Skocz do zawartości
bigwalker

Skała ceramiczna

Rekomendowane odpowiedzi

Widzialem akwa z ceramika balona i miala owszem 4 pompy marea ale to jest dosyc duze akwarium wiec nie wiem czy jest przesadzona cyrkulacja czy poprostu odpowiednia. A poza tym ceramika tez po pewnym czasie zostaje zasiedlona przez bakterie i robactwo przetwazajace zanieczyszczenia.

Nie chce bronic ceramiki ale widzialem 1,5 roczne akwa i robilo duze wrazenie.

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sledzę ten wątek od początku i widząc tak gwałtowny atak na Balona przyznam że jestem troche zniesmaczony.

Moje wnioski na dzień dzisiejszy

Fakt 1. nie został pokazany jeszcze żaden zbiornik działający dłużej na ceramice

Fakt 2. brak konkretnych dowodów że ceramika działa niekorzystnie na korale i inne życie w akwarium

Dyskusja oparta jest na emocjach i podejrzeniach :)

Dlaczego atakujący nie zrobią badań i nie wykażą że należy im się zwrot/odszkodowanie?????? Wtedy byłyby twarde dowody np na uwalnianie do wody związków szkodliwych itp.

Balon jeśli jestes zainteresowany to ja chętnie zostanę "dowodem" i królikiem doświadczalnym i jeśli dasz atrakcyjną cenę na zabudowę komina po lewej stronie o podstawie 20x22 i wysokości=45 oraz "skałki" do mojego nowego zbiornika o wymiarach 150x50x50 to chętnie przeprowadzę tam SPS i Quadricolory. Jest juz tak głośno o Twojej ceramice że chyba warto sprawdzić co w tym jest :)

BTW. Nie mam żadnego interesu aby pomagać żadnej ze stron, proponuję aby zainteresowani zamiast przejmować zadania odpieniaczy postarali się o TWARDE dowody np wskazujące na szkodliwość ceramiki, wtedy np ja będę wiedział że niewarto w to inwestować.

Na dzień dzisiejszy mam ostrzeżeń 0 a jestem na forum od 2007 roku, jeśli więc dostanę minusa za ten post ..... to szkoda czasu na zarówno to forum jak i pieniaczy.

Panowie przejdzcie do dyskusji merytorycznych opartych na faktach ew. polecam się jesli nie będziecie wiedziali jak taką dyskusję i odzyskanie straconych pieniędzy zaadresować zgodnie z naszym prawem:) Mam rewelacyjną papugę:);)

Regards.

JPJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DarWin zauważ że jesteś kolejną osobą z kategorii tych co widzieli Yeti.... Nie to żebym Ci nie wierzył, ale zauważ sam że są tylko te baniaki kto gdzieś kiedyś widział...


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jjablonski, sprzedawca sprzedając jakikolwiek produkt (prawnicy sprecyzują do dokładniej) powinni być po odpowiednich badaniach rozłożonych w czasie i nie po stronie kupującego jest udawadnianie tylko po stronie kupujacego sporządzenie stosownych badań. Nie wystarczy powiedzieć parafrazując znany kabaret "będzie Pan zadowooolony"...

Jak kupujesz samochód to sam go testujesz na własny koszt czy kupujesz przetestowany model?

ps. to nie jest atak na Balona, to jest próba naprawde rzeczowej dyskusji

ps.2. jutro wyciągam ceramikę z baniaka, jak chcesz zapraszam zobaczysz jak wyglada, jak Ci się spodoba to Ci w naprawde dobrej cenie odstąpie jak masz na tyle odwagi :)


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jjablonski :

Moje wnioski na dzień dzisiejszy

Fakt 1. nie został pokazany jeszcze żaden zbiornik działający dłużej na ceramice

Fakt 2. brak konkretnych dowodów że ceramika działa niekorzystnie na korale i inne życie w akwarium

Dyskusja oparta jest na emocjach i podejrzeniach :)

JPJ

Dodając coś do Twoich wniosków.

