Skocz do zawartości
SkoczekPL

Informatycy - pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Córka mojej koleżanki ( klasa 2) dostała do domu zadanie z Informatyki........ w/g mnie nauczyciel ma zryty beret do kwadratu..... no ale:

Zdanie trzeba uzupełnić:

Plik można porównać do.................a jego nazwa odpowiada................ .

Może ktoś wpadnie na trop nauczyciela ? :D


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SkoczekPL :

Córka mojej koleżanki ( klasa 2) dostała do domu zadanie z Informatyki........ w/g mnie nauczyciel ma zryty beret do kwadratu..... no ale:

Zdanie trzeba uzupełnić:

Plik można porównać do.................a jego nazwa odpowiada................ .

Może ktoś wpadnie na trop nauczyciela ? :D

np.

Plik można porównać do książki, a jego nazwa odpowiada tytułowi.

BTW. Ten nauczyciel nie jest taki głupi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

książki, tylułowi?


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kosek :

BTW. Ten nauczyciel nie jest taki głupi...

Wiesz, myślę że jak na klasę 2 to przegina, bo dziecko w klasie drugiej to raczej nie wpadnie na to samo tylko poprosi rodzica.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SkoczekPL :
kosek :

BTW. Ten nauczyciel nie jest taki głupi...

Wiesz, myślę że jak na klasę 2 to przegina, bo dziecko w klasie drugiej to raczej nie wpadnie na to samo tylko poprosi rodzica.

... a rodzic poprosi kolegów z forum...

Żarcik taki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Cię dziwi? Można powiedzieć że plik to zbiór pewnych danych, opatrzony nazwą - czyż nie jest tak samo z książką? Książka ma treść = dane, no i ma nazwę :D

Dalej będzie pewnie coś o folderach plików które są niczym innym jak półką pełną książek.

Facet dobrze kombinuje jak komuś przybliżyć temat....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kosek :

... a rodzic poprosi kolegów z forum...

Żarcik taki...

Mój junior ma 3,5 roczku a drugie ma 4 mc ( jeszcze w brzuchu ) :D


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
loccutus :

Co Cię dziwi? Można powiedzieć że plik to zbiór pewnych danych, opatrzony nazwą - czyż nie jest tak samo z książką? Książka ma treść = dane, no i ma nazwę :D

Dalej będzie pewnie coś o folderach plików które są niczym innym jak półką pełną książek.

Facet dobrze kombinuje jak komuś przybliżyć temat....

Nie no w/g mnie też dobrze kmini, ale nie wiem czy to na 2 klase jest OK.

Dobra. Bo się okazuje że jest zdanie nr. 2

Ten sam nauczyciel:

Pliki i katalogi zapisane w pamięci komputera mają postać.............

No tu obstawiam że chodziło o: dwójkową vel binarną vel zero-jedynkową :D, ale czy oby na pewno ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale weź no po prostu do ręki książkę dzieciaka lub zeszyt do informatyki. Mnie to zalatuje typowym testem na "podsumowanie rozdziału". więc w treści powinny być oczekiwane odpowiedzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
loccutus :

Sorki ale weź no po prostu do ręki książkę dzieciaka lub zeszyt do informatyki. Mnie to zalatuje typowym testem na "podsumowanie rozdziału". więc w treści powinny być oczekiwane odpowiedzi :)

Tak jak napisałem na początku:

SkoczekPL :

Córka mojej koleżanki ( klasa 2) dostała do domu zadanie z Informatyki.(..)

Także sorki - gdybym miał to bym sprawdził, a do niej nie pojadę bo jej mąż zazdrosny :)

Pozdrawiam


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to ma zryty beret ten nauczyciel:clowning

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zho :

Najlepiej na nauczycielu pojechać.

Nie no, spokojnie Panowie i Panie. Temat jest w offtopach, po drugie dla mnie to jest jako żart. Więc i Wy też tak do tego podchodźcie. Bez personalnych i zawodowych wycieczek.

Znam duże grono pedagogiczne i bardzo je szanuję.

Żeby było jasne, nie jestem jakimś noobem w tematach informatycznych. Pracuje jako szef działu IT, no i na studiach jak i w życiu zawodowych - teorii różnych poznałem 0100101010101001010101 :).

Chodzi mi tylko o to, że nauczyciel chyba zbyt ambicjonalnie podchodzi do tematu , bo o ile pytanie pierwsze było zakręcone dla drugoklasisty no to drugie to już kosmos dla niego.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nauczyciel to pewnie typowy myśliciel, który się minął z powołaniem:) Ja jestem zdania, że logicznego myślenia w danej dziedzinie powinno się uczyć wybitnych i tych, którzy chcą a z informatyki dla mas wystarczy schemat:).

Tak jak ktoś wyżej napisał- jeśli taką pracę zadał, to materiał był omówiony w szkole, powinny być jakieś notatki w zeszycie, albo tekst w podręczniku, trzeba przejrzeć podręcznik- musi być jakiś ślad, może mała nie zapisała bo gadała z koleżanką:). Edukacja to ciężki kawał chleba dla jednej jak i drugiej strony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety prosta odpowiedź jest niemożliwa, zależy bowiem od kontekstu kulturowego.

Interpretacja konfucjańska:

Plik można porównać do krętej drogi życia jego nazwa odpowiada stronie zapisanej w księdze boskich snów Cesarza

Interpretacja Zen:

Plik jest jak nazwa, która odpowiada?

Interpretacja chrześcijańska:

Plik można porównać do ścieżki, albowiem, zaprawdę ścieżką tą kroczy nazwa, która jego jest.

Interpretacja hipisowska:

Plik and love.

Interpretacja gangsta:

Jo niga... Nazwa pliku, madafaka!

:)


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.