Skocz do zawartości
inmar

Problem z spływem.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki oto problem.Mam akwarium zrobione z kominem w którym są przeloty fi50 na takie rury jak do kanalizacji i są zamontowane tylko na uczczelkach,żadnych śrubunków.Jest to nawet szczelne i można te rury przesuwać góra-dół.To wymysł lokalnego właściciela sklepu zoologicznego,który od kilkunastu lat zakłada zbiorniki(NIE POLECAM).Problem taki jest,że aby zamontować zawór do regulacji poziomu w kominie aby nie chlupało musiałem założyć redukcję z fi50 na fi32 i do tego zastosowałem zawór plastikowy.Niestety regulacja tego zaworu to porażka a i połączenia te są niestabilne no i dziś w nocy wypadła ta rura i miałem o 3 w nocy małą powódz.Chciałbym zastosować jakiś precyzyjny zawór np.bramowy tylko jak to wszystko połączyć.Jestem skłonny całość tych rur wymienić,ale baniaka już nie ruszę.Komin ma ok 20X10cm.Można prosić o jakieś propozycje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar, otwór w szkle ma 50mm czy w szkle jest 62mm a 50 to już pod rurę ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, to teraz pytanie zasadnicze ile mm na otwór w szkle. Możesz to jakoś zmierzyć ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam otwory takie jak Ty od tego samego fachowca z Jastrzębia.Tą rurę do kanalizy wywaliłem i włozyłem rurę fi50 pp i dogrzałem zawór.Trochę jest mi tródno ustawić poziom wody ale daje się.Jak tylko będę miał więcej czasu to zredukuję tę rurę z fi50 do fi32 i dogrzeję taki właśnie zawór myślę że problem zniknie na zawsze.Myślę że jest to jakieś wyjście i nie drogo


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SkoczekPL :

OK, to teraz pytanie zasadnicze ile mm na otwór w szkle. Możesz to jakoś zmierzyć ?

Zmierzyć bez rozbierania się nie da,mogę zadzwonić do gościa,ale myślę,że ma okpło 53-55mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pewnie dosc latwo moglbys przejsc na srubunki - np te GF do rur 32mm wymagaja otworow w szkle 49mm, te kilka mm wiecej nie bedzie robilo problemu, u mnie tez szklarz o kilka mm za duze otwory zrobil i srubunki siedza pewnie


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zakładamy że ma 53 mm. ( gdyby miał 56 byłoby zaj...jefanie)

Jak ma 53, to musiałbyś je lekko poszerzyć (pilnikiem). Potem kupić przelot szczelny np firmy VDL, średnica dla rury byłaby 40 mm.

Potem dokupujesz redukcję na 32 lub 25 i jesteś w domu.

PS: Albo w stronę jak napisał MAriuszD ( lekko mnie ubiegł :) ), najważniejsze tylko określić dokładnie ile mm ma dziura.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem co ten "Sklepikarz" potrafi :) , widzę że nie jesteście jedynymi :)


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dziś do niego,ale nie odebrał telefonu i nie oddzwonił.W J-biu i Radlinie gdzie dzwoniłem i gdzie było klejone akwa nie wiedzą jaki rozmiar otworu.Szukam na necie tych zaworów bramowych i nic,pamiętam,że były po ok. 250 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar:

priv


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar : zawory bramowe można kupić u Skiby.Pozdrawiam :)


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwór w kominie ma 55mm.Jeszcze nie zdecydowałem jak do końca rozwiążę problem,ale już wiem,że Skiba ma wszystko.Czekam też jeszcze na jego opinię.Chcę dać przelot szczelny 50mm,ale nie wiem czy kołnierz łapnie.Na górę sitko spływu 50mm,pod spodem redukcja z 50 na 25mm i właśnie zawór bramowy 25mm choć jest drogi prawie 300zł.Myślę,że trzeba zrobić raz a porządnie.Myślę jeszcze czy na powrocie nie zrobić trójnika do lampy UV,choć jej już nie używam,tak na wszelki wypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.