1. Zauważ że nikt nie napisał że oskarża Balona.

2. Nikt nie napisał że chce zwrotu pieniędzy czy też odszkodowania.

3. Królikiem to np. jestem ja i przekazałem Wam sytuację w baniaku.

I jak napisałeś, są to podejrzenia poparte prawdopodobieństwem i zbieżnością sytuacji.

Podpowiadamy tylko producentowi, że powinien zrobić badania / testy produktu nie na wodzie RO i to po kilku godzinach, ale jak napisała NIKA - po kilkunastu tygodniach i to trzymania ceramiki w solance.

Natomiast co do "odpieniaczy" zauważ że pianę biją i podkręcają atmosferę osoby postronne a nie Ci którzy opisali przypadki związane z ceramiką.

Zdrówka i zimnego piwka dla wszystkich życzę :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jacekkuda chcesz zwotu kasy za straty i ceramikę ?

Tak jak napisałem chętnie Ci pomogę tylko papuga będzie potrzebowała konkretów.

W jaki sposób ceramika szkodzi np co uwalnia do wody, inaczej bedzie trudno to udowodnić.

Myślę że koszt badań i eksperyzy również da się odzyskać łącznie z kosztami papugi i pocesu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jjablosnki nie wykluczam takich rozwiązań, bo czuje się najzwyklej na świecie oszukany. Ale ja nie pisałem nigdzie że chce zwrotu kasy, więc skąd wiesz że niby chce?


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacekkudla :

DarWin zauważ że jesteś kolejną osobą z kategorii tych co widzieli Yeti.... Nie to żebym Ci nie wierzył, ale zauważ sam że są tylko te baniaki kto gdzieś kiedyś widział...

Troszke smieszne to co napisales. Ja nie musze nikomu udowadniac ze takie baniaki istnieja. Jesli nie wierzysz mi ze widzialem to trudno masz do tego prawo. Ja wiem ze sa, widzialem 2 tygodnie temu. Pokazalbym tu fotki ale nie mam w zwyczaju fotografowac czyjegos baniaka bez jego zgody, a dwa tygodnie temu nawet nie myslalem ze takowe fotografie beda "dowodem w sprawie" - tak to chyba mozna nazwac bo kazdy tych zdjec chce.

Sledze ten watek praktycznie od poczatku i wydaje mi sie ze przez ostatnie 2 strony yglada to tak:

A:Ceramika jest zla

B:Widzielismy zbiorniki

A:Pokazcie zdjecia

A:Ceramika jest zla

B:Widzielismy zbiorniki

A:Pokazcie zdjecia

A:Ceramika jest zla

B:Widzielismy zbiorniki

A:Pokazcie zdjecia

A do konca moze byc tak caly czas.

Tak naprawde to nikt nie dowiodl ze ceramika jest zla a takze nikt nie pokazal baniakow.

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macieju, to ja opisze Ci swoją sytuację może troszkę lepiej zrozumiesz próbę docieknięcia do sedna.

1. Mam ceramikę od poczatku lipca, dałem za nią naprawdę dużo pieniędzy otrzymując zapewnienie że nie ma możliwości by coś do wody się dostawało.

2. po 3 miesiącach padło kilka korali (nie wykluczam że z mojej winy)

3. Na około wszyscy którzy mają/mieli ceramikę od Balona kończą z baniakami na ceramice i przechodzą na LR

4. Próbuuję dopytać głównego "stwórcę" ceramiki by mi udowodnił że nie muszę teraz w popłochu wyrzucać ceramiki, że to tylko błędy/zbiegi okoliczności "tamtych"

5. Siedze próbuje grzecznie wyjaśnić i dociec gdzie jest prawda obawiajac się o to co jest w baniaczku...

6. Póki co kilku osobom co wywaliło baniak potrafili to chociaż w części udokumentować, reszta jest tylko na słowo, a Ty mi piszesz że jest to śmieszne... Może dla Ciebie, mnie to już jakiś czas temu przestało śmieszyć...

