Skocz do zawartości
bigwalker

Nasza druga pasja "MOTÓR"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

to i ja się zamelduję wśród dwukołowej braci, to moja Yadźka:

yamahab.jpg

Pozdrawiam

Krzysiek


6070_6166.png

Pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękna maszyna, gdzie ćwiekowałeś kanapy?


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie w weekend odstawilem sprzeta do garazu :( a teraz zima przy filmach kreconych latem :)


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękna maszyna, gdzie ćwiekowałeś kanapy?

Witam,

takie były oryginalnie, to wersja Silverado.

Pozdrawiam

Krzysiek


6070_6166.png

Pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjaciel mial powazny wypadek motocyklowy, pomalu dochodzi do zdrowia ale potrzebna jest kosztowna rehabilitacja. W zwiazku z tym zostala zorganizowana akcja zebrania odpowiedniej kwoty ne ten cel. Jedna z form jest licytacja:

LICYTACJA NA SZCZYTNY CEL

Szajba ,budujący od jakiegoś czasu motocykle postanowił jednego ze swoich pierwszych motocykli Dragskutera , który zbudował dla swojej córki Martyny , przeznaczyć na pomoc dla swojego kolegi. Może ta maszyna nie jest tak utytułowana jak Cedzior ale ma za sobą małą historię . Martyna ścigała się nim w zawodach na ¼ mili i jako 9-latka ustanowiła nieoficjalny polski rekord prędkości 98,87km/h w klasie junior a ostatnio na winobraniowym zlocie motocyklowym prowadziła jako pierwsza w kolumnie paradę ulicami miasta.

Ale wracając do sedna sprawy …Paweł kolega Szajby o ksywce Quake pod koniec sierpnia br. uległ poważnemu wypadkowi motocyklowemu. Dużo się słyszy i czyta o szaleńcach na motocyklach powodujących wypadki , większość tych wypadków jest niestety z winy osób trzecich o czym się już mniej mówi (samochodów , rowerzystów czy pieszych).Tu było podobnie , trasa poza terenem zabudowanym i nagle drogę zajeżdża rowerzysta, który chciał sobie przejechać z jednej strony jezdni na drugą , kompletnie nie zwracając uwagi na to czy coś w danej chwili porusza się szosą. Paweł nie miał szans wyhamować . Przez ponad miesiąc leżał nieprzytomny podłączony do respiratora , przeszedł kilkanaście operacji. Ponad 2 miesiące po wypadku wstał z łóżka, jednak do pełnego powrotu do zdrowia długa droga , teraz czeka go ciężka i niestety kosztowna rehabilitacja oraz w miarę powrotu do zdrowia kolejne zabiegi. Należałoby tu wspomnieć ,że Paweł zawsze pomagał innym .Już od lat angażował się w coroczną przedświąteczną zbiórkę zabawek oraz funduszy na ich zakup dla dzieci z domów dziecka, które wraz z kolegami Mikołajami na motocyklach zawozili dzieciakom, zawsze był chętny do pomocy a teraz to on jej potrzebuje.

Szajba chce pomóc i wystawić na licytację swojego Dragskutera a cały dochód przekazać swojemu koledze, jednak aby uzyskać większą kwotę trzeba sprawę bardziej nagłośnić. Do akcji przyłączyła się już telewizja TVN turbo , robiąc mały materiał, który będzie wyemitowany w telewizji ogólnopolskiej , pomoc okazało też Bractwo Suzuki , do którego należał Paweł a w tej chwili drukując ten materiał również Magazyn Lubski.

Wszystkich chętnych , którzy chcą wesprzeć ten zaszczytny cel zapraszamy do licytacji i zakupu Dragskutera zbudowanego w Szajba’s Garage.

Więcej informacji na stronie http://www.szajba.eu.org lub http://www.facebook.com/szajbas.garage "


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasja i... sposób na zrzucanie brzucha po 30-tce. Niestety już tylko amatorsko :-)

Ja i moja maszynka...

post-12386-0-44824200-1323941153_thumb.jpg


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, proszę się twistman wujawnił:) Mi coraz częściej coś na błoto chodzi po głowie, właśnie w związku z brzuchem:) siakieś 350-450 4T by się przydało...


