Skocz do zawartości
kordla

100 dni po katakliźmie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie od mojego ostatniego postu minęło około 100 dni a było to info o pękniętym akwarium ;)

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=198726#198726

- ale nie ma tego złego coby na dobre nie wyszło akwarium powoli zaczyna nabierać dawnej świetności naturalnie nie odbyło się bez procesów dojrzewania a sps-y i lps-y były tego świadkami (nie miałem wszystkich niestety gdzie wywieść)

w obecnej chwili akwarium wygląda tak

263-33.jpg

zalewanie baniaka na szybko

263-44.jpg

skały nie było czasu układać

no i wyszło to wszystko tak fotki z dzisiejszego wieczoru

263-111.jpg

263-222.jpg

263-333.jpg

263-444.jpg

263-555.jpg

263-666.jpg

263-777.jpg

263-888.jpg

263-999.jpg

263-1010.jpg

263-1111.jpg

263-1212.jpg

263-1313.jpg

i koleś który wszystko mi przestawia.

263-1414.jpg

pozdrawiam.


500 Liter-ków + ze 100L wody w sump-ie aaaaaaa i graciarstwa trochu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękne akwarium


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kordla brawo! Super że się nie poddałeś ..... Akfa niech rośnie zdrowo!

BTW: Dałeś wzmocnienia ? ;)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BTW: Dałeś wzmocnienia ?

nie uwierzysz ;) nic nie dałem - jakoś tak się to po kościach rozeszło i zapomnieliśmy a rozmowa ze szklażem była od początku - TO JEST NIE MOŻLIWE !!! NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI !!! ŻE TO PĘKNIE I ZAPOMNIAŁEM O TYCH NIESZCZĘSNYCH WZMOCNIENIACH - ale wiesz chyba ma racje ten wypadek był niemożliwy choć prawdziwy - pozdrawiam.


500 Liter-ków + ze 100L wody w sump-ie aaaaaaa i graciarstwa trochu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK NAPRAWDĘ DROGI KOLEGO, TO TRZEBA GŁOŚNO POWIEDZIEĆ, ŻE PRZEZ TWOJE AKWA TRZEBA WYMAZAĆ MASĘ ARTYKUŁÓW I ROZWAŻAŃ NA TEMAT DOJRZEWANIA I PARAMETRÓW WODY PISANE NA TYM FORUM. SPS-Y I LPS-Y BYŁY ZALEWANE ŚWIEŻĄ WODĄ, TYLKO SKAŁKA BYŁA PRZENIESIONA NA "MOKRO". WSZYSTKO SIĘ OBUDZIŁO. AŻ NIEMOŻLIWE JAKIE KOLORY NABRAŁY KORALE I JAK SZYBKO ROSNĄ. POZDRAWIAM, JEST NAPRAWDĘ SUPER!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No Maro fajne to masz' date='muszę w końcu pokazać moje.Masz nowy sprzęt do fotek ? [/quote']

no w końcu mam ;):) :) NIKON D5000 :):););) i póki co jest oki pozdrawiam


500 Liter-ków + ze 100L wody w sump-ie aaaaaaa i graciarstwa trochu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy "nowego" morszczaka:clowning

To mi się podoba nie poddałeś się i masz piękne rezultaty, a swoją drogą moje akwa też nie ma wzmocnień a szkło 12 mm:clowning


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kordla czy mi sie wydaj czy Ty nasypales piasek a potem poukladales skale na piasku ?


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witamy "nowego" morszczaka

To mi się podoba nie poddałeś się i masz piękne rezultaty' date=' a swoją drogą moje akwa też nie ma wzmocnień a szkło 12 mm[/quote']

Witam ;) czy nowego chyba nie ;) po prostu z braku wiedzy się nie wypowiadam ale cały czas chłonę wiedzę i się uczę ;)

a co do wzmocnień przy moim akwa 145x65x55 wszyscy mi odradzali więc posłuchałem a akwa z 12 więc ponoć bezpieczne :) pozdrawiam.


500 Liter-ków + ze 100L wody w sump-ie aaaaaaa i graciarstwa trochu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marius :

@kordla czy mi sie wydaj czy Ty nasypales piasek a potem poukladales skale na piasku ?