Napisz mi proszę tak szczerze co Ty byś na moim miejscu zrobił... Czekał byś dalej na kataklizm w baniaczku czy jednak próbował dociec co z tym tak naprawdę jest nie tak...

Tylko bardzo proszę nie pisz mi że Ci znowu nie wierze, miły sympatyczny jesteś, ale chyba sam przyznasz że to nie wystarczy bym spokojnie spał mając ceramikę w baniaku....


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej pisałem ale napisze jeszcze raz - ceramika nie może mieć dużych porów- tu jest problem!


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacekkudla :

6. Póki co kilku osobom co wywaliło baniak potrafili to chociaż w części udokumentować, reszta jest tylko na słowo, a Ty mi piszesz że jest to śmieszne... Może dla Ciebie, mnie to już jakiś czas temu przestało śmieszyć...

Napisz mi proszę tak szczerze co Ty byś na moim miejscu zrobił... Czekał byś dalej na kataklizm w baniaczku czy jednak próbował dociec co z tym tak naprawdę jest nie tak...

Chyba cos zle zrozumiales. Smieszne dla mnie w twoim poscie bylo to: DarWin zauważ że jesteś kolejną osobą z kategorii tych co widzieli Yeti.... Nie to żebym Ci nie wierzył, ale zauważ sam że są tylko te baniaki kto gdzieś kiedyś widział....

I powtarzam jeszcze raz WIDZIALEM 2 tygodnie temu 1,5 roczne akwa na balonowej ceramice.

A co do twojego pytania co bym zrobil to niestety nie potrafie Ci odpowiedziec.

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej pisałem ja mam baniak - jeszcze bardzo młody - który został od początku odpalony na samej ceramice. Potem trafiła do sumpa żywa skała i jak do tej pory poza jedną acrą, która padłą przy wczesnym dojrzewaniu baniaka, nic nie wykazuje żadnych objawów złego samopoczucia. Korale przeniesione z baniaka który funkcjonował na samej żywej skale wręcz wreszcie zaczęły odżywać. Codziennie się pięknie rozkładają.

Zapraszam do mnie na oględziny baniaka, który wystartował na ceramice w tegoroczne wakacje.

Zobaczymy za jakieś pół roku czy zakup ceramiki to był dobry, czy zły pomysł. Na dzień dzisiejszy nie mogę narzekać i nie będę tego robił.

Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I powtarzam jeszcze raz WIDZIALEM 2 tygodnie temu 1,5 roczne akwa na balonowej ceramice.

Czy mogę prosić o informacje o kim mówisz? Czy mogę prosić o kontakt(tel/adres email) do tej osoby? Może być na priwa - ale nie sądze zeby adres email był jakąś specjalną tajemnicą.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, postaram się szybciutko odpisać,bo jak pisałem czasu mi troche brakuje...

Co do pokazania baniaków na ceramice,no to przykro mi bardzo ,ale chyba spalił bym się ze wstydu,prosząc ludzi żeby wstawiali swoje zbiorniki na nanoreef,nie jestem takim człowiekiem i honor mi na to nie pozwala,pomijając już fakt że część z tych których znam ,niezagląda już na forum,,poza tym niekażdy ma ochote pokazywać swój zbiornik publicznie i ja to bardzo szanuje.Jak ktoś wstawi to wstawi, jak nie wstawi to nie wstawi...Jak widać we wcześniejszych postach,kilka osób pokazało gdzie takie zbiorniki możecie sobie zobaczyć...

Wracając do badań to widze że z posta na post ,skróciły już się do kilku godzin:) prosze spojrzeć jeszcze raz od 02.12 do 16.12 nie kilka godzin tylko 14dni:goofy.Czas jest aż za długi ,ponieważ jak pisałem wcześniej jak ceramika nie puści nic w ciągu parunastu godzin (no powiedzmy dla św. spokoju kilku dni)to póżniej już nie ma takiej opcji...

Dlaczego w wodzie RO ? ,ano dlatego że dowiedziałem się od chemików ,że najlepiej właśnie w takiej ,bo jest agresywna i wyciągnie wszystko!...