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, proszę się twistman wujawnił:) Mi coraz częściej coś na błoto chodzi po głowie, właśnie w związku z brzuchem:) siakieś 350-450 4T by się przydało...

nie ma co się zastanawiać... Bierz :-)


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, tylko gdzie latać jak Górki zamknęli? Przyczepka i pod Kraśnik?


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ku przestrodze... ale że co ??

- nie jeżdzić ?

- uważać ?

- modlić sie ?

- chciałeś na cos zwrócić uwage ?

Przecież codziennie są jakieś wypadki....

Edytowane przez adrianpotocki (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ku przestrodze żeby myśleć !!!!!! pasja pasją sam się namierzam na motor ale czytając "

Ze wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobnie na zakręcie wyrzuciło motocyklistów, co doprowadziło do śmierci jednego z nich. " jestem pewien że nie jechali 70 km / h

2 tyg temu otworzyli obwodnice południową i już zbiera żniwa odkręcania manetki :( za chwile pewnie postawią fotoradary ze względu na ciężkość i ilość wypadków :(

Edytowane przez el_kocurro (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Pan Janek da się lubić


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adrianpotocki im więcej będziesz świadomy wypadku tym lepiej dla Ciebie. Patrząc na styl jazdy naszych kierowców samochodów sprzedałem moją Hondę 1000-kę. Kupiłem teraz skuter Yamahę 250 tylko dlatego że mam dwójkę dzieci. Za pięć lat jak je odchowam kupię motor i mogę się rozbić :)


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, motocykl a posiadanie dzieci...

Odkąd mam dziecko, mam straszny opór przed ujeżdzeniem mojej maszyny, nawet chodzi mi po głowie pozbycie się jej.

Edytowane przez LUK4344 (wyświetl historię edycji)

Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w koncu dalem sie namowic. Ciezko to nazwac motorem ale dwa kola ma no i odczegos trzeba zaczacunsure.gif

A w ten weeken pierwszy zlot popo.gif

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy motocykl kupiłem jak mi się pierwsze dziecko urodziło :thumbsup: . Wcześniej kilka lat skuter, żeby dojeżdżać do pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to jestem zdania że te wszystkie wypadki spowodowane są głupotą i nie wiedzą młodych kozaków dzięki którym te statystyki się powiększają,ja uczyłem się na motorynce potem WFM potem CZ jakaś Jawa350 w między czasie dopiero wtedy zdecydowałem się na coś co ma więcej koni niż te wszystkie motocykle razem wzięte,a ci mistrzowie prostej co mają kasę i zamiast na start kupić 250cm to kupuję od razu 1000cm i wio...ale potem jest zonk jak na zakręcie chcesz wyprowadzić motor a on po odkręceniu manetki idzie ci w górę i zjeżdża na przeciwny pas ruchu i potem trzeba oglądać krzyże przy drodze z oponą przewieszoną.Pzdr dla kochających jednoślady :thumbsup:


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo to i mnie złapało :)

Od dwóch miesięcy jestem posiadaczem Yamahy FZ6 N 2006r. Black Edition. Zdjęcia będą - niedługo :)


