Skocz do zawartości
Marqo

..

Rekomendowane odpowiedzi

.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na reefcentral czy zeovicie, w Stanach co 2-3 zbiornik stoi na stelażu z drewna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już było:)

Ktoś zresztą zapodał bardzo ciekawy link:

http://reefcentral.com/forums/showthread.php?threadid=1169964&perpage=25&pagenumber=1

Nawet jeśli nie znasz języka , warto obrazki pooglądać:)


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam stelaz drewniany i nie narzekam,jak jest dobrze zrobiony nie ma prawa sie nic stac,pozatym latwiej co kolwiek zamontowac


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zbiornik też stoi na szawce drewninej z okleinowanego dębu,poprzedni 1000L stał na szafce z mdfu i wszystko było ok.

pozd


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytrzymać wytrzyma, ale tak mi się skojarzyło, że STELAŻ to raczej STALOWY a drewniany to albo szkielet albo rama :)

Poleciłbym tak jak zrobił kolega bigwalker we wcześniejszym rozwiązaniu, płyta MDF lub OSB oklejona, wytrzymałe toto i nie będzie pracować przy wahaniach wilgotności czy temperatury.

Albo ekxklusiv drewienko okleinowane, oczywiście wielowarstwowe klejone, ale cenka cienka penka :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pod swoje projektowane , 120x60x50 też robię samodzielnie szkielet drewniany , beleczki 5x4cm, powinno bez problemu wytrzymać.

W sumie chodzi o to , coby cała konstrukcja sztywna była , a te kantówki powinny to zapewnić:)


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie jak to wychodzi cenowo. Czy taniej z drewna? Czy poprostu tylko prosciej dla samego wykonawcy?

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie tez jestem ciekawy czy taniej. czekam jakby ktos z Was kupował i sam robił na cene drewan i gdzie kupował, czy w markecie czy u stolarza...


zlikwidowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja listwy sam sobie wystrugałem , więc ceny nie znam.

Jeśli chodzi o łączniki , konfirmaty , klej , to jakieś 30-40pln.


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

moje akwa 200L przez 2 lata stało na konstrukcji z kantówki 45mmm/60mm usztywnione deską sosnową i było wszystko OK.

Teraz postawiłem 360L na podobnej konstrukcji tylko główne nogi dałem 80mm/60mm. Sama konstrukcja to koszt 150-200 zł + praca :)


Powrót do Solniczki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak porownywalnie ile moze kosztowac stelaz, konstrukcja metalowa pod podobny zbiornik - to jest tak okolo 350 litrow.


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stelaż 120x110x40 taki pod co najmniej 500kg lakierowany proszkowo.

Cena 400 PLN (materiał+robocizna)

www.parkan.com.pl

ostatnio się z nimi kontaktowałem bo sam jestem zainteresowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym tygodniu odebrałem stelaż od spawacza. 100x50x90. Materiał 70zł, spawanie 150zł. W moim przypadku jak bym chciał mieć stelaż z kwasówki to koszt materiału byłby ze 6 razy droższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.