Skocz do zawartości
tomik

halas w kominie

Rekomendowane odpowiedzi

mam prosbe, zalalem baniaczek podlaczylem wszystko woda sobie plynie ale jest jedno ale, strasznie halasuje splywajac do komina, moze powiecie mi co zrobic , zeby stlumic ten odglos spluczki:)

I jescze jedno pompa przenosi wibracje na rury i sump,stoi na firmowych przyssawkach moze tez macie na to sposob


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby wyciszyć spływającą wode do komina proponowałbym włożyć tam gąbke lub biobale.

Podejrzewam że masz pompę znznej na całym świecie firmy, a ta firma ma swój oddział w naszym kraju.

Jest kilka sposobów na wyeliminoianie drgań:

1. Rozbierz tą firmową pompe i sprawdź, czy gumowe kapturki siedzą prosto w swoich gniazdach i czy nie ma jakiegoś fizycznego defektu (np. pęknięty magnes.

ułamane łopatki itp.). I jeszcze jedna rada, dotycząca pomp ogólnie. Przy składaniu pompy należy wyjąć kapturek z pokrywy, założyć go na ośkę i

dopiero nakładać pokrywę. W przeciwnym razie ośka często przekrzywia kapturek podczas zamykania i pompa albo nie chce wystartować, albo chodzi

głośniej.

2. Podłóż pod pompe kawałek karimaty lub pianki

stosowanej jako podkład pod akwaria. Oryginalne przyssawki pomp z czasem twardnieja i spłaszczają się i drgania przenoszą się na sumpa.

3. Połącz pompe z rurkami kawałkiem elastycznego węża .

4. Sprawdż czy któraś rurka nie dotyka sampa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hałas wytwarzany przez komin zależy też od poziomu wody w kominie,ja zainstalowałem zawór kulowy na splywie wody z komina i nim reguluje jej poziom,metoda prob i błędów można tak wyregulowac ze odglos spluczki zniknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za rady, mam zawor na spuscie ale troche przesadzilem z pompa do 250 l akwa dalem 3500 or i teraz chcemi akwa rozerwac:), przykrecilem ja troche zaworem na wejciu wody do akwa


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duzy przeplyw wody to jest to!

sam sie przekonasz

ja niestety nie moge zwiekszyc gdyz mam za mala srednice rury spustowej


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za rady , posluchalem poszukalem jeszcze w archiwum i biobale wlozylem, a niech sobie siedza, cisza wieksza:).Noell masz racje to pompa tej znanej firmy, niestety dla mnie, tez znalazlem pare info o niej, i chyba nic sie nie da zrobic bedzie glosna, pozostaje wymiana a ja do szafy na zapas wrazie W


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykombinowalem cos jeszcze, kawalek rurki pcv ponawircalem jek ser szwajcarski :)i wsadzilem na srubunek splywu w kominie , teraz wyregulowanie poziomu w kominie to bajka :D, a na wierzch komina zrobilem "dekielek" z gabki poziom halasu spadl kilkakrotnie wszak posty komin dziala jak tuba wzmacnia halas , a teraz to ledwie slyszalny szmer wody, wpadle na to wczoraj o 1 w nocy czytajac wasze strony :)


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpadłes na ten sm pomysł co ja,wlasnie takie same rurki z pcv wstawilem do moich srubunków,tylko ze ja kupilem auqamedica ktore słono kosztuja a i tak musialem je przerabiac[chcialem zaoszczedzic czas]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomik na wieszch komina proponawałby położyć płytke zraszaną (ciękie ponawiercane pvc) pod to wate, która będzie zbierała większe zanieczyszczenia reszte masz. W ten sposób będziesz mieł filtr zraszany. Jeżeli to zastosujesz to musisz wiedzieć, że aby taki filtr działał to wody powinno być ok.1/4 wysokości w kominie. Myślałem że zamiast biobali zastosujesz gąbke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do komina wsadzilem biobale, plytki jeszcze niestety na gore nie dalem , bo jak mnie rodzina zobaczyla z wiertarka w reku w swieta to.......:), poziom wody w kominie jest nawet mniejszy jak 1/4, a gabke na wierzch (na sam szczyt grzebienia) polozylem jako tlumik tymczasowy:), ale zdje egzamin jak najbardziej , po prostu wygluszyla hals wydobywajacy sie z komina , wiec tak czy inaczej pokombinuje z nia , tylko , ze zrobie to tak zeby bylo mile dla oka, (gabka nie bedzie miala kontaktu z woda) a rurka w srubunku z otworami daje duza mozliwosc plynnej regulacji poziomu wody w kominie i co najwazniejsza nie da zapchac splywu biobalkowi ale tu akurat ameryki nie odkrylem:)


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwiazanie b dobre, ale ja w kominie chce zrobic zloze zraszane z biobali, wiec poziom wody musze miec maly, czytalem rozne opinie na ten temat ale jak na razie sprobuje


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwarzam, ze bioball w komine ( i gdziekolwiek w filtracji) nie sa dobrym pomyslem.

