Skocz do zawartości
bibik

purigen

Rekomendowane odpowiedzi

witam zapytuje i jak postępy i reakcja korali na purigen i elitkę mam zamiar kupić oba te preparaty dzięki za pomocną dłoń


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

allegro


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś jeszcze wypowie sie nt. tego "cudownego" wkladu ?Zastanawiam sie pomiedzy zestawieniem Chemi Pure + Purigen a Pelletkami ,czy ktos mial oba specyfiki i bylby w stanie je porownac ,ewentualnie polecic cos ? :) Bede wdzieczny za kazda odpowiedz.

Pozdro


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ChemiPure+Purigen są o wiele wygodniejsze w użyciu, wrzucasz do sumpa/panela i cześć, nie musisz się bawić w filtry do peletek, nie musisz się martwić co to będzie gdy prąd wyłączą. Miałem jedno i drugie, pelletek się pozbyłem z powodu uciążliwości i zapaszku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle tych nowinek, że człek nie nadąża :-) Już zacząłem studiować Purigen i Chemi Pure Elite, aby zastąpić Bio Pallets a tu pojawił się PhosGuard :-)


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Własnie : ???

- Purigen

- Chemi Pure Elite

- PhosGuard

Jakies rady ?

Który z którym połaczyc aby niezpaprac sprawy ?

- Purigen+PhosGuard ??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

purigen świetnie się sprawdza w akwariach słodkowodnych >> nawet w bardzo przerybionych baniakach

W moich baniakach morskich filtracja oparta o purigen nie sprawdziła się>> przez pół roku parametry w baniaku z samym purigenie w filtrze przepływowym PO4 ok 0.5 mg/l NO3 10 mg/l. System było bardzo łatwo wytracić z równowagi np przez przekarmienie.

Biopalety działają o wiele lepiej, są moim zdaniem prostsze w użyciu [łatwiej zrobić dla nich filtr przepływowy bo mają większe rozmiary i większą gęstość] i wcale nie śmierdzą.

chemi pure to węgiel aktywny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki, bo wszędzie jest o dawkowaniu w ilości woreczków, a na opakowaniach są uncje... Ja niestety nie jestem z amerykanami kompatybilny mentalnie. Mógłby mi ktoś powiedzieć na jaką pojemniość akwarium jest takie 11,74 oz (!)?


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Stosuję Chemi Pure od pół roku na wypływie z odpieniacza a jednocześnie przed Alga skrubberem.

Jestem bardzo zadowolony. Mimo lekkiego przerybienia mam bardzo dobre parametry i kryształową wodę.

Podmiany robię co dwa miesiące. Teraz będę probował Elite.

Pozdrawiam.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że większość z Was stosuje Purigen, względnie Chemi Pure, w sumpie, a czy można umieścić go w zwykłym filtrze przepływowym? Z opisu wnioskuję, że to drobny sorbent i umieszcza się go w woreczkach o odpowiedniej wielkości por. Jeśli tak, to czym zabezpieczyć wypływanie materiału filtracyjnego (woreczek ze złożem zapakować do filtra?), jaki zapewnić optymalny przepływ? I druga sprawa - czy woreczek ze złożem mogę włożyć bezpośrednio do akwarium (nie mam sumpa ani panelu)? Jeśli tak to gdzie najlepiej go umieścić - w okolicy falowników?.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ja mam purigen włożony do woreczka (od Skiby) i wlożony do FR509 i działa :-)


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, a jaki przepływ ustawiłeś przez filtr? Bo w przypadku węgla, lepiej żeby był w miarę wolny, a jak się ma sprawa do tych cudeniek? 150-300 l/h?


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ja mam dokładnie tak - FR509 zasilany MJ500 i na doł wlozona mam gabke, potem mam purigen, potem gabka i wegiel i potem gabka rowa i gabka i rowa i na gorze gabka - jak narazie sie sprawdza, pomysł zaporzyczony od innych z forum :-)

aktualnie chce troche to przebudowac:

chce w FR zostawic wegiel i rowe a purigen i chemi pure wlozyc w specjalny stojaczek z pleksi (czekam za nim) - stojaczek bedzie stal w komorze przelewoej w sumpie na nim wata filtracyjna a pod nim wlasnie purigen i pure :-) tak wiecc bedzie przez nie staly i ciagly przeplyw wody

ort do poprawy

pkt. 8 Regulaminu


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Natan napisz prosze czy wrzuciles caly woreczek Purigenu do akwarium ?Zakupilem to cudo ale gdybym wlozyl caly woreczek miałbym 5 krotnie za duza dawke a nie wiem czy mozna rozcinac i odsypywac.

Pozdrawiam


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuciłem cały woreczek, z tego co wiem to nie mozna rozcinac i odsypywać, pozatym, jesli purigen absorbuje pewne związki to nawet jeśli przekroczysz dawkę to nie "zabsorbuje" więcej niż masz tych zwiazków w akwarium więc powinno być ok.

z drugiej strony te ziarenka są takie same więc sądzę że "nierozcinanie" moze być jedynie marketingiem.

po 2 dniach uzywania purigenu i chemi pure woda kryształ, mega czysta, nawet po obfitym karmienu szybko się klaruje.

co ciekawe w woreczku chemi pure elite zauważyłem żywice mb20.

jak narazie azotany są na poziomie 25, zobaczymy w weekend czy coś spadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis odpalilem swoj zestaw ,zobaczymy jak to bedzie :tongues ,a co do odsypywania to na opakowaniu nie znalazlem informacji ze moze byc to szkodliwe ,na Chemi Pure owszem pisze i wlasnie stad moje pytanie -ziarenka identyczne wiec co zaszkodzi odsypac troszku ?Boje sie troche ze duzy spadek NO3 odbije mi sie na LPSach tym bardziej ze 4 krotnie przekroczylem dawke.


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem paczkę z chemi pure elite i purigenem. Powiedzcie mi, bo nie wiem, czy robić awanturę, ale czy chemi pure elite powinno być mokre? Moje woreczki były normalnie mokre, a w środku po wyjęciu woreczka były krople wody. Wieczko wyglądało na nienaruszone, ale nie wiem co o tym myśleć.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@premiero tak chyba ma byc bo moje tez byly mokre :) a co do produktu:

Chemi Pure + Seachem stosuje od środowego popołudnia kiedy to NO3 wynosilo 30 ,dzis rano ponownie sprawdzilem wode i co sie okazalo ?NO3=0 :) tak ,że z czystym sumieniem moge powiedziec ze TO DZIAŁA (i to bardzo szybko) co dziwne LPS nie zareagowaly jakos negatywnie na taki spadek ,dzisiaj sie nawet troche bardziej napompowaly niz zwykle jednak dalej martwi mnie ta dawka ,przekroczylem ja 4 krotnie wiec troszke sie boje o zdrowko zwierzakow.

Pozdro


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy Purigen u Was też przelatywał przez oczka tej nylonowej siatki (opakowanie 100 mg)? U mnie już w opakowaniu było widać w tym przezroczystym woreczku, że jest drobniejszy niż pory siatki! Przecież to zupełny bezsens. Musiałem fabryczny woreczek wrzucić do chemi baga, dzisiaj rano sprawdzam - a tam 1/5 przeleciała z jednego woreczka do drugiego.

Co do efektów, to rzeczywiście, po niecałych 10 godzinach woda może nie kryształ, ale zdecydowana poprawa przejrzystości i barwy.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam powiedzcie mi czy ktoś regenerował Purigen i jakim środkiem dzięki za podpowiedz


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.