Skocz do zawartości
bigwalker

Nasza druga pasja "MOTÓR"

Rekomendowane odpowiedzi

Majty na zmianę upcham w kieszeń i dam rady. Wezmę jeszcze kartę kredytowa gdyby trzeba bylo skarpetki zmienić ... Powinno byc ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

az mi slinka cieknie na zlocik na motorze. niestety mam za daleko, taka wyprawa dla mnie to rok przygotowan :unsure:


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za tym aby spotkanie urządzić gdzies bardziej w centralnej Polsce zeby było sprawiedliwie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u nas dzisiaj taka impreza jakby ktoś chciał to zapraszam będzie jeszcze jutro :-)

http://ddz.doba.pl/?s=subsite&id=32286&mod=141


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj oprócz polatania moim tramwajem podczas dni testowych BMW dosiadłem nowego r1200gs z chłodzeniem wodnym i k1600gt - jak dla mnie który myślał o GS właśnie to w złej kolejności nimi jeździłem - po przesiadce z 1600 na gs czułem się jakbym z s-klasy wsiadł do Żuka:) GT - cud miód malina i orzeszki, nie każdy musi lubić takie potwory ale na tym hasło Wdzydze czy Sycylia to teraz wsiadam i jadę. Z minusów to chyba pierwsze moto gdzie czułem potrzebę poczytania instrukcji obsługi:) Jak gdzieś w waszych okolicach te jazdy będą to zapisujcie się bez zastanowienia:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może i ja się pochwalę. Moje sprzęty co prawda tyle kucy nie mają ale też dają przyjemność.

images_thumb_591205_800_800_resize.jpg

http://www.polskajazda.pl/Motocykle/WSK/175/33253

Ogólnie to mam kilka Świdnickich wynalazków i staram się im przywrócić dawny blask.

Co nieco można poczytać na http://wsk-perkoz.blogspot.com/

Edytowane przez shoei (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac jeszcze do nowych egzaminów i manewrów...

Rozmawiałem dzisiaj z instruktorem, który powiedział mi, że w Polsce około 70% motocyklistów jeździ bez posiadania odpowiedniej kategorii prawa jazdy. Mandat za to to 300 PLN.

Czestotliwość kontroli policyjnej to często mniej niż 1 raz na rok, jeśli nie łamiesz przepisów.

Zestawiając to z ceną kursu i zdawalnością egzaminów rysuje się smutna prawda.

Teoretycznie opłaca się jeździć bez prawa jazdy i coraz więcej ludzi sie na to decyzduje.

20 godzin jazdy podczas kursu to podobno zdecyzdowanie za mało aby "normalny" człowiek opanował manewry na tyle dobrze by je spokojnie zaliczyć. Nie jestem w stanie powiedzieć ile na to potrzeba ale z pewnością znacznie podniesie to koszt zdobycia prawa jazdy. Szacuje, że być może dwukrotnie, czyli obecnie do około 3500 - 4000 PLN wliczając opłaty egzaminacyjne.

Nie sądzicie, że to chore przepisy (ustanowione nomen omen przez super ministra Nowaka) mające na celu juz nawet nie tyle wydojenie kasy co po prostu znaczne ograniczenie dostępności do prawa jazdy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepisy faktycznie chore... no cóż... żyjemy w takim kraju... bez prawka z pewnością wiele osób jeździ, ale problem się robi nie tyle przy kontroli, ale przy jakimś zdarzeniu na drodze gdzie i ewentualnym wypłaceniu odszkodowania. Co do kosztów samego kursu kat. A to w Bielsku-Białej wynosi to między 1500-1800zł / kat. B ok. 1300zł /. Cenę akurat znam, bo kumpel własnie robi prawko, wczoraj miał pierwszą jazdę. Ja prawko robiłem ponad 20 lat temu więc osobiście temat kursu jakoś mało mnie interesuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, co do egzaminów to typowe dojenie kasy, ograniczanie dostępności PJ w świetle tego co nam szykuje Rostowski, Nowak, ITD nie ma sensu - trzeba mieć z kogo doić. Winnym tego, że zdawalność jest tak niska jest system finansowania WORDów. Jak długo kasa za egzaminy będzie do nich trafiać "od łebka" tak długo będzie jak jest. Kamery niczego nie zmieniły - niedawno czytałem o akcjach z wciskaniem przez egzaminatorów hamulca - tego na filmie nie widać a pod górkę nie ruszysz i pozamiatane.