Urzywane one byly w tak zwanych trickle tower, gdzie woda swobodnie splywa po nich do sump. Taka filtracja generuje nitryfikacyjne bakterie. Koncowym produktem filtracji jest no3.

Zywa Skala byla kolejnym etapem w ewolucji reef akwaria, poniewaz zawira on denitryfikacyjne bakterie ktore zywia sie na no3- mamy tutaj kompletna filtracje.

Dodajac bioball zwiekszasz emisje no3 w swoim systemie.

Jasli chesz usprawnic filtracje, dodaj wiecej Zywej Skaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem wczoraj w sklepie gdzie były super awaria i we wszystkich były biobale. a akwaria naprawdę super (pełno twardych korali + jeszcze więcej szczepek), więc chyba biobali można używać :D


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Jak wszystkie metody maja swoich zwolennikow i przeciwnikow, np chce zastosowac u siebie metode Ballinga jako suplementacje wapna, czytalem o tym gdzie się dalo i tak samo znalazlem glosy zagorzalych zwolennikow jak i przeciwnikow i to niesamowicie skrajne, tak samo jest z biobalami w kominie, jak dobrze zauwazyl Mariusz przerabiaja one no2 na no3 ktory jest uwalniany jako gaz w cyklu obiegu wody, tak wiec mysle , ze skoro nie bedzie no2 to po prostu bakterie zdechna z glodu :D(bardzo skrutowo piszac)jesli zabezpiecze komin przed dostawaniem sie zabrudzen organicznych ktore sa przyczyna cyklu azotowego i nie osadza sie one na biobalach , cykl azotowy w kominie ogranicze, mam na prawde duza cyrkulacje w akwarium wiec tez uwalnianie (wymiana gazowa )no3 bedzie mysle skuteczne, ale jak ze wszystkim sprawdze sparze sie lub nie i wtedy bede nastepnym akwarysta ktory jest za lub przeciw:), pozdrawiam wszystkich i b dziekuje za rady

Mam prosbe do Osób ktore stosuja metode Ballinga o podzielenie sie swoimi doswiadczeniami , jak suplementuja roztwory w jakich dawkach i cos na temat metod tej suplementacji,


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja powrócę do sprawy komina, w swoim akwa mam komin trójkątny i wsatwione dwie rury powrotne 3/4" i jedną zasilającą 3/4" a obieg wody jest wymuszany przez pompe AM OR3500. I tu pojawia się problem chyba, mój komin wcale nie chałasuje ale poziom wody w nim jest z 5cm ponizej poziomu wody w akwa, czy to jest OK?? Spływ wody mam ograniczny zaworami kulowymi. Wyregulowałem to tak aby mieć stały poziom wody w sumpie i widzieć kiedy mi woda paruje(znaczy się ile). Może jednak popełniam gdzieś błąd skoro powinnien być poziom wody 1/4 komina??

Pozdrawiam

Artur


150x50x50, OR3500, OR2500,Marea3200 45kG LR, xenia, sacro, cladiella, euphylia, diadema, kraby x8, ?limaki x 10, nemo x 3 + ukwiał i żółtek :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj, masz wszystko jak najbardziej dobrze, 1/4 wody w kominie jest istona przy wlozonych w niego biobalach ktore maja robic za zloze zraszane, czyli filtr biologiczny , jesli nie stosujesz tej metody to poziom wody w twoim kominie jest nie istotny i ustawiasz go tak zeby nie chalasowal


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem zamiaru pisac ze bioball sa ze, i nie powinny byc urzywane.

Trickle tower z bioball sa bardzo efektywna metoda filtracji. To jest fakt niezaprzeczalny. Faktem jest, ze produkuja one takze no3.

Instalujac ta metode filtracji powinno sie o tym pamietac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem biobale na start są dobre, ale po 1/2 roku mogą zacząć się problemy. Ja do tego celu użyłem gąbki z grubymi porami, którą co jakiś czas wyciągam z komina i płucze w wodzie z akwarium przy podmianie wody. Nigdy jednak nie wyciągam wszystkiej gąbki. Jekie jest Wasze zdanie na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to prawie to samo , i tu masz racje po jakims czasie dokladnie zloze to zaczyna produkowac no3 w nadmiarze,na poczatku wspomaga skale w przemianie nh3/nh4 i no2 na no3 czyli ostatnie ogniwo azotu, ale jak pisalem wczesnie bede monitorowal te parametry i w razie zlego po prostu usune je powoli z komina , ale mysle , ze przy dobrej filtracji mechanicznej nie dam pozywki dla bakteri w kominie,

wogole mysle, ze rodzaj tej filtracji jest jak najbardziej dobry tylko i wylacznie w zaleznosci od zbiornika i nie mozna uogolniac , ze jest calkiem zly albo calkiem dobry, u jednych sie sprawdza u innych nie, jego skutecznosc jest uzalezniona od wielu innych czynnikow , jak ilosc skaly , obsada itd itp


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.