Oj ta wielkie rzeczy ;), jedni robią to tak inni inaczej.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@kordla czy mi się wydaj czy Ty nasypałeś piasek a potem pookładałeś skale na piasku ?

witam najpierw wylądowała skała, potem z samego przodu piasek (leżał dobę w wiaderku bez cyrkulacji) ja po wypadku nie miałem czasu na aranżacje ;) baniaka - więc pewnie i coś pod skałę się dostało ale minimalna ilość a zresztą jak widać chyba to na dobre baniakowi wyszło ;) pozdrawiam.


500 Liter-ków + ze 100L wody w sump-ie aaaaaaa i graciarstwa trochu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i pięknie wszystko odbudowałeś !!! brawo!!!

;)

mam nadzieję, że kolejne przekładki będą tylko planowane i na większe ;)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kordla

Nowego napisałem w cudzysłowie a i po starcie widać że nowicjuszem nie jesteś .A tak na marginesie ,nowe szkło jest bez wzmocnień? nie obawiasz się "powtórki z rozrywki"?;) napędziłeś mi stracha ...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robi - spoko wiem co miałeś na myśli ;) ;) ;) a co do wzmocnień to tak jak pisałem jakoś tak rozeszło się po kościach i zapomnieliśmy dać :) więc nie ma. Mam nadzieje że już nic się złego nie stanie pozdrawiam.


500 Liter-ków + ze 100L wody w sump-ie aaaaaaa i graciarstwa trochu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mała aktualizacja :) minął kolejny roczek :D

263-1_11.jpg263-2_11.jpg263-3_11.jpg263-5_11.jpg263-6_11.jpg263-7_11.jpg263-8_11.jpg263-11_11.jpg263-14_11.jpg263-15_11.jpg263-16_11.jpg263-17_11.jpg263-18_11.jpg


500 Liter-ków + ze 100L wody w sump-ie aaaaaaa i graciarstwa trochu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj akurat wspominałem Cię i pęknięte szkiełko przy okazji wizyty u mnie dwóch morszczaków.Dawno nie widziałem Twojego baniaczka i widzę,że wygląda jeszcze ładniej niż ostatnio.Zmieniałeś coś w oświetleniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć Marek :) nie nic nie zmieniałem mam led-y jak miałem

pozdrawiam.


500 Liter-ków + ze 100L wody w sump-ie aaaaaaa i graciarstwa trochu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam Ci dobrą radę, klej szybki do góry bo korali szkoda, hehehe. Będziem szczepić już niedługo. I Cyganus

coś by urwał. Piękny baniak macia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękne akwarium

a jakie ledy?


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

zapraszam coś się na pewno znajdzie :clapping
dwa panele Moduł LED 120W Sterowany + UV plus dodatkowo dwie belki po 14wat białą i niebieską

led-y mam około roku a korale nie chcą przestać rosnąć - z wyjątkiem tych które już wystają z wody pozdrawiam.


500 Liter-ków + ze 100L wody w sump-ie aaaaaaa i graciarstwa trochu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pięknie i to na erybkoskich ledach!! :clapping

cholerka czyli jednak od oświetlenia tak bardzo nie zależy przyrost

mają bliki te ledy?


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bardzo ładnie, chyba będzie trzeba niedługo znowu poprosić o jakieś szczepki oczywiście nie za darmo :clapping Możesz rzucić okiem do mojego tematu jak wyglądaj po ok. 8-9 miesiącach szczepki zielonej i czerwonej monti które mam od Ciebie, a miały ok 5cm :kapelusz

Pozdrawiam :strutin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

no tak na erybkoskich ledach :-) które pokazały się z rok temu czyli jedne z pierwszych' date='co do blików - mają ale nie są tak duże jak pod żarnikami generalnie ja tam jestem zadowolony pewnie są różne zdania na temat tych led-ów więc jestem na tak. Bo przecież można kupić sobie super nowoczesne led-y ze zmienną temp. barwy, ściemniane itp. tylko za jaką kasę i po co :-) (naturalnie moje zdanie)

no pewnie jak co to wal śmiało :clapping

ps. podrzuć linka bo nie mogę znaleźć

pozdrawiam.


500 Liter-ków + ze 100L wody w sump-ie aaaaaaa i graciarstwa trochu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.