Skocz do zawartości
krzyś

Buduję duży zbiornik

Rekomendowane odpowiedzi

Buduję duże zbiorniki morskie (kilkanaście do kilkudziesięciu tysięcy litrów). Jakie filtry polecacie? A jaki inny sprzęt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponował bym najpierw dokładnie określić wielkość zbiornika to bardzo pomoże określić sprzęt ,poza tym określ co tam będzie trzymane ,i jaką metodę wybrałeś do prowadzenie zbiornika bo inny sprzęt do berlińskiej inny do zeo itp.,itd

Pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego powiem prosto:

Spadaj z tego forum i nie zaśmiecaj go.

Albo zapłać za ogłoszenie, że budujesz duże zbiorniki- bo jest to ogłoszenie komercyjne.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TMK :

Kolego powiem prosto:

Spadaj z tego forum i nie zaśmiecaj go.

Albo zapłać za ogłoszenie, że budujesz duże zbiorniki- bo jest to ogłoszenie komercyjne.

Myślę że ta agresja trochę nie potrzebna bo raczej jak ktoś chciał by się ogłosić że buduje duże zbiorniki powinien mieć bardzo dużo wiedzy na ten temat a nie pytać się o filtry ;)


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMK jaka nie dobra ;) ;) ;) a wystarczyło polecić prosty filtr gąbkowy w odpowiedniej skali ;) pamiętacie takie wanienki z gabki na powierzchni wody i rurkę szklana z wężykiem i brzęczyk :) powietrze zabierało ze sobą wodę i ciekła do wanienki. Osad zbierał się wewnątrz :-) także kolego @krzyś. Materac gąbkowy z IKEA, nożyk do tapet, rura fi 200 lub odpowiednio większą do tych dziesiątek tysięcy litrów i sprężarka. Także odpowiednio dużą ;) i hula :)

Tylko sitko założ na dole bo u mnie to zawsze jakiś gupik lądował w gąbce :)

Pozdrawiam :) :) :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzęczyk "Skalar" albo "Złota rybka" to był już wypas ;). Ja zaczynałem od napowietrzacza DIY z pompy wody od bodajże "dużego fiata", szpuli od magnetofonu szpulowego i jakiegoś silniczka elektycznego ;) To była jazda ;) Jak dziś to wspominam to przypominało to trochę dzisiejsze zabawki dla niedopieszczonych panienek lubiących mechaniczne zabawki ;)


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacek_Lublin :

Myślę że ta agresja trochę nie potrzebna bo raczej jak ktoś chciał by się ogłosić że buduje duże zbiorniki powinien mieć bardzo dużo wiedzy na ten temat a nie pytać się o filtry ;)

To przetłumacz mi proszę jak mam rozumieć takie zdanie? Buduję duże zbiorniki morskie (kilkanaście do kilkudziesięciu tysięcy litrów).

Ktoś przychodzi na forum i ani me ani be ani kukuryku, ani konkretnego pytania. Gdybym miała zbudować taki zbiornik to pewnie zrobiłabym parę wycieczek do oceanariów prosząc o rozmowę na temat kto robił dla nich filtry.

Krakowskie oceanarium podobno najwieksze w Polsce ma 64 tysiące litrów. Ale zbyt widowiskowe to nie jest no i oczywiście nie jest to jeden zbiornik. Gdzie jest najbliższy zbiornik o pojemności kilkudziesięciu tysięcy litrów?

To tak jakbym wlazła na jakieś forum motoryzacyjne i napisała: produkuje super samochody jaki silnik polecacie włozyć do środka?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że to kolejny temat z d...założony przez jakiegoś banitę,ostatnio sporo tego było.


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMK nie powiem dużo racji w tym co piszesz tylko kto przy zdrowych zmysłach skorzystał by z takiego ogłoszenia :banghead

Owszem może to i reklama tylko jaka zbuduje jak mi pomożecie bo sam nie dam rady ;)

Myślę że nie ma co sobie nerwów szarpać, jak mod uzna za reklamę bez zgody Przemka to pewnie ją usunie.

A tak z czystej ciekawości to poproszę kolegę "Krzyś" o prezentacje chociaż jednego zbiornika o pojemności (kilkanaście do kilkudziesięciu tysięcy litrów)

Pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale to nie jest żadna reklama! Naprawdę zamierzam zbudować duże zbiorniki i myślałem, że otrzymam dobre rady od fachowców a nie uszczypliwe uwagi. Nie jest to żadna komercja z mojej strony ani kryptoreklama! Z krakowskim oceanarium już się kontaktowałem i oni proponowali mi dyskusję na tym forum. Więcej na temat moich przyszłych zbiorników m.in. pojemności, planowana obsada itd. napiszę jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i wyszliśmy na głupków ;)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodi :

no i wyszliśmy na głupków ;)

Ja tam poczekam do jutra... Póki co to z konkretów zmieliło się z

Buduję duże zbiorniki morskie (kilkanaście do kilkudziesięciu tysięcy litrów).

na

zamierzam zbudować duże zbiorniki

I jak napisałam o krakowskim oceanarium i żeby się z jakimś skontaktować to okazało się właśnie ,że Krzyś wpadł na ten pomysł.;)

To jeszcze przedstawie kilka mozliwości o Krzysiu które przychodza mi do głowy

-jestem inwestorem i chcę mieć oceanarium

-jestem specjalistą konstruktorem od szkła i dużych zbiorników

-jestem architeketm i mam super design olbrzymiego akwarium

-jestem budowlańcem i sprawdzam jak co postawić aby strop wytrzymał

-jestem biologiem i dostałem zlecenie na baniak dla wieloryba

-jestem trollem...

ale przy konkretach dyskusja może być ciekawa.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ale zaszaleliście z pomocą ;)

