Skocz do zawartości
Radek Ch

Odpalamy - Wromak Corner 180

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich solniczkomaniaków :kapelusz

Po tygodniach przygotowań i zbiórce złomu metali szlachetnych w celu wymiany na dobra materialne ;-) uruchomiłem swoją solniczkę. Swą radością z posiadania chciałbym podzielić się z innymi :)

Setupik prosty jak sznurowadło w kieszeni, bo ze względu na brak miejsca w narożniku mieszkania mogłem postawić tylko akwarium narożne na odpieńku wiszącym (czyli sumpa niet). I tak sprzęcior to:

- Wromak Corner 180 z szafką - podobno 180l, ale mi po zalaniu wyszło 195l

- pokrywa roboty własnej, w pokrywie zabudowane oświetlenie na Power Compactach 4x36W Marine White + Actinic, docelowo jednak wyląduje tam moduł Pacific Sun 90W z pełnym sterowaniem. W narożniku pokrywy całkiem skuteczny wentylator chłodzący średnicy 120mm 2000rpm z płynną regulacją obrotów - o dwa stopnie mniej gdy chodzi...

- odpieniek Deltec MCE600 i jeszcze nie założony skim box - rzeźbię rurki połączenia sztywnego

- cyrkulacja Marea 3200 x2, chodzi mi po głowie przetestowanie tych nowych pompek od AquaEl'a - są mniejsze i żrą mniej prądu

- grzałka Aqua Medic Titanium 200W ze sterownikiem programowanym od AquaEl'a

- dolewka Niveaumat

Do wody poszło na razie 30kg LR - kiepsko zgruzowanej, jak będzie widać na zdjęciu - ale nie mam koncepcji, jak to z sensem ułozyć - kawałki są ładne, porowate, z dużą ilością ciekawych "zawijasów", ale trudne do ułożenia w tak porąbanym kształcie akwarium, dwa razy już "rzeźbiłem" i "gizmo-kupa". Z życia, które zdążyło się na skale i w wodzie pojawić mam:

- zoanthusy - bordowe z zielonym środkiem

- Propopalythoa Sp.

- grzybowieńce - Actinodiscus Sp.

- rurówki

- kraby - 90% w kolorze zielonym i szarym (usiłuję łapać i wywalać, ale nie wiem, czy powinieniem - zutylizowałem już 12, 4 się chowają - gnojki dostały cynk od poprzednich, że trwa polowanie..., do klopa poszły też dwa czarne i włochate)

- wężowidła, ale malutkie (po 1cm średnicy)

- ukwiał - biały na grubej białej nodze i centralnym punktem w środku w kolorze zielonym (co to za gatunek?)

- krewetka - niebieskiego koloru, jedne szczypce większe, drugie mniejsze (też nie wiem, co to za "model")

To jest trzeci dzień po włożeniu skały, woda klarowna temperatura w zależności od pory i pracy świetlówek od 25.5 do 26.5 stopnia:

4177-dzien%203.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się zapowiada. Ze skałą też ci całkiem nieźle poszło :). Mógłbyś podać wymiary akwarium ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda naprawdę fajnie :) Myślę, że może być z tego fajny baniaczek w przyszłości, powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najs :) będziesz wsypywać piach ?

Ja jeśli bym miał tak duże narożne akwarium to starałbym się ułożyć coś w rodzaju piramidy ze skały, ale to tylko moje luźne wizje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne, kurna ładne:strutin

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ZenonPL :Mógłbyś podać wymiary akwarium ?

Bok 70cm, wysokość 56cm, przednia szyba to wycinek koła.

znaki :będziesz wsypywać piach ?

Tak - za jakiś miesiąc-półtora. ale tylko warstwę ozdobną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak spojrzałem na drzewka bonsai, to zacząłem zazdrościć... Niestety - przy swoim zbiorniku i kształtach kawałków skały nie dałbym tak rady. Pomógł specjalista i przebudowaliśmy na nowo. Jeszcze nie jestem do końca zadowolony, ale jest chyba zdecydowanie lepiej.

4177-nowy%20landscape.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatno co przyjemnosc powiedziec jest wysyp na fajne baniaki. Co jedn to lepszy i widac profesjonalne podejscie do tematu. Czy to jesien? i chwilowe pospolite ruszenie czy tendencja ktora utrzyma sie do wiosny.

