Skocz do zawartości
luk102

ReefMax u Lukiego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

A więc na początek chcialbym pokazać Wam moją mini rafkę - może macie jakieś sugestie co do dalszego rozwoju.

Solniczkę ma od kwietnia 2009 więc nie za długo, ale do tej pory uporałem sie z kilkoma plagami glonów, część życia przeszła na druga strone, część pozostała i dalej się rozwija - więc nie jest najgorzej.

Najważniejsze, że daje dużo frajdy.

A oto fotki:

Cały Baniak

3765-obraz%20018.jpg

i poszczególne elementy

3765-obraz%20004.jpg

3765-obraz%20006.jpg

3765-obraz%20007.jpg

3765-obraz%20010.jpg

3765-obraz%20011.jpg

3765-obraz%20013.jpg

3765-obraz%20024.jpg


ReefMax - od V.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada bardzo fajnie, ale przydaloby sie wiencej info. Przerabiales cos w tym ReefMaxie?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Akwarium w koncowej fazie dojrzewania myślę że system jeszcze nie do końca się ustabilizował, na ostatnim zdjęciu na drugim planie to bąble powietrza czy glony ?

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam jeszcze trochę glonów (każdego typu) ale w porównaniu z sytuacją sprzed kilku nawet tygodni jest o niebo lepiej. Na szczęście nie mam już wielkich wachnięć parametrów.

Co do przeróbek nic nie robiłem, jedynie dolożyłem filtr węglowy. I mam problem z utrzymaniem na niskim poziomie NO3.


ReefMax - od V.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby utrzymać NO3 na niskim poziomie podawaj bakterie. To powinno pomóc. Aqwa ciekawie sie zapowiada. powodzenia


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wraz z przybyciem nowych mieszkańców - wywaliłem biokulki i wstawiłem najpierw chemi pure elite, pozniej filtr węglowy i na końcu Purigen. Po tych przeróbkach mam problem z wyregulowaniem odpieniacza - bardzo słabo pieni.

Teraz czeka mnie wymiana oświetlenia - zastanawiam się nad wymianą białej świetlówki na dającą lekko żółty kolor.


ReefMax - od V.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze woda zrobila sie za czysta i odpieniacz nie ma co odpieniac,albo zmienilo sie napiecie powierzchniowe wody,moze z czasem zacznie znowu pienic.I nie dawaj zoltej swietlowki,chybe ze glony chcesz hodowac.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstaw nowe Fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.