A co do jeżdżenia bez kategorii - nie polecam - w razie jakiegokolwiek zdarzenia na drodze Twoje nawet opłacone OC nie działa - poszkodowany w np. kolizji/wypadku z Twojej winy (w sensie tego bez uprawnień) może sprawcę szarpnąć na sporą kasę. Zdecydowanie nie polecam.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michal, Qlfon,

Oczywiście macie rację. Jazda bez prawka to duże ryzyko z prawnego punktu widzenia i nie chodzi tylko o mandat.

Niedawno była sytuacja, że młody chłopak zginął na motocyklu podczas ucieczki przed policją. Gdy policjanci dojechali to jeszcze próbowali go reanimować ale niestety chłopak zmarł. Nieoficjalnie mówi się, że nie miał prawa jazdy i pewnie to było powodem ucieczki i w efekcie śmierci.

Ja osobiście zapisałem się na kurs i w środe mam pierwszą jazdę ale po obejrzeniu manewrów przypuszczam, że raczej przez 20 godzin nie wyćwiczę ich na tyle dobrze aby zdac za pierwszym razem. Zastanawiam sie nad rezygnacją (jeszcze nie wpłaciłem kasy) bo to po prostu nie ma sensu i szkoda pieniedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, nie poddawaj się tylko pokombinuj na czym będziesz mógł poćwiczyć. Nawet stara WSK i kawałek pola się nada żeby opanować odruchy sprzęgło gaz hamulec :scooter:


731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co dokładnie sie zmieniło w sposobie zdawania egzaminów na kierowanie samochodem, ale na jednoslada nowe rozporządzenia wydała Unia Europejska.

Nie ma co zwalac na nasz rząd, w UK dokładnie to samo.

Na zlocik Morszczaki na Motórach zapisuje sie już dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie jest tu ktoś jeżdżący z okolic Krakowa, który zna się trochę na sprzętach? Wypatrzyłem sobie w okoliach i wiadomo - zdjęcia i kontakt telefoniczny super, ale wiadomo - zdjęcia a rzeczywistość to czasem dwa odległe światy :(

Proszę Was o pomoc i kontakt na PW :)


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar to może czas coś z tym zrobić? :)


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki to sprzęt wypatrzyłeś i gdzie jest do zobaczenia? Ja swój kupiłem w miejscowości Targowisko pod Krakowem. Sprowadzają z UK i mają spory wybór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, 300m adrenaliny, tego ci nikt nie odbierze hehe


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar to może czas coś z tym zrobić? :)

Inga zabroniła nawet myśleć o tym a na stare lata uczyć się już za późno.Próbowałem na skuterze,ale ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z motocyklami jest podobnie jak z akwarystyką. To jest choroba i bardzo cieżko się wyleczyć jak już raz się zakosztuje... A może to już nałóg... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał BB poszło PW ;)

Inmar - jeżeli nie masz kryzysu wieku średniego...to nie musisz odrazu kupować 1000RR anie jakiego B-Boy'a ;) Ale jak już zostało napisane - masz 300m adrenaliny, czemu nie wydłużyć tego do 3000 - 30000 - 300000 km :D


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo czyli już wiemy, że po prostu Twoim żywiołem są bezdroża - kupuj enduro albo crossa :D


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Michał BB poszło PW ;)

Inmar - jeżeli nie masz kryzysu wieku średniego...to nie musisz odrazu kupować 1000RR

Ciekawa teoria ja nie dawno sprzedalem swoja H - czy to oznacza że już jestem po kryzysie? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.