Super szkielko, fajnie dobrany sprzet od razu widac kto czyta i to sie chwali.

Zycze przyrostow i czekamy na kolejny update


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Witam zobacz umnie czy taki sam ukwiał masz bo tez mam problem co to ? - identyfikacaj - czy to moze jakis ukwiał

Pozdrawiam Daniel M

Tez niedawno odpaliłem solniczke :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo wody w Wiśle upłynęło... Wreszcie ruszyłem z wypełnianiem baniaka życiem i chciałem się pochwalić :clowning zakupami. Wiem, wiem, nic wielkiego - ale i tak bardzo mnie one cieszą. No a w końcu komu się mam chwalić, jak nie innym hobbystom :googleye Z góry wielkie sorki za fatalne fotki, ale są robione jedynym aparatem, jaki mam pod ręką, czyli totalnym głuptakiem za 300zł z Biedronki :banghead

Szpieg z krainy deszczowców

4177-100_1324.jpg

Reszty też nie trzeba przedstawiać, każdy zna te żyjątka

4177-100_1331.jpg

4177-100_1332.jpg

4177-100_1334.jpg

4177-100_1351.jpg

4177-100_1352.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne fotki nie narzekaj.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheheh salaris wymiata :googleye hehehe fajne fotki :clowning


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne...:googleye

Wstaw aktualne foto całości.:clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne LPSy, gdzie kupiłeś?


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całość spróbuję sfocić wieczorem, bo seriatopora klei się na dnie do podstawki i przestawię ją we właściwe miejsce nieco później. LPSy są z erybki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miod dla mych oczu, uwielbiam Favie :)


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek akwa super,swiatelko led tez,w trojkacie zawsze wychodzi fajna glebia ,mam pytanie kupowales swojego delteca nowego? i na ile on jest cichy wedlug Ciebie?,bo w moim mce 600 chyba juz czas pompe z wirnikiem wymienic a nie mam porownania jak cicho chodzi nowka,pozdrawiam


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia całości jeszcze nie są spod LEDów :) Postaram się o nową fotkę, jak dorwę porządniejszy aparat, bo ten, co mam robi beznadzieję w całości.

Delteca kupiłem nowego, jesli o moje wrażenia chodzi, jest cichy - ja go słyszę tylko gdy w domu jest idealna cisza, głośniej w każdym razie pękają pęcherzyki powietrza i głośniejszy jest odgłos ssania powietrza niż praca samej pompy. Czyszczę go średnio raz na dwa miesiące i jest OK, tylko, że akwa stoi w salonie i może dlatego odgłosy z niego mi nie przeszkadzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek dzieki,zawsze mozesz zalozyc tlumik do zasysania powietrza, ja bede musial sie rozejrzec za nowa pompa o ile wiekszego akwarium nie zlikwiduje-potworny brak czasu,Twoj set up jest bardzo dobrze przemyslany,jeszcze nacieszysz sie swoja prywatna rafka nie raz,pozdrawiam


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Radku.

Akwarium spoko :D jak podrosnie bedzie extra. Tym bardziej mi sie podoba, ze rowniez mam narozne.

Zastanawiam sie. Bo patrze na pompy, ze masz skierowane w ton wody, a nie w skale. Ja z kolei mam pompy po rogach skierowane centralnie w skale i nie wiem jakie rozwiazanie jest lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj Radku

Jak tam baniaczek ? Przydał by sie jakiś update. Patrząc na ustawienie twoich pomp nasuwa mi sie pomysł stworzenia nowego działu <CORNER BAŃKA> poświęconego tylko i wyłącznie zbiornikom narożnym, powiem szczeze że jak ktoś nie miał nigdy narożnego akwa to nie przeszedł tego co my posiadacze takowych przy ustawianiu cyrkulacji, ponieważ właśnie jak kolega SaltMen zauwazył on ma pompy skierowane całkiem inaczej a ja mam jeszcze inaczej ,a nie bede już wspominał o doboże oświetlenia i czasami dziwnych krztałtach sumpów.

Ale wracając do tematu to baniak sie powoli zapełnia kolorkami i nawet widze że też masz tę samą fungie na piachu co ja.

Wielkie Pozdro Grzegorz.


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.