Skocz do zawartości
Engell1

odpieniać 24 h na dobę ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam prbolem z dość głośną pompą od odpieniacza więc zastanwiam się czy mógłbym wyłączać odpieniacz powiedzmy od 19:00 do 22:00? Zazwyczaj w tych godzinach w pokoju oglądam jakiś film etc. i hałas odpieniacza przeszkadza . . .

Czy są jakieś przeciwskazania?

pozdr.


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,watpie ze te trzy godziny zaszkodza systemowi...to akurat dobry czas na lanie phyto czy zooplanktonu,korale sie najedza a resztki wywali kiedy wlaczysz odpieniacz...jak tak robie ale wylanczam tylko na pol godziny...inna sprawa jest ze warto by sie rozejrzec za cichszym odpieniaczem...Pozdrawiam...RvI...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem i już od 2-ch lat odpieniacz wyłącza sie u mnie o 21 i włącza o 7 rano.

Tyle tylko że ja mam dość mocny odpieniacz w stosunku do wielkości akwarium i podczas dnia spokojnie wywala to co powstało w nocy.

Natomiast wyłączając odpoeniacz musisz się liczyć z pewnymi konsekwencjami:

- pompy tego nie lubią i będa częściej padały. Mi pompa w odpieniaczu padła po kilkunastu miesiącach wyłączania i

włączania.

- jak wyłączysz to piana zasycha na górze i trzeba częściej czyścić kubek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

No ja właśnie w piątek kupiłem ( nie tanią) nową pompę do odpieniacza Eheim Marine 1103 bo oryginalna była głośna ALE jak zamontowałem Eheima to dopiero był hałas ! -> to juz drugi i zarazem ostatni produkt tej firmy jaki kupiłem.

Jako że musiałem przedłużyć kabel będę musiał sprzedać na Ebayu z dużą stratą mimo że pompa chodziłą 6 godzin . . . Może tutaj jest ktoś chętny??

Czy możecie polecić jakąs CICHĄ pompę ?!?!?!?

pozdr.


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie odpieniacz pracuje 14 godzin na dobę bo wkurza mnie w nocy chlupiąca woda. W akwarium mam same koralowce wiec za dużo syfu się nie robi.


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Engell1: Popmy Aquabee z wirnikiem Delteca sa bardzo ciche (przynajmniej moj egzemplarz byl), teraz testuje pompe ATI - na oryginalnym wirniku ATI (ktory notabene wyglada strasznie badziewnie) jest cichutka, na wirniku Tunze na razie mi halasuje, ale czekam na kolejny wirnik do testow.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MateuszD ja jestem na razie zielony w tej kwestii . . . Aquabee są pompami cyrkulacyjnymi więc jak z niej zrobić pompę do odpieniacza tzn. gdzie wężyk z powietrzem przymocować ?? Czy Aquabee w oryginale posiada wirnik igiełkowy i czy ten oryginalny jest cichy?


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Engell1: nie, ja mowie o wersji z wirnikiem iglowym - np tu:

http://sklep.acropora.pl/z_wirnikiem_igielkowym-k8-0-3-default.html

pompa jest cicha, tylko ma wade - jest dosc droga, ale wirnik ma bardzo solidny i trwaly.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MateuszD mam nadzieje ze nie jestes pracownikem tego sklepu :-)

To w sumie to jest pompa Aquabee czy Deltec? Wpisujac w wyszukiwarce(AT/DE) Aquabee 2000/AS nic nie znajduje podobnego.

Ja w sumie znalazłem tylko dwie typowe pompy igiełkowe do odpieniaczy , własnie Eheim jaki kupilem i zaraz sprzedaje oraz Tunze Hydrofoamer Silence.

Teraz się zastanwaiam czy nie wypróbować tej Tunze . . . Ma ktoś doświadczenie z tą pompą?


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem ;)

Zobacz odpieniacze Delteca (te nizsze modele, 525, AP600, APF600) - one wlasnie na takiej pompie pracuja - pompa to regularna aquabee, deltec dodaje swoj wirnik i mocowanie dyszy wenturiego ktora pompa zasysa powietrze.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie pompy aquabee jedną podpiętą do APF 600 druga służy jako dolewka. Rzeczywiście są ciche ale często się obydwie wieszają.


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam Aquabee w obiegu i miałem w dwóch odpieniaczach i nic mi nie hałasowały a wierzcie mi mam czuły sen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.