Skocz do zawartości
bigwalker

Skała ceramiczna

Rekomendowane odpowiedzi

Sakato temat dotyczy ceramiki od Balona.


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że Ci się udało znaleść dobrą ceramikę będę kibicował bo sam mam

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie poruszany jest ogólnie temat ceramiki, więc po to daje fotki. A tym których spotkał kataklizm z jakiegoś powodu serdecznie współczuje. Może mój post zachęci właścicieli Balonowej ceramiki tam gdzie jest wszystko ok do pokazania takowego zbiornika. Bo chyba większość na to tutaj czeka.


400L + sump. Light 460W HQI + T5 + PC, Cyrk. 13k l/h, Jagger 300W, pienidło Turboflotor 3000 Blue na OR 3500 igiełka , obieg OR 3500, sól PREIS + Balling + bakterie, 10 kg LR + Ceramika + 44 kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii "agresywności" wody RO. Chodziło tutaj pewnie o różnice w gradiencie stężeń. Woda RO jako roztwór hipotoniczny będzie dążyć do wyrównania stężeń z ceramiką (umownie roztwór hipertoniczny). Trochę inaczej jak w zjawisku osmozy gdzie rozpuszczalnik (tutaj woda) przenika przez błonę do roztworu hipertonicznego (komórka wtedy pęcznieje). W przypadku ceramiki cięzko mówić o przyjęciu przez nią wody i pęcznieniu. Ale woda RO może przyjmować cząsteczki "wypłukiwane" z ceramiki. Można w ramach doświadczenia zagotować wodę RO z tą ceramiką, w szklanym naczyniu i wtedy sprawdzić parametry.

Osobiście jestem ciekaw jak wyglądał skład wody z głębi porów tytułowej ceramiki. Może istotą problemów z tą ceramiką była jednak niewystarczająca cyrkulacja w głębi struktur ceramicznych przy niedostatku organizmów żywych ją zasiedlających. Piszecie, że jest bardzo porowata w stosunku do innych ceramik. Ilość wody która w niej "stała" była więc większa. Mógł się tam tworzyć np. siarkowodór. Cyrkulacja wystarczająca dla żywej skały okazywała się zbyt mała dla ceramiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł Piotrowski pisze "Może istotą problemów z tą ceramiką była jednak niewystarczająca cyrkulacja w głębi struktur ceramicznych przy niedostatku organizmów żywych ją zasiedlających. Piszecie, że jest bardzo porowata w stosunku do innych ceramik. Ilość wody która w niej "stała" była więc większa. Mógł się tam tworzyć np. siarkowodór. "

Tak to jest główny problem porowatej ceramiki ,pisałem o tym kilka razy ale jakoś ... brak odzewu.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł, Robi.

Jeżeli macie rację to wychodzą niezłe jaja. Bo np: chcąc zapewnić dobrą cyrkulację dla zabudowy kominowej to trzeba by postawić dodatkowe 3 pompy które by dotarły do wszystkich zakamarków w ceramice. :banghead


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ceramika,nie jest bardziej porowata niz żywa skała.Swiadczy o tym jej ciężar,jest dużo cięższa od LR.

Jej "porowatość" to ,jak ktoś wcześniej napisał,porobione jakimś narzędziem dziury.Z taką "porowatością" cyrkulacja radzi sobie doskonale.

Jeśli istnieją jakieś mikropory wewnątrz ceramiki i tam zachodzą jakieś szkodzące zbiornikowi procesy,to i tak nie wyobrażam sobie pomp,które były by w stanie to przewentylować.

pozdr


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko potwierdzić to co pisze bigwalker. Po odebraniu ceramiki pierwsze co rzuciło mi się w oczy to "dziury po długopisie" :) Ale jako żółtodziub uznałem , ze tak być musi. Pod mikroskopem czy choć by lupą nie oglądałem ani ceramiki, ani żywej skały ale "na oko" widać, że skała ma jakieś tam pory, a ceramika to zbity materiał wypalony w piecu podziurkowany "długopisem". Tak to wygląda a jak jest naprawdę , nie wiem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
robi :

.....

Tak to jest główny problem porowatej ceramiki ,pisałem o tym kilka razy ale jakoś ... brak odzewu.

Chłopie ile Ty masz lat ? Około 6 Twoich wypowiedzi to przypominanie , że zauważyłeś dziury w ceramice i rozpacz ,że nikt Cie za to nie chwali , a wiec żebyś nie musiał wydawać klopsu u psychoanalityka , który wyleczy Twoje poczucie niedowartościowania proszę bardzo :

2b9ff1d93a6197aa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam ceramiki riffkeramik. Na zewnatrz jest po prostu porowata, po przelamaniu wyglada identycznie jak zywa skala-ma mnostwo malusienkich porow, ponadto jest lzejsza od LR.

Robia sie na niej brazowe glony pomimo ze na LR nie rosnie nic-zbiornik jest na zeovit i skala jest czysciutka, szara. Jaka jest ceramika balonowa w srodku, i jak z algami w porownaniu z LR? Chodzi oczywiscie o porownanie obydwu 'budulcow' w tym samym zbiorniku.


Pozdrawiam, Piotr

Moj blog: http://www.brightsidereef.blogspot.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Konrad B :
robi :

.....

