Skocz do zawartości
bohen

Małe jest piękne (27L)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czas najwyższy w pełni zaprezętować mój zbiorniczek 27L który funkcjonuje prawie 3 miesiące.

Oświetlenie 18W PC 10000 z boju (biało niebieski), 11W PC biały 10000K Narva

i w planach na przyszły tydzień 11W PC niebieski 10000K Narva

Filtracja Kaskada Hardor BRAVO 300 z wkładami z węgla, antiphos fe AM ceramiki sery i żywej skały z indonezji, Kaskada Hardor Bravo 200 z odpieniaczem na kostke lipową schowaną w nim grzałką i dolewką

Dolewka grawitacyjna na bazie kroplówki, mieszanka wody RO jeden zbiornik i solanki 2 zbiornik

no to pora na foteczki:) :

Dużo sprzetu mało talętu:)

4140-hpim1338_resize.jpg4140-hpim1339_resize.jpg

Elegancik:)

4140-hpim1334_resize.jpg4140-hpim1199_resize.jpg

Krewecie:

4140-hpim1329_resize.jpg4140-hpim1353_resize.jpg4140-hpim1357_resize.jpg

Koraliki:

4140-hpim1366_resize.jpg4140-hpim1382_resize.jpg4140-hpim1348_resize.jpg4140-hpim1343_resize.jpg

Całość:

4140-hpim1378_resize.jpg

No i widok noca

4140-hpim1298_resize.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, no... :D Sprzętu to naprawdę wielka ilość:D Podeślij info o dolewce


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, start naprawde obiecujący, oby tak dalej. Tylko z tym liliowcem trochę zaszalałeś...


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego Wojtesu niby zaszalałem, aż taki trudny w hodowli czy musi mieć duży baniak? dolewki adam już chyba łatwiejszej nie da się zrobić, zakupiłem 2 zbiorniczki w carfurze, koszt 30 zł, tu akurat odegrał rolę walor estetyczny:) i dwa zestawy do kroplówkinic prostszego, ustawiam ile kropelek ma lecieć żeby na oko trzymał się non stop ten sam poziom wody, do RO dawkuje magnez wapń jod i stront, a słoną dolewam żeby zasolenie było stałe bo codziennie wywalam pół kubka piany czasem z odrobiną wody ale zauważyłem że od kiedy miałem odpieniacz i wylewałem syf z niego i jako odparowaną dolewałem RO to mi zasolenie spadało z 1024 do 1021.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to plankton mu nie wystarczy, czym trzeba go karmić bo się nigdzie nie doszukałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liliowce to bardzo trudne zwierzęta w wykarmieniu, potrzebują pokarmu non stpo i z własnego doświadczenia uważam że trzeba je karmic tak jak nie foto a może i intensywniej. Ja próbowałem dwa razy utrzymać liliowca i niestety bez powodzenia. jak zauważysz że traci swoje ramiona co bedzie sie działo powoli i pojedynczo to znaczy ze już długo nie pożyje, chodz ze zdjęcia Twój wyglada na głodującego... Mimo wszystko życzę powodzenia może tobie się uda...


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja plankton daje teraz co dwa dni w malych ilościach bo muszę dokarmiać twardziela i ukwiał, więc liliowcowi też się troche skapnie, ale ramiona już gubi od samego początku tak pojedyńczo, czyli sporadycznie już tak od miesiąca więc penie długo nie pożyje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odciąć dno butelki plastikowej, w zakrętce zrób otwór na końcówkę strzykawki. Butelkę musiałbyś czymś równomiernie obciążyć, bądź na sztywno unieruchomić wciśniętą dołem w piach i wstrzykiwać pokarm przez otwór nakrętki. W ten sposób możliwie ograniczając karmienie dostarczysz go maksymalnie dużo zwierzakowi.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czas najwyższy zrobić małą aktualizację bo obsada się troszkę zmieniła, heliofungia i liliowiec zostały sprzedane a w ich miejsce zakupiłem Euphyllie ancore i dwie Tridacna Crocea i prezentują się prześlicznie:) Narazie prowadzę walkę z no3 jakoś nie mogę zbić, z tego wszystkiego zaczynam się zastanawiać nad zeovitem

