Skocz do zawartości
bibik

purigen

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam inne pytanie, w instrukcji Chemi Pure jest napisane aby najlepiej polozycz cieńką warstwę waty pod woreczkiem z tym substratem a jak ja tak zrobie to góra po dwóch dniach kompletnie mi się zapcha przepływ wody w kaskadzie . . .

Czy może to uzywac nie stosując tych środków?


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Engell1 :

A ja mam inne pytanie, w instrukcji Chemi Pure jest napisane aby najlepiej polozycz cieńką warstwę waty pod woreczkiem z tym substratem a jak ja tak zrobie to góra po dwóch dniach kompletnie mi się zapcha przepływ wody w kaskadzie . . .

Czy może to uzywac nie stosując tych środków?

watę w akwarium wskazane jest wymieniać codziennie, czy przepływ w kaskadzie zapycha się pomimo wymiany waty? czy też drugiego dnia po włozeniu?


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Nika, jezeli wymienie względnie wymyje watę to przepływ jest OK ale co drugi dzień najpoźniej trzeba by to robić . . a co będzie jak wyjadę.

Wczoraj w końcu włożyłem ten środek cud do akwa, pod spód włożyłem wate i zobacze jak długo to wytrzyma.

pozdrawiam


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mierzyl ktos parametry wody po zastosowaniu purigenu lub chemi pure elite.Zastanawiam sie jak no3 bedzie-0,czy to bedzie dobre dla korali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no3 nigdy nie bedzie zero -chyba ze w wodzie z laboratorium, poza tym purigen pochłania nh3 a nie no3- tak ze zatrzymuje on cykl azotowy na samym poczataku ,ale istniejące no3 trzeba jakoś usunąć -np zeostart,alkohol lub nitrareductor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki,interesuje mnie jeszcze jekie parametry ma woda po uzyciu tego cuda i czy ten stan sie utrzymuje na stalym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam purigen i Chemi Pure wcześniej jak robiłem testy to test cośtam zawsze pokazał tzn.trzeba sie było dobrze przyjżeć żeby to zobaczyć że woda sie delikatnie zabarwia a wczoraj jak robiłem test po 2 tygodniach od wsadzenia tych przeparatów woda wogóle nie zmieniła odcienia i pozatym woda w akwa suuuuuppppeeerrrr klarowna


New project 75×60×60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno akwa z dodatkiem filtracji Seachem Purigen :)

http://reefkeeping.com/joomla/index.php/current-issue/article/25-tank-of-the-month


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni stosuje Chemi Pure elite i juz moge powiedziec ze woda jest klarowna jak by jej nie było :clowning Czekam teraz jaki bedzie mialo to cudo wplyw na korale.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanko - jest - purigen, chemi pure i chemi pure elite - które preparaty wykluczają stosowanie węgla, a które absorbera Po4?


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytalem to wszystkie zastepuja węgiel a dodatkowo elite absorber po4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

węgiel zastępuje chemi pure i chemi pure elite.

Dodatkowo chemi pure elite ma bsorber fosforanów.

Purigen zapobiega powstawaniu NO2 i NH4 a co zatym idzie nie powstaje NO3 nie służy on do zbijania NO3 to robimy podmianami tylko zapobiega powstawaniu


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Ja zaczalem z "chemi pure elite",czyli to cudo co usuwa wlasciwie wszystko (amoniak,nitrat,fosfaty,silikaty,miedz,metale ciezkie,gazy,dwutlenek wegla,smrod,kolor i phenol i przy nim nie trzeba juz nic wiecej stosowac ani wegla ani adsorbera PO4.Po dwoch tygodniach nie zauwazylem zadnych zmian ani w kolorze wody ani roznicy w testach ale ja mam ten magic box rownolegle z vodka method...na razie za wczesnie by cos powiedziec...Taka mala uwaga dla kupujacych..."chemi pure elite" sprzedawany jest jako "pol unit" i "1 unit"...polowka jest do zbiornikow ponizej 20stu galonow a "1 unit" powyzej...ja zamowilem "polowke" nie doczytujac do konca instrukcji,wiec teraz czekam na druga polowke...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gregorowicz :

Purigen zapobiega powstawaniu NO2 i NH4 a co zatym idzie nie powstaje NO3 nie służy on do zbijania NO3 to robimy podmianami tylko zapobiega powstawaniu

To czym się różni, jeżeli chodzi o efekty, które daje, od zeolitów (np kamyków zeovitowych)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlugo plukaliscie ten Chemi Pure elite, leci caly czas ciemna breja :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak po testowaniu ?? minęło 2 miesiące jakieś spostrzeżenia ??


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używam równolegle purigenu i elitki od 4 miesięcy.

zaznaczam że prucz tego i odpieniacza nie posiadam innych absorberów.

HANNA PO4 - 0,02

HANNA NO2 - 0,00

NO3 narazie mierzone salifertem - niewykrywalne, seachemem - poniżej 0,1

ort do poprawy

pkt. 8 Regulaminu


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy musze chemi pure elite miec w jakims filtrze czy mogę powiesić obok wypływu z odpieniacza bo nie mam sumpa ani panela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie czy, którys z tych preparatów nadaje się do użycia jako prefilter przed lub po membranie RO?


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo widzę sens uzywac tego typu preparat przy wodzie RO...


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.