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bober, nie generalizuj, na prawdę, nie wrzucaj wszystkich do jednego wora. Albo mało jeździłeś, albo miałes dużo szczęścia. Wypadek właśnie dlatego się nazywa wypadek, bo zdarza się przypadkiem, powody bywają różne, moto ma ten minus że ma dwa koła i pojedynczy ślad, w związku z tym łatwiej zaliczyć glebę, powody jak juz napisałem moga być najróżniejsze, nie zawsze to brawura, skutki też bywają różne, często przesądza o nich przypadek czy przeznaczenie, jak kto woli, ja sam takie konkretniejsze ślizgi zaliczylem trzy, a zawsze, naprawdę zawsze jeździłem "z głową", szybko tylko wtedy kiedy można i tylko samemu, a i tak gleby były raz na łuku piasek, raz kałuża, raz samochód jadący z przeciwka ciął zakręt. Mimo to jestem w jednym kawałku i mam się dobrze, tylko dlatego że z przeciwka akurat nie jechal tir, nie trafiłem w drzewo, ani w nic twardego, choć raz jak wpadłem ślizgiem na plecach do rowu i mnie przytkało to myślałem że umarłem :thumbsup: potem sam się z tego smiałem :thumbsup: więc nie ma co generalizować, ja co prawda nie jeżdżę już od lat, ale rozumiem tą pasję, dzielę ja do dziś tylko biernie, a nie czynnie, a wszystkim jeżdżącym życzę dużo szczęścia, bo oprócz "głowy" ono też jest bardzo potrzebne.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bober, nie generalizuj, na prawdę, nie wrzucaj wszystkich do jednego wora. Albo mało jeździłeś, albo miałes dużo szczęścia. Wypadek właśnie dlatego się nazywa wypadek, bo zdarza się przypadkiem, powody bywają różne, moto ma ten minus że ma dwa koła i pojedynczy ślad, w związku z tym łatwiej zaliczyć glebę, powody jak juz napisałem moga być najróżniejsze, nie zawsze to brawura, skutki też bywają różne, często przesądza o nich przypadek czy przeznaczenie, jak kto woli, ja sam takie konkretniejsze ślizgi zaliczylem trzy, a zawsze, naprawdę zawsze jeździłem "z głową", szybko tylko wtedy kiedy można i tylko samemu, a i tak gleby były raz na łuku piasek, raz kałuża, raz samochód jadący z przeciwka ciął zakręt. Mimo to jestem w jednym kawałku i mam się dobrze, tylko dlatego że z przeciwka akurat nie jechal tir, nie trafiłem w drzewo, ani w nic twardego, choć raz jak wpadłem ślizgiem na plecach do rowu i mnie przytkało to myślałem że umarłem :thumbsup: potem sam się z tego smiałem :thumbsup: więc nie ma co generalizować, ja co prawda nie jeżdżę już od lat, ale rozumiem tą pasję, dzielę ja do dziś tylko biernie, a nie czynnie, a wszystkim jeżdżącym życzę dużo szczęścia, bo oprócz "głowy" ono też jest bardzo potrzebne.

seb dokładnie :thumbup: i LwG :D


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakoś wcześniej nie wpadł mi w oczy ten wątek. Na motocyklu jeżdżę od 2005 r, obecnie w garażu stoi CBR XX, niestety stoi, bo dwa małe szkraby nie dają możliwości podróżowania na motocyklu, a to jedyna forma jazdy jaka mnie pociąga. Swojego czasu robiłem po 30tyś w sezonie, od dwóch lat jak zrobię dwieście to już nieźle ;). Ale moto nie sprzedam, bo przy dwójce dzieciaków na następny nigdy nie będzie czasu i pieniędzy.

P.S. Swoją żonę poznałem na motocyklu na wyjeździe forumowym Forum Motocyklistów na Węgry ;), też jeździ, a w momencie kiedy ją poznałem, to chyba lepiej ode mnie, teraz to się wyrównało.

Edytowane przez Miklas (wyświetl historię edycji)

image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilku moich przyjaciol juz nie zyje. Kilku wyszlo cudem z naprawde fatalnych wypadkow. I wlasciwie tylko jeden z nich jechal naprawde szybko, ale i tak to nie jego wina, ze nadzial sie na pijanego. Inni poprostu mieli pecha.

Aga zginela, poniewaz kierowca ciezarowki nie zauwazyl, ze stoi przy srodkowym pasie jezdni, zeby skrecic w lewo, Melman zginal, choc jechal tylko 70 km/h po za miastem, bo ktos wyjechal sobie z bocznej drogi nie martwiac sie nakazem ustapienia pierszenstwa, Shooya zginal na parkingu pod domem, bo ktos wyjezdzal tylem, i nie sprawdzil, czy kogos za nim nie ma, Luigi, choć często rozpędzał motocykl do 200 kilometrów na godzinę, to zginął jadąc o wiele wolniej niż pozwalają przepisy.

Mam dalej wymieniac ? OK

Fero jechal 50 km/k w miescie, dziadek-kapelusznik zmiarzdzyl mu noge wyjezdzajac z marketu, Kamil mial zielone swiatlo, co z tego, skoro trafila go z boku kobieta skrecajaca w lewo itp itd

ps nie uznaje swirow na moto, rowerach, pieszych i w puszkach. TIRy na tory a idioci do psychatrykow !

Edytowane przez AdamB (wyświetl historię edycji)

dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.