Skocz do zawartości
Engell1

czyżby ospa ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Miałem nadzieję, że nie zawitam tak szybko do tego działu . . .

W sobotę kupiłem 3 pokolce i dziś niestety zauważyłem że dwa mają miałe kropki na całym ciele ;)

Czy to jest ospa?? szukałem na necie ale zazwyczaj piszą wszędzie o akwariach słodkowodnych .

Jak się tego pozbyć?? Uprzedzam ze nie mam lampy UV.

Prosze o pomoc.

dzieki

P.S. Fotki nie mam bo moim sprzetem nie dam rady tym wariatom zdjecia zrobic :-)


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogły dostać po przenosinach

Podnies temp do 27 na kilka dni i mocz pokarm w czosnku jeśli tego nie stosujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie,to nie tragedia chyba każdy to miał.Moje wyleczyłem mrożonką moczoną w wodzie RO z czosnkiem i witaminam.Robię tak do dziś w każdą niedzielę profilaktycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu są zestresowane. Nie napisałeś czy w zbiorniku są inne "starsze" ryby. Normalne jest jak wpuszczasz nowe osobniki, że moga mieć białe kropki- ze stresu. Powinno po kilku dniach zejść samo.

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwa od ponad 3 miesiecy sa dwa błazny, którym nic nie dolega oraz 2 x Nemateleotris Decora, 1 x Signigobius.

Pokolce jakie kupiłem to : Flavescens, Z.Desjardinii oraz A.Nigricans. Najbardziej widoczne plamki sa na Desjardinii.

Mam pokarm Omega One with Garlic - czy to wystarczy??

W jaki sposob moczycie wasz pokarm w czosnku, tzn. czosnek trzeba wycisnac, potrzec . . . ??

Czy kupic jakies lekarstwa?

pozdr.

P.S. Flavescens po ciemku(przy zgaszonym swietle) ma czerwony brzuch, czy to normalne?


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czosnek najlepiej kupic w sklepie akwarystycznym. ja tylko raz pokusilem sie o wyciskanie w domu po czym żona powiedziała stanowcze nie, a ręce szorowałem przez dwa dni...

taki skondensowany mozna dodawac do pokarmu, wprost do wody zgodnie z zaleceniami producenta.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK zaraz jade do sklepu :-)


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kaziko :

czosnek najlepiej kupic w sklepie akwarystycznym. ja tylko raz pokusilem sie o wyciskanie w domu po czym żona powiedziała stanowcze nie, a ręce szorowałem przez dwa dni...

taki skondensowany mozna dodawac do pokarmu, wprost do wody zgodnie z zaleceniami producenta.

Nie trzeba wyciskać,ja kroję na cieńkie plasterki i moczę z żarłem ok 30 min.Czym ty wyciskałeś rękoma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie, nie rekoma, mam taka maszynke do wyciskania różnych rzeczy, moze niezbyyt fachowo sie tym obchodzilem, ale jakby nie bylo po jednym razie dalem sobie spokoj, gra nie warta swieczki.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisze @inmar czosnek kroisz na plasterki i wrzucasz na około 30min do pokarmu wszystko ładnie przejdzie czosnkiem nie trzeba nic wyciskać


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pisalem wyzej, przeszedlem na gotowca ze sklepu i nikt nie namowi nawet na krojenie czosnku w plasterki... ;) wpuszczam krople z buteleczki i wystarczy. czysto, szybko i przyjemnie...


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no chłopaki i dziewczyny, przecież czosnek to PIĘKNIE PACHNIE, chyba każdy lubi zapach jedzonka dobrze przyprawionego a tu czosnek jest prawie na pierwszym miejscu w śród przypraw.

Ja Proponuję takie rozwiązanie:

Porcję mrożonki dla rybek przygotować w naczyniu, czosnek drobno pokroić w plasterki, posolić, niech chwilę poleży, w tym czasie kromkę chleba grubo posmarować serkiem Fromage, lub czymś podobnym, położyć plasterki czosnku na serku, na to odrobinę majonezu, lub jak kto woli śmietanę wiejską homogenizowaną, to tak dla złagodzenia ostrego smaku. Między czasie można zrobić herbatę, no i przystępujemy do właściwej czynności, czyli pokarm dla rybek dajemy rybkom, a kromkę chleba z czosnkiem sami zajadamy ze smakiem, popijając dobrą herbatą, patrząc jak rybki smacznie pałaszują to co lubią. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Engell1 - miałem podobny problem ale z Hepatusem, przez jakiś czas podawałem codziennie Lipovit-Tropic Marine 3 krople do kazdego pokarmu plus Garlic Eliksir-EcoSystem Aquarium i podłączyłem na jakiś czas lampę UV, i tak rozwiązałem problem białych kropek, z dnia na dzień było lepiej, u mnie pomogło,

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.