Troche śmieszą mnie te opinie o toksyczności ceramiki;),jak każdy może sobie przeczytać,ceramika od 19 wieku jest używana jako filtrator i do tej pory nie ma sobie równych(pomijająć jakies chem. specyfiki..),szczególnie jeśli chodzi o wode.Zamiast jak niektórzy twierdzą puszczać toksyny,to wręcz przeciwnie ,oczyszcza z nich wode(jak Wam sie niechce szukać to jak będę miał chwile ,znajde pare naukowych opracowań na ten temat..)

@Robi wracam w czwartek-piatek jakoś, to postaram się u jakiegoś kamieniarza zgrabnie przeciąć skałke ,będziesz mógł sobie zobaczyć jej porowatość.

@jjablonski jasne ,moge zrobić,napisz na priv szczególy,licze że będziesz bezstronny :)

Jak wszyscy wiecie nigdy,nigdzie się nie reklamowałem,opinia ceramiki idzie pocztą pantoflową,a to wg. mnie jest najlepsza wizytówką.Ludzie którzy mają ceramike,zamawiaja ja do swoich kolejnych baniaków ,cos w tym chyba jest:)

Niestety ale Panowie którym zależało żeby mnie oczernić ,napisze Wam tylko tyle że pomimo tego wątku (który został juz nawet przyklejony na forum:) )to Wam się nie do końca udało i nadal robie ceramike dla ludzi ,którzy są z niej zadoweleni a ten wątek śledzą od początku:goofy

Proponuje troche mniej emocji,może jakaś meliska, albo zimny browarek:)

Jak pominełem czyjeś pytania to prosze pisać,wracam w czwartek to postaram sie odpisać..

I jeszcze chciałbym w tym miejscu podziękować wszystkim od których dostaje miłe słowa na priv.Dziękuje

Zycze wszystkim miłego weekendu:waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

balon - nie tnij tej skały , wiem że ma wielkie otwory i to bardzo głębokie czyli jeśli skała nic nie uwalnia do RO a tak chyba jest to mamy nie świadome błędy akwarystów którzy nie zadbali o "mega" silne "owiewanie" wodą ceramiki któtko mówiąc bardzo silną cyrkulacje.Pisze to chyba trzeci raz i jakoś nikt tego nie widzi ? Ceramika to nie LR i procesy chemiczne rozkładu detrytusu przebiegają inaczej.Tylko nie piszcie że no2,no3,amoniak czy po4 były w normie ,są jeszcze inne związki chemiczne które towarzyszą rozkładowi detrytusu a nikt ich nie mierzy a akwa. A może tak ci co stracili korale jak mówią przez tą ceramike niech powiedzą coś o cyrkulacji !?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tomek-nemo :

Witam wszystkich nanowiczów,

rzadko udzielam się na nano,jednak po przeczytaniu tego wątku nie mogę się nie wypowiedzieć.Ceramikę Balona mam w akwa ok.1,5 roku w ilości 50/50 z LR.Co zaobserwowałem to olbrzymie ilości pochłanianego Ca w okresie porastania ceramiki algami-około 3m-cy - i to tyle.Podobnie jak KondradB użyłem ceramiki w jasnym siwym odcieniu-ale kolor ceramiki niema tu chyba żadbnego znaczenia-skład pewnie ten sam.Nie bronię Balona,nie piszę tego ponieważ handluję Balonową ceramiką - Jest to moja obiektywna ocena po 1,5 roku użytkowania.

Akwa 450L,korale głównie SPS.Balling.zeostart2, amino i organic FaunaMarin

ps. Józef,zapraszam do odwiedzenia akwa codziennie 9-18

Przemku widzialem ten zbiornik ostatnio i jeszcze 2 miesiace wczesniej.

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie teraz pomyslalem - tylko mnie nie zjedzcie.

Ile osob ktore ma problemy z ceramika stosowalo chemiclean?

Mam teorie do obalenia ale to moze pozniej.

