Skocz do zawartości
bohen

Co to za żółty koral

Rekomendowane odpowiedzi

mnie kosztowal 120PLN....i co gorsza parametry wody zaczely glupiec ...przy tym rozkladajacym sie cudenku;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chwaląc się, ja również kupiłem za 120zł "żółtą" cladiellę w erybce. Zbielała po 3 tygodniach. Teraz pompuje się do 1/3 - 1/2 początkowej wielkości. Zaczyna mieć coraz więcej brązowych punkcików - wraca do swoich naturalnych kolorów jak widać.

Zwykłe oszustwo.


100x50x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie wątki jak ten przewijają się na forum non stop.Zaczyna się wątek i autor zapomina go dokończyć.Co stało się dalej ,koral żyje do dziś? Padł? Zmienił barwę?Nie to żebym się czepiał ale takich histori na forum są setki gdzie brakuje konsekwencji w opisie tego który zaczął.To tyle na początek.Sam miałem parę miesięcy przed datą powstania tego wątku identycznego jak na zdjęciu żółtka.Po miesiącu odbarwił się na biało i taki stan trwał dwa miesiące po czym nagle padł.Od tego czasu naczytałem się o barwnikach spożywczych i podobnych metodach.Co ciekawe do dziś dnia widuję w sklepach takie farbowańce.Najciekawsze jest to że ci co to sprzedają działają z jakąś premedytacją ,bo po kilku latach tego procederu jak to nazwać .Zawsze znajdzie się niedoświadczony klient i mu to wcisną bez hamulców moralnych na zasadzie doić frajera.Farbowańce to totalne przegieńcie w mojej ocenie i wystawiają złą cenzurkę tym co handlują nimi. :police:


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga!

Mam do sprzedania śnieżnobiałą Cladielle ;):

gallery_11164_1966_23440.jpg

Widziałem jakiś czas temu ofertę sprzedaży takiej Cladielli w tym samym sklepie.. Wyglądała zupełnie jak moja "żółta" po 2-3 tygodniach...

Czyli tak (kolor był bardziej intensywny niż na zdjęciu):

gallery_11164_1966_12501.jpg

Nie mam zdjęć z czasów jej najgorszej formy.

Obecnie wydobrzała, zaczyna się coraz bardziej pompować.

Idzie odwilż i na nieskazitelnej bieli zimy pojawia się błoto..

gallery_11164_1966_34826.jpg

Żyje u mnie ponad cztery miesiące i zanosi się na to, że już z nią wszystko dobrze.

Szkoda tylko, że zrobiono ze mnie frajera :(

Edytowane przez cthulhu (wyświetl historię edycji)

100x50x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawcy nie zawsze są winni, bo takie farbowane korale przychodza czasami jako szczegolne rarytasy :) Jako ciekawostke podam, ze w Niemczech sprzedalem takich pewnie juz z kilkadziesiat, zawsze mowilem ze to barwiony sztucznie a klienci i tak brali, "a nuż się utrzyma" :) Ostatnio panuje moda na żółte, a niektóre miekkie puszczają barwnik juz podczas transportu do Europy :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquamaniac, owszem, sprzedawcy nie zawsze są winni - pod warunkiem że informują klienta że zwierze jest farbowane. Często jednak sprzedają jako ciekawą odmiane barwną, doskonale zdając sobie sprawę z tego że oszukują


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Utrzymują się przy dobrym układzie, ale niestety wówczas wracają do swoich pierwotnych rdzawych kolorów i koral przestaje być tak atrakcyjny. Swój egzemplarz mam 1.5 miesiąca i podobnie jak u kolegi cthulhu żółty koral który zbielał, teraz nabiera okrzekowego koloru czyli jest szansa że u mnie pomieszka. Korale to jednak delikatne twory i zastanawiające jest że wytrzymują zabiegi wstrzykiwania barwników a później mimo to części udaje się przeżyć. Moje zaufanie wobec sklepu w którym się zaopatruje zostało nadwyrężone.

Farbowane koralowce


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie AquaManiac, jeśli sprzedawca by mnie o farbowaniu poinformował, to pretensji bym nie miał. A że trafili na laika... :>

Na pewno farbowanego bym nie kupił, bo równie dobrze mógłbym plastikowe korale powkładać do akwarium.

Sklep podpadł mi już drugi raz, więc na pewno nie będę tam w przyszłości kupował..


100x50x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie ma innych sklepów .pozostaje wysyłka lub szukać korale od poznaniaków lub w okolicy!!

a sławek pila to że wystawia tylko ryby nie znaczy że nie ma korali więc zadzwoń do niego i zapytaj bo na moje to korali ma nieraz full


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.