Skocz do zawartości
bigwalker

Skała ceramiczna

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że ten temat powinien być dawno zamknięty ktoś kto robi krasnale do ogrodów niech zostanie przy swoim fachu


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerzuciłem cały temat, poczytałem jeszcze trochę na temat ceramiki, zasięgnąłem opinii u źródeł i mam mieszane uczucia. Dopiero rozpoczynam przygodę z morszczyną i chciałem swój baniak oprzeć w głównej mierze o ceramikę (Aquaroche) wzbogaconą o LR mniej więcej w proporcjach 80% / 20%. Powód oczywiście jasny - koszty. Ten temat wzbudził jednak tyle kontrowersji, że zacząłem wątpić, czy ceramika to dobry pomysł. Z jednej strony doświadczeni akwaryści, którzy sparzyli się na ceramice (Balonowej), z drugiej strony piękne akwaria na ceramice innych firm.

Ja lubię eksperymentować, jednak nie chciałbym by był to eksperyment zbyt kosztowny, bo przecież chodzi o dobro żywej materii (no i oczywiście portfela).

Sporo przewinęło się w temacie tekstu o porowatości skały. Ciekawy artykuł na ten temat znalazłem

http://www.aquaroche.fr/gb/actualites/comparatif.php. Macie tam do porównania poprzecinane LR z różnych regionów oraz skały ceramiczne - możecie więc zobaczyć, że i w takiej sztucznej skale istnieje system wewnętrznych kanalików. Z resztą, gdyby ich nie było, samo istota filtracji przez taką skałę nie miałaby żadnego sensu, nieprawdaż?

Na pewno, gdy sprzęt zostanie skompletowany, zamieszczę stosowną fotorelację ze startu na ceramice. Na pewno nie da się ustrzec pewnych błędów - ale nawet gdybym zakładał na 100% LR i tutaj błędy by się zdarzały. Może dzięki mojemu opisowi da się wykazać, że start na ceramice to dobry bądź zły pomysł. Sprzęt powinienem skompletować do końca kwietnia. Przygotowania trwają już od 2 lat, więc mam nadzieję, że się dobrze przygotowałem ;)

szarykruk - jakie wnioski płyną z badań? Otrzymałeś próbki do testów?


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm Nemo odpowiedziałem na PW. Pisałeś że możesz podesłać po nowym roku, a na urlopie bylem przed świetami. Czas mojej pracy pokrywa się z czasem gdy na uczelni są znajomi. Więc czasami tylko mogę się wybrać- urlop.

Więc najbliższa okazja to koniec marca.

Odezwę się raz jeszcze na PW.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja trochę o sobie: Miałem baniak ok. 8 miesięcy jak kupiłem jakieś 5 kilo balonowej ceramiki żeby poprawić estetykę. Miałem w akwa sps-y i lps-y. Początkowo nic się nie działo i tak już zostało jakieś kolejne 8 miesięcy. Korale wogóle mi nie rosły, cieliste i seriatopory popadały. Aż w końcu wszystko zarosło glonami i sps-y zaczęły wyjeżdzać od góry i dołu. Wnioski pozostawiam ... . Teraz ceramika zdobi półkę nad akwa i nigdy więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to odosobniony przypadek, nie zwałał bym tego na ceramikę.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc wszystko posprzątałem. Od wczoraj odpaliłem nowy baniak (ale tym razem będzie tylko na skale). Napiszę za 8 miesięcy czy korale rosną czy też nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moja firma niedługo zostanie przedstawicielem Aquaroche na Polskę.

Właściwie to już została tylko nie do końca oficjalnie.

Z morszczyną zaczynam jednak mam w 170L baniaku z 20 kg Aquaroche i 4 LR. Wstępnie wszystko wygląda przyzwoicie.

Przedwczoraj wsadziłem clean up crew i wszystko żyje.

Glony już powolutku porastają sztuczną skałę; łatwo ją ukształtować poukładać.

Dodam jeszcze, że cześć z tej mojej skały Aquaroche to około 3 kg płyt Aquaroche o większej porowatości 'Eco Reef' i niestety cenie.

Zanim zdecydowałem się na współpracę z Aquaroche to poczytałem trochę i faktycznie są opinie negatywne, ale są i pozytywne. Niektórzy twierdzą ze Zeo trzeba stosować, ale niektórzy tego nie robią.

Jeśli ma ktoś ochotę zobaczyć to zapraszam do Giżycka. Co prawda teraz to niewiele widać jeszcze ale za około miesiąc planuje osadzać miękkie korale.

Nie wszyscy także wiedzą, że ocenarium w Brescie kupił od Aquaroche prawie 3,5 tony !!! skały na łącznie 5 ton w zbiorniku. Coś w tym musi być.

Nie reklamuje tutaj także swojej firmy, jak już przygotuję pełną ofertę i Aquroche wpisze moją firmę na listę dealerów to wtedy z pewnością wykupię reklamę na forum.

Jeśli ktoś chce próbki skały to mogę powiedzmy wysłać coś w super cenie ale przyjmijmy że nie więcej niż 0,5 kg

Z pewnością jest tak, że zbiorniki wykładają się na ceramice; jest kilka marek ceramiki !!! i o tym się mówi, ale wykładają się też zbiorniki na LR i o tym też się mówi ale już nie tak bardzo zwraca uwagę.

Kupię za parę dni testy to napiszę jakie wyniki.


początki 170L Delta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#241687 dmt_dar :

Więc wszystko posprzątałem. Od wczoraj odpaliłem nowy baniak (ale tym razem będzie tylko na skale). Napiszę za 8 miesięcy czy korale rosną czy też nie.

Zapomniałem dodać emotki - to był żart..(taki trochę sarkastyczny)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w akwarium tez mam 1 skałkę ceramiczną - komponuje się z resztą idealnie, dlatego się jej nie pozbyłem, ale jak na razie nie mam przez nią problemow.


Zbiornik 350 l, Oświetlenie 2 x HQI 150 W + ARC 30 W + Power Glo 30 W (T8). Koralia IV (2 szt), odpieniacz Aquamedic Turboflotor I 400. Brak możliwości zainstalowania sumpa. Filtr kubełkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.


Zbiornik 350 l, Oświetlenie 2 x HQI 150 W + ARC 30 W + Power Glo 30 W (T8). Koralia IV (2 szt), odpieniacz Aquamedic Turboflotor I 400. Brak możliwości zainstalowania sumpa. Filtr kubełkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.