Skocz do zawartości
Engell1

zapach w domu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przez całe lato do tej pory mam otwrate okno w pokoju, w którym stoi akwa i z zapachem nie ma raczej problemu ale ostatnio jak wracam z pracy coraz bardziej zaczyna przeszkadzać mi ten "zapach" i tylko czekam aż żona mi cos na ten temat powie . . .

Problem to będzie dopiero zimą jak okna raczej nie będę zostawiał otwartego w ciągu dnia.

Czy Wy macie podobny problem? Czy można jakoś zredukować niemiły zapach . . .

pozdr.


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju nie kazdy ma filtrownie piętro niżej i z sumpa już troszkę zapaszku się potrafi wydobywać... no chyba że to kwestia w moim wyapdku niedojrzałego baniaczka...


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, ja w sobote robiłem przeprowadzke do większego akwa(zdjęcia niebawem) i napoczątku było spoko piekny zapach moża ze skały itd al potem....smród że hoho okazało się ze to pozostawiony pasek ze starego akwa(wilgotny i pełen syfu fuuuuu dlugo musiałem wietrzyć ale już git bo piach wypłukałem,a co do kłopotu kolegi - może okna na minimalnym uchyle a do sumpa choinka zapachowa("o zapachu kokosa do malucha"-jak to w klasyku polskiej komedi było)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ma filtrownie pod akwarium i nic nie czuć w domu ,jedynie czasami czuć smrodek z odpieniacza jak zapomne wyczyscić pojemnik na piane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UNSU, ale odróżnijmy zapach po przeprowadzce a zapach bieżący.... przy przeprowadzce zawsze będzie troszke smrodku, natomiast nie za fajnie jest jak na codzień sie także unosi...


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no pewnie chciałem troche się podzielić przeżyciami i troche kolege pocieszyć, a co do tematu akwa niepowinno dawać żadnego przykrego zapachu może w którymś miejscu Ci się syf zbiera i kompostuje troche ciężko coś orzec na domysłach podaj setap itd może to być cos prozaicznego jak np. niewyrzucona włuknina filtracyjna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z akwarium też zeden smrodek się nie wydobywa.

Pewnie w Twoim przypadku to wina odpieniacza.

pozdr


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Twierdzę tak samo jak Andrzej, problem z zapachem powstaje w momencie gdy w akwarium pojawiają się niepożądane glony w nadmiernych ilościach.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

U mnie takze akwarium nie uwalnia do pokoju zadnych zapachow, choc stoi dosc spore w niewielkim salonie. Natomiast odpieniacz - o tak. Z niego czasami tak dawalo, ze sie przewrocic mozna bylo po glebszym sztachnieciu :-) moj odpieniacz ma jednak nad kubkiem taka mala komore a na stronie red sea mozna kupic do niej wklady pochlaniajace zapach oraz wklady neutralizujace ozon. Nie jest to drogie a smrodek i zapach ozonu zniknely. Poza tym wklady sprawily, ze zrobilo sie odrobine ciszej. Takze na twoim miejscu, skupilbym sie wlasnie na odpieniaczu. Jesli zas to woda ma taki zapach, to faktycznie nie jest dobrze i musisz zlokalizowac problem za nim bedzie zle.

Pozdrawiam

lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z jaśnie przedmówcami :D. Jak w zbiorniku jest zdrowo, nie atakują nas okrzemki i cyjano, glony nitkowatego widoczne są gdzieniegdzie w kątach to nie ma ze zbiornika żadnego zapachu. Jeśli coś się złego dzieje to jednym z objawów jest smród, czasami naprawdę paskudny, znam to z autopsji.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

No chyba faktycznie to będzie odpieniacz. Muszę się lepiej temu przyjrzeć.

pozdr.


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pachnie morska bryzą - chyba tylko poprzez chłodzenie wentylatorami, zawsze po wakacjach przyjemnie wrócić do domu i poczuć sztuczny morski wiatr we włosach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się dołączę u mnie tylko pachnie.A na marginesie moja córka jak chciała coś powąchać to mówiła "daj popachnieć"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie z odpieniacza tak jechało . . .

Będzie trzeba częściej wypróżniać i myć :-)

pozdr.


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja zapytam trochę z innej beczki: czy tkoś próbował już może skonstruować pochłaniacz zapachów do zastosowania bezpośrednio na kubek odpieniacza, a nie na kolektor ściekowy?


Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem, ze czasami pomaga wlac nieco kalkwasser do kubka.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapach z odpieniacza też jest ściśle związany ze stanem akwarium. Jeśli mamy sporo glonów, okrzemków, czy cyjano to zapach z odpieniacza będzie skondensowaną dawką tego co idzie z akwarium. Jeśli w akwa jest ok to muszę otworzyć pokrywę i powąchać zawartość i poczuć nieprzyjemny zapach, ale i tak nie ten syf, który pamiętam z okresu zachwiania równowagi.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast węgla polecam uniwersalny filtr węglowy do okapu

Kosztuje niewiele a jest go tyle że na pare lat starczy:)(docinasz na wymiar i masz pokrykew do odpieniacza:)

na szczeście nigdy nie mósiałem tego stosowac

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.