Chłopie ile Ty masz lat ? Około 6 Twoich wypowiedzi to przypominanie , że zauważyłeś dziury w ceramice i rozpacz ,że nikt Cie za to nie chwali , a wiec żebyś nie musiał wydawać klopsu u psychoanalityka , który wyleczy Twoje poczucie niedowartościowania proszę bardzo :

2b9ff1d93a6197aa.jpg

Bardzo dziękuje za medal :) ku chwale Wiecznej Rafy ! tylko pomyliłeś medale:clowning

A jednak trzeba było 6 razy przypominać żeby temat poruszyć...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lionfish :

ponadto jest lzejsza od LR.

Nasza do najlżejszych nie należy :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze Marka problem polega na ceramice od konkretnego dostawcy. Mam rowniez kilkuletnia ceramike i po poczatkowych dlugich klopotach (cyano, glony) juz jej nie mozna odroznic od skaly. Zarosla i tyle. Widze, ze dyskusja jest juz dlugo prowadzona i raczej bez interwencji sprzedajacego nie doprowadzi do ostatecznego werdyktu.

Jako producent uznalbym blad w masowej produkcji i w miare zapotrzebowania dostarczyl inny kawalek. Tu chyba nie ma co robic zlej opinii sprzedajacemu, bo to jego chleb i bledow nie popelnia tylko ten, ktory nic nie robi. Moze dajmy mu szanse.

Sorry, juz nie bede sie wtracal. Szkoda korali ale to jest hobby zwiazane z wieloma problemami.

Pozdrawiam serdecznie


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stani :

Tu chyba nie ma co robic zlej opinii sprzedajacemu, bo to jego chleb i bledow nie popelnia tylko ten, ktory nic nie robi. Moze dajmy mu szanse.

Mam nadzieję, że kolega Baloon, jak i inni czytający, tak tego nie odbierają bo za pewne nie taki był zamiar marka i innych których omawiany problem dotyczy. To po prostu ma być rzeczowa dyskusja. Jak znajdę chwilkę to może i ja wkleję kilka fotek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani ja nie mówię,że cała produkcja jest do d...,ja uważam ,że coś nie tak jest z tymi kawałkami,które miałem w akwarium.

Balon twierdzi,że setki zbiornikłów super funkcjonują na tej ceramice...moja się rozpadała w zbiorniku.Widocznie jakiś błąd w produkcji

pozdr

Stasiu byłeś i widziałeś jak wyglądało akwarium,teraz to wielkie smentarzysko.


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie porowatości, nie podejmuję się tego opisać, po prostu wklejam zdjęcia a wnioski wyciągnijcie sami. Z góry przepraszam za wielkość plików ale , żeby było coś widać zdjęcia muszą coś ważyć.

66dq1y.jpg

1zb705x.jpg

żywa skała

14n08lk.jpg

ceramika w środku ( ułamał mi się kawałek więc miałem możliwość zobaczyć ją "od środka" - nie żebym specjalnie łamał.

160d5s4.jpg

ceramika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ostatnie fotki to ceramika od Balona czy jakas inna ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem dziś z ciekawości co tam piszą o ceramice w jednej z książek. Jest tam napisane, że czasami ceramika może coś do wody uwalniać. Niestety nie wyszczególniono już co konkretnie.

A żeby było jeszcze ciekawiej to przypomniałem sobie stare obiegi wody w gdyńskim akwarium. Filtry biologiczne miały wkład z ...cegieł. Nie pamiętam tylko czy były to obiegi z wodą słodką czy słoną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie cegieł - znam sklep akwarystyczny który od lat używa cegieł w akwa morskim i rafowym i nic tam sie nie dzieje,zerknijcie na fotki 53,54,55,56,57 oraz 94 i 95

http://www.lerecif.be/galerieeaudemer.php


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niechcący zauważyłem , że pojawił się na forum zbiornik prowadzony na Baloonowej ceramice.

Mam nadzieję , ze autor się nie obrazi, że podlinkuję :)

Czyli jednak się da i to jak ! Nie wiem jak długo tylko jest tam ta ceramika ale właściciel zbiornika opisze co i jak .

Kto wie..., może i ja jeszcze raz spróbuje w nowym zbiorniku ale jeśli już, to dla bezpieczeństwa tylko z 1-2 skałkami :) :)

http://nano-reef.pl/datas/users/2449-dsc05826.jpg

Link do całego tematu : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23930&n=last#bottom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko że co się udało ustalić to jest to baniak w której ceramika jest około 5,5 miesiąca więc wracamy do punktu wyjścia :)

A Balon sobie dalej leci w balona tak żywo uczestnicząc w dyskusji...


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w dodatku 50:50 - co też nie jest bez znaczenia, bo być może skała pracuje również na to co wyprodukuje ceramika(jeśli to faktycznie sprawa procesów gnilnych zachodzących w ceramice po pewnym czasie)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

w pierwszym poście tego tematu napisałem, że jeszcze powalczę z ceramiką Balona - niestety kolejne szczepki mało wymagających koralowców nie poradziły sobie w zbiorniku, glony wciąż nie do zwalczenia. W 99% jestem pewien, że to ceramika lub UFO. Dodam, że pierwsze pół roku to u mnie była ceramika z całą starą żywą skałą. p;óźniej już 50/50 - więc mi się chyba trafiła ta z gorszych...

Wracam do żywej skały i dam znać za pare miesięcy czy to rzeczywiście była przyczyna - a tak na marginesie - bardzo mi się podobają kształty ceramiki i tym razem chce stworzyć podobny efekt z żywą skalą - macie może jakieś zdjęcia lub linki do konstrukcji na rurkach pcv?

pozdr

Kris

ps. chce ktoś odkupić ceramikę? :) tanio oddam :)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.