4140-hpim1406_resize.jpg4140-hpim1404_resize.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bohen prosze nie odbierz mnie zle. Na miejsce jednych wymagajacych zwierzakow wprowadziles nastepne.Przydacznie tez sa bardzo wymagajace pod wzgledem karmienia i przede wszystkim oswietlenia. Wspomniales rowniez o poziomie NO3. Skuteczna i poprawna kontrola metody zeovitu w 27 litrach to bylo by mistrzostwo swiata.Zdecydowanie odradzam. Nastepne podobne zakupy mocno bralbym pod rozwage.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj na krabika (blue) bo może "pokochać" i zjeść Tridacenkę.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Norbercie zaszalałeś z tymi tridacnami:D

P.S. Jak coś to jedną chętnie odkupię:)


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma szans żebym je odsprzedał, wiem że je trzeba obficie karmić, co 2 dni dostają papu, teraz mam w planach zrobić sumpa około 40 litrów do tego akwa i tam dam spory odpieniacz, i jak to nie pomoże to dopiero będe myślał o zeovicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz zrobić sump większy od gł.? Nie zrozum mnie źle ale moim zdaniem to totalny bezsens... Na jakim poziomie masz NO3? Nad ZEO do takiego akwa nawet się nie zastanawiaj. Możesz wlać trochę glonów spagetti(czy jak tam to się pisze;P) do kaskady i zamontować do tego jakieś światełko. Jest wiele sposobów.


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podziwiam Cie, jedne wymagajace zwierzaki zamieniles na inne i to jeszcze dwa, poczytaj troche przed zakupem czegokolwiek.

sam odpieniacz Ci No3 nie obnizy. o Zeo zapomnij bo tylko zaszkodzisz niz pomozesz.

supm wiekszy od awka ? hehe widze ze masz wyobraznie.

lepiej zastanow sie co Cie taniej wyjdzie akwa 80-100 litrow z sumpem, czy zeo + 40 litrow sump + przelew + inne graty ktore beda potrzebne by to wszystko zaczelo dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O! Natan bardzo zgrabnie to opisał:) Nie kombinuj przy takiej "kałuży" bo przekombinujesz, a w morskim o to łatwo. Jeśli tak Cię to wciągnęło to oszczędzaj na większy baniak, naprawdę warto:)


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj miałem no3 na poziomie 15 wg testu saliferta. dzisiaj zrobiłem podmiankę więc teoretycznie powinno spaść. a na większy zbiornik nie mam już miejsca w pokoju, stoją dwa akwa słodkowodne 60l i 240l w żadnym z nich nie mam możliwości założenia sumpa więc na nich z morskim wole wogóle nie startować, a szkoda byłoby mi niszczyć moich akwa roślinnych. chce te zwierzaki bo mi się strasznie podobają i chce im jednocześnie zapewnić najlepsze warunki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem jedno-w akwarium morskim(27l) nie utrzymasz książkowych warunków, nigdy nie będzie powalająco piękne, zapomnij o tym. U mnie na początku też było cacy ale potem pojawiły się glony(cyjano) i do teraz się trzymają. Moje akwa ma prawie 3 miesiące, więc jest "w miarę" dojrzałe. Powiedz jeszcze jaką masz obsadę? To również może być przyczyna.

Musisz sobie zadać pytanie co "lepsze" morskie czy słodkie i zdecydować, wybór należy do Ciebie:)


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 to nie tak duzo, ale przy tym karmieniu bardzo szybko wzrosnie.

poczytaj o tym jak, to co w nim masz reaguje na duze podmiany wody, duze czyli ok 40 % bo chyba to jest jedyna metoda zbicia no3 w tak malym zbiorniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie robie tak dużych podmian wody, staram się co 4 dni zmienić około 3 litrów ewentualnie co tydzień 5, to jest niecałe 30%. obsady którą muszę dokarmiać mam sporo bo wrotkami i planktonem muszę karmić 2 małże, ukwiała i euphylie, a żywą artemią lub mrożonymi lasonogami karmię 2 ocelarisy i 4 krewetki oprócz tego jest turbo i elegant. Wiem że jest tego sporo za dużo ale nie mogłem się powstrzymać, proszę nie bijcie mnie:whip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.