaczony z jednym sumpem???

bo moze takie rozwiazanie zdaloby egzamin???

chodi - super musialo to wygladac... maja jakas strone z foto moze?? albo moze ty masz???


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aqua skalar żona widziała i kazała przekazać, że są słodziutkie... :) aż łezki w oczkach miała :) No cóż będzie musiała poczekać...


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, przejrzalem wszystko i nie wiele mam :) wlasciwie to prawie nic :)

3377-koniki1.jpg

3377-koniki2.jpg

sie trzeba przejechac i zobaczyc :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda chodi, ze do UK jest spory kawałek drogi..:)

choć myślę, że nie tylko koniki warto tam obejrzec :)

Jutro bedziemy z żona w Gdyńskim oceanarium, choć tam raczej koników nie ma i może w fokarium na helu...;D

taka mała namiastka ;D

pozdrawiam


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.