Krzychu, jak piszesz prawdę to witaj na forum. ( ale jak robisz sobie jajca - biada Ci ;) )

Napewno jak napiszesz coś więcej o swoim pomyślę to pomożemy.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)- jestem trolem:clowning

TMK dała wybór jak w quizie z mtv ;)

czym aktualnie jedziesz?

a ) autobusem

b ) samochodem

c ) pociągiem

d ) czosnkiem

;):);)

Ale co racja, to racja :) czekamy do jutra na szczegóły ;) także jestem ciekawy jak krzyś z tego wybrnie :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast kolege wzialem na serio i wczoraraj kiedy zamiescil pierwszego posta odpisalem mu na serio,ale ktos beszczelnie skasoooooowal mi posta:D:D:D

Staralem sie ratowac honor tego forum,ale niesety bez wsparcia.Wiec jutro bedziecie swiecic oczami.

Czekamy wiec do jutra;-)

Pozdrawiam wszystkich co w dobrym nastroju


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam akwarystów.

Jestem pracownikiem jednego z ogrodów zoologicznych. Musiałem zlikwidować starą ekspozycję akwarystyczną i będę budował nową. Zleciłem wykonanie projektu architektom, ale ci potrafili tylko wykonać część bodowlaną projektu. Zlecili wykonanie części "akwarystycznej" tzw. "fachowcom" ale oni chyba nie mają o tym dużego pojęcia. To co zaplanowali to jakaś bzdura!

Nie jest to żadna komercja. Ogród zoologiczny to instytucja utrzymująca się z dotacji miasta i zawsze jest niedoinwestowany! Napisałem również do Unii i mam nadzieję, że dostanę jakieś fundusze.

A oto planowana ekspozycja:

1. ekspozycja Morza Bałtyckiego - 3 750 litrów

2. ekspozycja meduz - 1 400 litrów

3. ekspozycje rafy koralowej - 2 zbiorniki po 12 000 litrów

4. ekspozycja koników morskich - 800 litrów

5. ekspozycje bezkręgowców morskich - 2 zbiorniki: 3 000 i 800 litrów

6. ekspozycja rekinów, płaszczek, ew. żółw morski - 44 000 litrów

7. zbiorniki kwarantannowe/wyrównawcze - 3 szt. po 4 200 litrów.

Wielkości zbiorników nie chciałbym zmieniać, bo tak mam je zaplanowane w części budowlanej projektu.

Planowana jest również część słodkowodna: tropikalna i klimatu umiarkowanego.

W tej chwili zostałem sam "na placu boju", ale muszę doprowadzić do zbudowania tego co zamierzyłem!

Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, jeśli można zapytać i nie jest to tajemnicą to w którym zoo ma to powstać?Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOW ! majbardziej pasuje -jestem biologiem i dostałem zlecenie na baniak dla wieloryba;)

Jakbyś podał miasto to uwierzyłabym na 100%, na razie 99,0% W końcu miast z zoo jest około 12 więc i tak się dowiemy...Kraków mozemy wykluczyć bo jest już oceanarium PAN, a ogród zoologiczny nie ma miejsca.

Szkoda bo bardzo lubię ogladać akwaria zwłaszcza jak widać ze ktoś sie stara i się rozwijają. Swoją drogą zawsze chciałam pracować w ogrodzie zoologicznym lub botanicznym szklarnie i akwaria to jest moje marzenie... Kiedyś nawet szukałam jakiegos wolontariatu, ale to tylko w schronisku dla zwierząt.

Wracając do tematu. Myślę, że każde tego typu przedsięwziecie będzie sie cieszyć poparciem tego forum.

Ty musisz zostać Alfą i Omegą. Jak ktos pisał na forum trzeba być biologiem, chemikiem, hydraulikiem, elektrykiem, architektem, budowlańcem i jeszcze trochę. Tobie dochodzi jeszcze logistyka, i marketing. Niestety PR nie jest Twoją najmocniejszą stroną patrząc po pierwszych postach na forum.

Pewnie najpilniesze w tej chwili jest zgranie projektów architektonicznych z możliwościami technicznymi i finansowymi.Czasem architekci projektują piękne,acz niemożliwe praktycznie do realizacji projekty. Filtracja i obsługa musi być z jednej strony wystarczajaca dla zwierząt, ale również tania (rozsądnie).

Jest taka strona Siren.pl oni zajmują się budową dużych zbiorników (w sensie budowlanym) może będą mogli coś poradzić?

Co do sprzętu biorąc pod uwagę ceny np duzych odpieniaczy to chyba lepiej znależć kogoś kto zrobi takie coś.

Czym się rózni rafa koralowa od bezkręgowców morskich? Czy podane objetości to jedno akwarium czy kilka na jednym obiegu?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMK, przecież on podał miasto. ;)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SkoczekPL :

TMK, przecież on podał miasto. ;)

za długo pisałam odpowiedź

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do TMK:

- miasto: Płock

- z zawodu jestem zootechnikiem

- z zamiłowania akwarystą

- z funkcji: kierownikiem Działu Hodowlanego w ZOO Płock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jednak na głupków wyszliśmy ;) przepraszamy


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pełnych wyjaśnieniach troche tak, jednak niema się czemu dziwić dość często na forum pojawiają się post od nikomu nieznanych użytkowników w których brak jest konkretów i zdrowego rozsądku a dużo ambitnych planów i marzeń niemajacych wiele wspólnego z rzeczywistością a taki był jakby niepatrzeć pierwszy post naszego nowego kolegi, naszczęście wszystko się wyjaśniło i teraz wszystko będzie git...sam chętnie pojade zobaczyć ten projekt jak juz bendzie gotowy

pozdrawiam Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.