Skocz do zawartości
Jader

Turboflotor nie pieni

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem: podłączyłem zakupiony turboflotor multi sl (przerobiony na aquabee z winikiem igiełkowym) i nie chce mi zasysać powietrza. Coś mogłem źle podłączyć? Odpieniacz jest w zalanej komorze sumpa - może nie można go tak ustawiać (ale w instrukcji jest napisane, że można). Jak lekko dmucham w wężyk z powietrzem, to się piana robi (woda zasysa energicznie).


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turboflotor moze stac zanurzony , daj fotko zwezki Venturi'ego moze w tym jest przyczyna no chyba ze trafiles na pompe aquabee z uszkodzonym motorem wtedy nie zaciagnie

jedno z dwuch daj foto to sie zobaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... zestaw używany i działał ponoć... lamer jestem (to mój pierwszy odpieniacz) i nie bardzo mogę tą zwężkę zidentyfikować - może mi czegoś brakuje - wężyk mam bezpośrednio podłączony do wejścia pompki (tego małego cycka).


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem. Spróbuj lekko przytkać otwór którym jest zasysana woda. Jeśli zacznie zasysać powietrze i pienić to pozostaje dołożyć zaworek i odpowiednio go ustawić

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie podobny problem, zreszta nie tylko ja bo inni moi znajomi którzy posiadają Turboflotora identyczną sytuacje tzn.przez pół roku wszystko jest ok, pieni jak szalony a z z dnia na dzień zero powietrza i juz niepieni, temat był wałkowany juz kilka razy ale niestety nikt nie udzielił konkretnej odpowiedzi!!


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przytkał się otwór którym powietrze wchodzi do venturi?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to tak naraz??, zrobiłem tez mały test ostatnio i jak podłaczyłem pompke membranową to odpieniacza ładnie pieni bez niej niestety lipa


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwór się nie przytkał, bo jak lekko dmuchnę w wężyk to piana się robi. Ventouri jest gdzieś w środku pompy czy to jakiś dynks na zewnątrz? Może mi czegoś brakuje.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysza Venturiego to element na wyiściu z pompy do którego właśnie jest podpięty wężyk którym pompa zasysa powietrze.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej na wejściu do pompy,Seb,czeski błąd.Ja ostatnio po wielu wariacjach z pompą i odpienkiem w niedzielę założyłem na wlot zawór regulowany w miejsce wężyków włożonych jeden w drugi w celu przytkania tego wlotu.Efekt jak na razie ku mojemu zaskoczeniu mnie zadawala.Mam wrażenie jak by pienidło było wydajniejsze.

Mam to samo co Leoni i faktem jest,że w przeszłości ten odpieniacz w miarę dobrze pracował miesiąc a potem stawiał się przez kilka dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pompy wystaje tylko z tyłu taki mały cycek, do którego podłączyłem wężyk. Hm... w sumie jak tak patrzę na różne zdjęcia to ten wężyk jest na ogół podłączony do tego węża, którym zasysana jest woda, do czego zatem jest ten mały wlot z tyłu?


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jader :

Z pompy wystaje tylko z tyłu taki mały cycek, do którego podłączyłem wężyk. Hm... w sumie jak tak patrzę na różne zdjęcia to ten wężyk jest na ogół podłączony do tego węża, którym zasysana jest woda, do czego zatem jest ten mały wlot z tyłu?

Niestety kupiles pompe ktora ma juz kilka ladnych lat jest to bardzo stare rozwiazanie stosowane miedzy innymi przez Aquamedic'a

Zasysanie powietrza odbywa sie przez ten cycek ktory wychodzi z gornej czesci korpusu

Jak na moje nie ma w srodku wirnika igielkowego Delteca tylko jest patyczak Aquamedica

Zmniejszajac srednice zasysania wody powinnes uzyskac moment w ktorym pompa sama zassie powietrze jesli tak nie bedzie czeka cie wymiana motoru ale jesli jest tam faktycznie wirnik AM nie licz na cuda z tym odpieniaczem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest tak jak piszesz :) Dzięki za wskazówki. Jaką ew. mógłbym dokupić pompę, żeby mi to hasało?


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar, racja, wejście, wyjście popieprzyło mi się:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przytkałem wlot i zaczęło pienić. Mam teraz 2 wątpliwości - jak bardzo mogę przytkać ten wlot (jest już dosyć mocno zmniejszony przepływ)? Jak, hm... ocenić na ile dobrze pieni odpieniacz? Piana leci - woda w komorze jest biała, ale nie całkiem biała i nie mam pojęcia jak powinno być... :)


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz poziom wody w sumpie?

U mnie dopiero przy 11cm wody w sumpie , odpieniek był w pełni sterowalny:)


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysoko, jakieś 25 cm - próby na ręcznym podnoszeniu nie wykazywały jednak dużej poprawy. Pokombinuję jednak jeszcze jutro. Z tego co widzę na filmikach w sieci to do "burzy" bąbelków jeszcze mu sporo brakuje :)


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.