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używam. Moim zdaniem to że Balon ma odnośnie przebywania w Ro załatwia sprawę. Ludzie co on ma badać wpływ wszystkich specyfików jakie używacie na jego ceramikę... Kto wie jak działa połączenie kilku substancji na raz. Nikt tego nie zbada. Nawet w farmaceutyce badanie wpływu danego leku w stosowaniu z kilkoma na raz nie jest znane. Kto chciał kupił, kto chciał nie kupił. Rozumiem jacekkudle że masz pretensję, taki zbiornik i tyle kasy też bym sie wkur... Ale popatrz kto Ci doradzał.. Nie wiedzieli jak działała ceramika.. Przecież start miałeś chyba przed wakacjami.. A nagle wszystkim się posrało teraz? Nie znam balona ani żadnego z Nas. Pozostali co są na forum i piszą że wiedzieli i działa. Dlaczego mam im nie wierzyć.. Co tylko modzi mają rację? Nie ma co każdy udowadniać widział to jego sprawa, napisał też jego sprawa.


zlikwidowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W32darWin :

Tak sobie teraz pomyslalem - tylko mnie nie zjedzcie.

Ile osob ktore ma problemy z ceramika stosowalo chemiclean?

Mam teorie do obalenia ale to moze pozniej.

Pozdrawiam

Maciej

No właśnie tak bardzo mało wiemy o tych baniakach które padły,a na Balonie psy wieszamy...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@robi - masz rację z tą silną cyrkulacją. Ja też zaobserwowałem przy podmianie wody, że w miejscach gdzie nieco słabiej mieli się wodą to na ceramice osiada nieco większa ilość detrytusu. Odsysałem go dwa - trzy tygodnie temu przy podmianie. Jutro podczas podmiany też spróbuję go odessać - ale w miejscach gdzie poprzednio go wypatrzyłem teraz nic chyba nie widać.

Wydaje mi się, że detrytus ze skały po prostu się "ześlizgiwał". W przypadku ceramiki chyba nieco bardziej potrafi się na niej osadzać na poziomych powierzchniach.

Ale to jedynie moje obserwacje - żadne naukowe dowody :)

Dodam, że nie dolewam absolutnie żadnej chemii do akwarium.

Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam już siły dalej dyskutować z teoretykami... Ale nadal nikt sie nie zgłosił z tym pięknym baniakiem na ceramice Balonowej.... I nie wierze że wszyscy się wstydzą pokazać, no chyba że faktycznie mają się czego wstydzić....

Skoro takie jest Wasze podejście (części z Was) to zparaszam na targowisko mam ceramike do sprzedania w bardzo dobrej cenie...


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jacekkudla mam nadzieje ze nie masz zbytniego zalu do teoretykow. Ja jestem tak samo teoretykiem ktory jest za tym ze to nie musiala byc wina ceramiki, jak i inni teoretycy sa za tym ze ceramika jest zla. Ja tak samo jak pewnie wielu innych z tego forum chcialbym wierzyc ze masz racje. Ale moze jest jakis inny powod. Moze trzeba sprawe przeanalizowac jeszcze raz. Wiem ze jest kilka osob ktore winia ceramike. Ale sa tez osoby ktore jednak sa za nia. Ja sam zastanawiam sie na zakupem skalek.

Jako iz nie posiadam ceramiki i nie mam z nia doswaidczenia przestane sie udzielac w tym poscie celem nie psucia ludziom nerwow. W sumie zaluje ze nie zrobilem tego wczesniej.

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DarWin, ale właśnie tylko zwolennicy ceramiki są teoretykami, a Ci którzy ją klną są praktykami którzy ją mieli. Zauważ to poproszę, jak chcesz pisać dla popisania to przecież jest tyle innych fajnych miejsc...


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"jak chcesz pisać dla popisania to przecież jest tyle innych fajnych miejsc..."

Szkoda ze tak uwazasz

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - prośba o wyluzowanie!

Kolejne offtopowe dopiski będą nagradzane Ostrzeżeniami. Piszemy rzeczowo i na temat.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.