Skocz do zawartości
UNSU

ATI - Bubble Master 200-opinie posiadaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatam, jak w temacie planuje zakup tego pienidła i chciałbym "usłyszeć" opinie jego użytkowników. Planuje go podłączyć pod 275 litrów(z wielkim sumpem:))

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejżyj ten temat , chyba że już go znasz ;)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dzięki, moje pienidło już po tiuningu jest podobno(podobno bo go jeszcze niewidziałem), chodzi mi o rady dużą obsade rybną moge mieć jak on reaguje na karmienie i wkładanie łap do akwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koszmarnie (nie mam tuningu)), zaczyna pienić po kilku godzinach, dodatkowo często rwie sie siatka na wirniku (macie na to jakis patent - inny niz kupowanie całego wirnika?), czasami nie startuje wirnik, ogólnie przez rózne problemy nie pracuje u mnie kilka miesięcy w roku...

ogólnie, czy jest , czy go nie ma nie ma różnicy w moim akwarium, przez miesiąc zbierze z 1-2 cm osadu w pojemniku

EDIT:

8 sierpnia go czyściłem ma prawie 1.5 cm osadu na dzień dzisiejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u niezadobrze...moze jakiegoś delteke do 1000-1500 l uda mi się kupic:), a narazie akwa podziała na mc600 ze starego akwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli pompa nie startuje to znaczy ze za głęboko siedzi w wodzie u mnie 10cm zawsze startuje (mam ja na meshu) a jezeli to nie pomoze proponuje minimalnie podciac mesh dookola wirnika . Odpieniacza jako ati nie mam gdyz zrobilem swoja wersje na tej pompie,5 cm wyzszy od oryginału -moc pompy 29W, 900l/h powietrze. Jesli chodzi o delteki to pompa napewno dlugo pochodzi eheimy sa nie do zdarcia ale cos za cos oryginaly beda miec kolo 600l/h powietrza przy 45W-50W.Ja stuningowalem pompe eheima 1260 -mam ja na meshu pobor powietrza 720-760l/h i zjechalem do 31W.przy komorze glownej odpieniacza 45cm.

Czy ktos moze podac jak sie zachowuje pompa ati na wirniku igielkowym-ile W i l/h pobor powietrza?

Pozdrawiam


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg Skiby pompa ATI na wirniku iglowym (tym Tunze), i z rozwierconym wlotem powietrza bierze 850l/h powietrza - co do mocy to z pewnoscia jest ponizej teoretycznej 28w chyba - sprawdze to za jakis czas.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiwalski - to może byc problem z głębkością zanużenia, podniose troche i sprawdzę

poz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zizi, coś masz grubo namieszane z tym odpieniaczem, nie regulujesz go czy jak? Przez miesiąc 2 cm syfu? Ja wbrew negatywnym opiniom mojego BM 250 używam już ponad rok i nie narzekam, ani ze startem nie ma problemu, ani ze "wstawaniem" ani z innymi przypadłościami. Co do Delteców to nie wiem jak oni to robią, ale mimo że pompy biorą relatywnie niewiele powietrza w porównaniu do konkurencyjnych produktów przeznaczonych do tego samego litrażu, a mimo to ich odpieniacze robią super robotę, do dziś wspominam z rozżewnieniem APF-a 600, to był sprzęcik...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam DIY ati 180 na tej pompie i jest ok , zero problemu.u mnie zbiera ok 1 litr na tydzień.Rurke dolotową powietrza mam rozwierconą na max. a wężyk powietrza skrócony do minimum.Pompa 12 cm. pod wodą .Na wkładanie rąk reaguje ale słabo.Minusem chyba jest ok 7 miesięczna żywotność głowicy "mesch" ale nowy "mesch " kosztuje grosze a i wymiana zajmuje pare minut,a przy koazji można wyczyścić wszystko.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb, chyba po prostu za głeboko jest w sumpie(jak pisałem wyżej spróbuje podnieść), dodatkowo głowica szybko się zużywa, lub odpieniacz nie ma co wywalac - zobaczymy jak przyjdzie nowa, to może zweryfikuje swoje zdanie na temat tego odpieniacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiwalski :

Co to znaczy ze glowica sie szybko zuzywa?

t.z.n. że robi się jakby z gumy i zaczyna się rozpadać (mam na myśli tylko siatke mesh)


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach ok bo myslalem że pompa jako całość.

Wiecie może gdzie można u nas kupic mesh?


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc i ja się wtrącę . Miałem kiedyś BM i działał całkiem , całkiem . Obecnie pracuje u mnie podróbka BK wykonana przez thcskiba . Używam od dwuch lat pompy ATI – ego , również w nowym odpieniaczu . Wcześniej pracowała na meszu . Od dłuższego czasu pracuje na wirniku igłowym który kupiłem u Rafała . Jestem bardzo zadowolony z pracy odpieniacza . Pianka aż miło popatrzeć . Polecam wszystkim ten wirnik bo jest super .;) Pompa zanurzona jest 18 cm i działa bez najmniejszego problemu . Mierzyłem od środka dyszy do lustra wody . Dodam jeszcze że w dniu dzisiejszym podłączyłem do obiegu APF 600 którego kupiłem dla kolegi do zbiornika 240 litrów . W ten sposób będę miał okazję zweryfikować skuteczność tych dwóch odpieniaczy o czym na pewno poinformuję .


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hepatus1000 i jak porównanie?

Sam rozważam właśnie ATI BM 200 albo Delteca APF 600 (baniak ok. 400-450 litrów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.